Dante0001

Znakowanie trzody nowe zasady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Następny z upadkami B) . A co należy zrobić z padłą sztuką ?  W razie kontroli najlepiej pokaż gdzie zakopujesz , czy też wyrzucasz , to na pewno otrzymasz bonus :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

A mnie zastanawia czy będą dyżury w agencji bo np. padnie mi sztuka w sobote czyli trzeba zgłosić najpóźniej w niedzielę i co wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto powiedział że nowe przepisy mają mieć jakikolwiek sens , ważne że walczą z chorobą  :P  , a że przy okazji z rolnikiem :D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Następny z upadkami B) . A co należy zrobić z padłą sztuką ?  W razie kontroli najlepiej pokaż gdzie zakopujesz , czy też wyrzucasz , to na pewno otrzymasz bonus :P .

A czy ja napisałem, że to robię? Nie. Ale wiadomo, że robią tak, chociaż zakład utylizacji ma obowiązek odebrać ( choć niechętnie ). Także nie rób z kogoś idioty i nie pisz jakbyś tylko Ty wiedział co należy zrobić z padłym prosiakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Sam z siebie robisz zastanawiając się nad tym co niby wiesz :rolleyes: . No i skoro wiesz to z w czym problem ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Ja pisałem posty odnośnie zgłaszania urodzenia a nie upadków. Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to twierdzisz ze mam problem nie wiedząc co robić z upadkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem jest 37 dni wg tej ustawy na zgłoszenie urodzenia poprzez zgłoszenie kierownikowi agencji liczby świń zakolczykowanych. Bez sensu byłoby najpierw zgłaszać świnie w ciągu 7 dni od urodzenia ( przecież mogą być upadki ), potem w ciągu 30 dni od urodzenia zakolczykować i co jeszcze raz w ciągu 7 dni od kolczykowania zglosić. Oni sami nie potrafią tego dobrze i jasno napisać a potem wytłumaczyć. Koledzy wyżej piszą, że różnie to mówią lekarze i agencja. To samo z kolczykowaniem po 18 października. Sami wprowadzają ludzi w błąd.

 A  to w nawiasie to co ? Skoro wiesz co robić z padłymi , to co cię dziwią upadki ? Nie potrafisz tego zgłosić w agencji i zmienić ilość sztuk czy jak? Może sam masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałeś . No i nikogo nie muszę z ciebie robić , bo na razie idzie ci świetnie :P:D .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Ze strony ARiMR :

 

7. Posiadacz trzody chlewnej zobowiązany jest zgłosić Kierownikowi Biura Powiatowego ARiMR zmianę liczebności stada świń w terminie 7 dni od dnia następujących  zdarzeń:

  • zwiększenia lub zmniejszenia liczebności stada, z wyjątkiem urodzenia, przywozu z państw trzecich albo państw członkowskich,
  • uboju zwierzęcia gospodarskiego.

 

Z powyższego wynika że w przypadku urodzenia nie ma obowiązku zgłaszania tego w ciągu 7 dni.


 A  to w nawiasie to co ? Skoro wiesz co robić z padłymi , to co cię dziwią upadki ? Nie potrafisz tego zgłosić w agencji i zmienić ilość sztuk czy jak? Może sam masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałeś . No i nikogo nie muszę z ciebie robić , bo na razie idzie ci świetnie

Już Ci napisałem o co mi chodziło i nie będę tłumaczyć tego ponownie. Nie ma sensu więcej dyskutować, bo uczepiłeś się akurat tego co było najmniej istotne w tym poście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skoro masz wątpliwości z rejestracją to nie łatwiej , prościej i pewniej było by zadzwonić do ARiMR i się zapytać tych którzy powinni wiedzieć , a nie czekać tutaj na 10 różnych odpowiedzi ? B) No i zgadzam się z tym że przepis jest niezrozumiały B) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

A czy ja czekam na odpowiedzi? Ktoś pytał więc odpowiedziałem i włączyłem się w dyskusję, bo po to jest chyba to forum. Kiedyś ileś postów wcześniej spytałem raz bo miałem wątpliwości. A teraz nie pytam tylko mówię co myślę. A poza tym skoro jesteś taki mądry to dlaczego sam twierdzisz lub twierdziłeś że jest 7 dni od urodzenia na zgłoszenie? Bo tak pisałeś na tym forum: " Wykazałem tylko że się mylisz co do tatuażu . Moim zdaniem to 7 na zgłoszenie urodzenia , czy też przemieszczenia , a 30 na kolczyk  , czy też tatuaż po kupnie kolczykowanych .  Dzięki takiemu drążeniu więcej się dowiadujemy jeden od drugiego , a nie stroisz fochy guzik wiedząc ."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie stroję i też staram się dowiedzieć . Tak twierdziłem bo tak mnie zapewniał gość , który był na szkoleniu tego dotyczącym . Przed chwilą rozmawiałem ze znajomym , który był w agencji , a tam mu powiedzieli że 30 + 7 , czyli tak jak napisałeś . Tylko kogo słuchać ??? :P  Tak na marginesie to teraz też nie precyzyjnie napisałeś B) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

To ze strojeniem to nie ja pisałem tylko cytowałem Twoje słowa. Z przepisów jasno wynika, że tak czyli 30 dni na kolczykowanie plus 7 dni na zgłoszenie tego a agencji. Tylko właśnie niektórzy rolnicy czy nawet weterynarze wprowadzają w błąd mówiąc, że 7 dni od urodzenia na zgłoszenie. A już głupotą jest, że tak pisze nawet powiatowy lekarz weterynarii na łamach Top Agrar w dodatku świnie, może czytałeś ten wywiad w najnowszym numerze. 


To co pisałem ze strony agencji to był tylko cytat który właśnie precyzyjnie udowadnia ze w przypadku urodzenia termin 7 dni nie obowiązuje. 


cPanowie, dzwoniłem przed chwilą do Departamentu Ewidencji Producentów i Rejestracji Zwierząt ARiMR czyli do centrali i uzyskałem pewną informację, że jest tak jak pisałem wcześniej czyli 30 dni od urodzenia na zakolczykowanie plus 7 dni na zgłoszenie zakolczykowania do kierownika powiatowego agencji - wychodzi więc maksymalnie 37 dni  na zgłoszenie urodzenia. Dodatkowo spytałem o jeszcze jedną budzącą nasze wątpliwości sprawę i Pan powiedział, że świnie oznakowane tatuażem przez 18 października schodzą tak oznakowane na skupie, a urodzone i oznakowane po 18 października muszą mieć kolczyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam mam pytanie czy jak zamówiłem kolczyki to te ilości są zgłaszane do agencji chodzi mi czy jak zamówie sobie dużo na zapas będę się musiał jakoś z nich rozliczać ile mam zakolczykowane a ile leży w biurku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No i wszystko jasne . Szkoda że nie powiedziałeś że będziesz telefonował , bo byś w Moim imieniu zapytał jak oznaczyć w przypadku  kupna już po zakolczykowaniu i za tatuowaniu , czyli przez trzecią , a nawet czwartą osobę :P;) .       Co do kolczyków , to raczej nie da się z tego rozliczyć , nawet chociażby prostego powodu gubienia ich przez prosiaki . Wiem że mają być raz do roku jakieś raporty robione przez rolników w agencji , ale dokładnie nie wiem czego będą tam chcieli .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

do raul czyli jeśli teraz zgłosze że świnie urodziły mi się 15 października to mogą mieć jeszcze tatuaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

To ze strojeniem to nie ja pisałem tylko cytowałem Twoje słowa. Z przepisów jasno wynika, że tak czyli 30 dni na kolczykowanie plus 7 dni na zgłoszenie tego a agencji. Tylko właśnie niektórzy rolnicy czy nawet weterynarze wprowadzają w błąd mówiąc, że 7 dni od urodzenia na zgłoszenie. A już głupotą jest, że tak pisze nawet powiatowy lekarz weterynarii na łamach Top Agrar w dodatku świnie, może czytałeś ten wywiad w najnowszym numerze. 

To co pisałem ze strony agencji to był tylko cytat który właśnie precyzyjnie udowadnia ze w przypadku urodzenia termin 7 dni nie obowiązuje. 

cPanowie, dzwoniłem przed chwilą do Departamentu Ewidencji Producentów i Rejestracji Zwierząt ARiMR czyli do centrali i uzyskałem pewną informację, że jest tak jak pisałem wcześniej czyli 30 dni od urodzenia na zakolczykowanie plus 7 dni na zgłoszenie zakolczykowania do kierownika powiatowego agencji - wychodzi więc maksymalnie 37 dni  na zgłoszenie urodzenia. Dodatkowo spytałem o jeszcze jedną budzącą nasze wątpliwości sprawę i Pan powiedział, że świnie oznakowane tatuażem przez 18 października schodzą tak oznakowane na skupie, a urodzone i oznakowane po 18 października muszą mieć kolczyki.

 

30 dni jest na zakolczykowanie, 7 dni jest na zgłoszenie zakolczykowania. Gdzie jest cokolwiek napisane ile jest dni na zgłoszenie urodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

do raul czyli jeśli teraz zgłosze że świnie urodziły mi się 15 października to mogą mieć jeszcze tatuaż?

Powiedział mi, że te zgłoszone przez 18 października mogą mieć tylko tatuaż, a te zgłoszone po tej dacie już kolczyk więc wychodzi ,że musisz już zgłaszać z kolczykiem.

30 dni jest na zakolczykowanie, 7 dni jest na zgłoszenie zakolczykowania. Gdzie jest cokolwiek napisane ile jest dni na zgłoszenie urodzenia?

Urodzenie zgłaszasz poprzez zgłoszenie zakolczykowania, rozumiesz? Nie jest to dosłownie napisane. Masz na to maksymalnie 37 dni od urodzenia ( może być mniej jeśli wcześniej zakolczykujesz ale nie ma to sensu ).Jeśli świnia zgubi kolczyk to możesz następny założyć, bo tu nie jest to weryfikowane przez agencję tak jak u krów, że musisz wystąpić o duplikat. Ważne, żeby każda miała kolczyk na lewym uchu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Po ponownym przeanalizowaniu artykułu dochodzę do wniosku, ze rzeczywiście maksymalnie jest to 37 dni. W ciągu trzydziestu dni od urodzenia kolczyk i w ciągu 7 dni od zakolczykowania zgłoszenie do biura, które jest jednocześnie zgłoszeniem urodzenia i nałożenia znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreklub    0

A ile kolczyki kosztują i gdzie trzeba zadzwonic zeby je zamuwic,na zgloszenie urodzenia moze i jest 7 dni,ale kobita w agencji mowiła mi ze do miesiąca najlepiej bo moga byc  upadki jak male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena kolczyków najczęściej uzależniona od ilości jaką się zamawia . Zadzwonić trzeba do którejś z firm zajmujących się ich produkcją . Co do zgłoszenia urodzenia to już wyjaśnione dokładnie - maksymalnie 37 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra ogarnąłem już że mam 30 dni na zakolczykowanie i 7 na zgłoszenie tych zakolczykowanie a teraz 3 pytania:

-jak świnia idzie na ubój w gospodarstwie to się normalnie zgłasza?? Czy są jakieś przeszkody czy zakazy?

-jak padnie jakaś sztuka już zakolczykowanie to rozumiem że w agencji trzeba zgłosić zmniejszenie stada, wymagają tam papierka ze była zutylizowana? Czy nikt w to nie wnika??

-jak jedyną świnia którą kupuje jest knur to muszę specjalnie dla niego tatuownice kupić???

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

1) zgłasza się przy spełnieniu wszystkich wymogów - ubija uprawniony rzeźnik i mięso zbadane przez bodajże powiatowego lekarza weterynarii
2) musisz mieć papier z utylizacji
3) musisz tatuować, a skąd weźmiesz tatuownice to już inna historia

 

Czyli wszystko tak jak było do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

papier z utylizacji to tylko w przypadku kontroli. Ale w agencji w przypadku padnięcia trzeba podać nr zakładu utylizacyjnego. Zakład też zgłasza że odebrał. To wszystko (przynajmniej u mnie) jest darmowe więc po co kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj