Dante0001

Znakowanie trzody nowe zasady

Polecane posty

krilan06    2392

To rozumiem, że na tym małym, okrągłym kolczyku musi być nr gospodarstwa. Czym będziecie ten nr pisać, żeby się zmieścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ciekawe kto za to wszystko zapłaci...
U bydła urwie jeden i już 20zł a u świń masakra....szkoda gadać normalnie paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Ciekawe kto za to wszystko zapłaci...

U bydła urwie jeden i już 20zł a u świń masakra....szkoda gadać normalnie paranoja...

To już z góry wiadomo, kto za to zapłaci. Rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dziś dzwoniłem do swojego powiatowego oddziału ARiMR. Pracownik nie potrafił odpowiedzieć czy wszystkie świnie muszą mieć kolczyk. Powiedziała, że 18 października jadą na szkolenie i wszystkiego się dowiedzą ;-). Ale z drugiej strony skoro mam zgłoszone urodzenia prosiąt oznakowane tatuażem to dlaczego miałbym teraz dodatkowo znaczyć kolczykiem. Przecież jak pozakładam te kolczyki wszystkim świniom to zaraz zaczną sobie obgryzać, Jakby miały od małego to pewnie nie było by problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Normalnie czeski film ,nikt nic nie wie czy we wtorek zabiorą tuczniki z tatuażem czy mają miec kolczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

na kolczyku jest podany nr siedziby stada, bieżącego numeru nie ma, o co chodzi więc z wydawaniem duplikatu kolczyka ?

 

czyżby producent kolczyków zgłaszał do agencji ile tych kolczyków kupiliśmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Widać każdy inaczej interpretuje bo u mnie znowu w agencji mówili, że tych już zarejestrowanych nie ma obowiązku kolczykować. Tylko te z które zgłosi się po 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na kolczyku jest podany nr siedziby stada, bieżącego numeru nie ma, o co chodzi więc z wydawaniem duplikatu kolczyka ?

 

czyżby producent kolczyków zgłaszał do agencji ile tych kolczyków kupiliśmy ?

 

Właściwie to o co pytasz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię . Biorąc pod uwagę to że agencja nie wnika gdzie i kiedy zamawia się kolczyki dla świń . A nawet gdyby to po co i czego się właściwie obawiasz ? Przecież samo zamówienie nie jest równoznaczne z ilością posiadanych sztuk świń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

robiąc zamówienie trzeba ich kupić na zapas bo to pewne jest że się coś zaraz pogubi,pogryzie

 

zastanawia mnie tylko skoro nikt tego nie będzie liczyć po co sprzedawać duplikaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ty z tymi duplikatami ? To pewnie dotyczy bydła , owiec i kóz B) . Przecież u trzody to 1 sztuka , a reszta to już duplikaty :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A co z kolczykami czystymi? Zamówiłem kiedyś 200 szt ze specjalnym markerem i do tej pory to przechodziło... Teraz trzeba zamawiać nowe i znów nabijać kieszeń kolesiom?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Uważam że jeżeli będzie widoczny to powinien przejść, swego czasu weterynarz pobierający próby na Aujeszkiego akceptował nasze kolczyki do identyfikacji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już się gubię z tym wszystkim. Mam 20 sztuk tucznika ok 70-90 kg to muszę je kolczykować czy nie? Przecież kolczykowane mają być do 30 dnia życia z tego co zrozumiałem. Małych już nie będzie bo likwiduję hodowlę

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

No właśnie, wie ktoś coś? Na wtorek mam zapisane świnie na sprzedaż i nie wiem czy je kolczykować czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

W powiecie sępoleńskim na miniony piątek obowiązywała wersja że kolczykowane mają być świnie urodzone po 18.10.Na 100% nikt tego nie chce potwierdzić,więc okrze się dopiero we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Panowie wystarczy tylko trochę poczytać i wszystko jasne, zmiany są opisane w ustawie z dnia 23 września 2016 r. (Dz. U. z 2016 poz. 1605). Wystarczy wejść na stronę http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160001605 i kliknąć w ikonę pdf - tekst ogłoszony.

Art. 11 ust. 1.: "Świnie oznakowane przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy na podstawie dotychczasowych przepisów uznaje się za oznakowane w rozumieniu przepisów ustawy zmienianej w art. 4 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

"Posiadacze świń nieoznakowanych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, które są starsze niż 30 dni, znakują
te świnie w sposób określony w art. 20 ust. 2 ustawy zmienianej w art. 4 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą,
w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, i zgłaszają ten fakt kierownikowi biura powiatowego Agencji
Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie 7 dni od dnia oznakowania" - cokolwiek to znaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie jasne dziś lub jutro bo organizowane są szkolenia. Nie mniej jednak fajnie by było gdyby ktoś to przetłumaczył na "chłopski rozum" bo tak jak poprzednik napisał nie wiadomo co to wszystko znaczy

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Ja zadzwoniłem sobie do ARiMR i gościówka mi powiedziała, że jak jutro będę odstawiał świnie to wg niej wystarczy tatuaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz czas 30 dni od wejścia w życie rozporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj