Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znakowanie trzody nowe zasady

234 odpowiedzi na ten temat

#221 Share raul7031

raul7031

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 23 grudzień 2016 - 12:58

Nie kumam :huh: .

http://www.arimr.gov...a-zwierzat.html

info dla posiadaczy świń - ostatni myslnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znakowanie trzody nowe zasady Dzisiaj, 21:51
  •  

#222 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 13:03

Czyli dodatkowe 7 dni po Nowym Roku . B)

ZETOR TEAM

#223 Share Szczerbatek902

Szczerbatek902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 13:58

A czy ten spis stanu stada  świń jest obowiązkowy,jeżeli nie złożę takich papierów do ARIMR to czeka mnie jakaś kara finansowa?

A i jest już na 100% obowiązek znakowania tych świń.Musi być kolczyk czy może być sam tatuaż ,a jak tak to w jakiej firmie można zamówić kolczyki?

Edytowany przez Szczerbatek902, 23 grudzień 2016 - 14:00.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 18:56

Kolego w linku wyzej masz odp na wszystkie pytania

Tak masz miec kolczyk i tyle w temacie a tatuaz potrzebny ci jak kupujesz prosiaki od kogos to one maja numer gospodarstwa na kolczykach gdzie sie urodziły a ty musisz nabic tatuaz a jak masz swoje prosiaki to tylko koloczyk

#225 Share Y635

Y635

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 22:02

Witam

Jak to jest z tymi kolczykami dla świń?

Zamawiam je u dowolnej firmy podając jej swój numer gospodarstwa i to wszystko czy musze to zrobić przez arimr bo już kur... niewiem?

#226 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 24 grudzień 2016 - 07:36

Znakowanie trzody nowe zasady Możesz zamówić w dowolnej formie w Atom mieć nie musisz załatwiać co do kolczyków ani nie musisz zgłaszać ile kupiłeś

#227 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2016 - 09:07

Panowie a jak to jest? czy wszystkie sztuki powinienem mieć oznakowane kolczykiem? te urodzone przed 23 września też? Bo w arimr mi powiedziały dwie panie że te urodzone wcześniej mogą być tatuażem, potem kartka po wśi chodziła że wszystkie sztuki kolczyk.... porypane jak paczka gwoździ....  te urodzone po zmianie zasad mam na kolczyku + wcześniejszych kilkanaście sztuk które sa przewiezione do innej siedziby( mam 2 siedziby pod różnymi adresami). Tam potem idzie tatuaż. I jak to przy sprzedaży, bo w siedzibie 001 mam lochy ,tu się proszą i odchowuje prosiaki. po osiągnięciu 30kg połowa z  nich idzie na siedibę 002. Pani w arimr mi powiedziała że muszę te tuczniki z 001 przedawać z numerem 001, a te  002 z numerem 002, mimo że się tam nie urodziły... Wcześniej wszystkie szły jako 001. I co wtedy gdy się liczba sztuk ze spisu stada nie zgadza ze stanem w arimr?  

#228 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 09:18

A skąd data 23 września ? Urodzone przed 18 października zależnie od zgłoszenia , a po kolczykiem . w przypadku kupna z koczykiem - dodatkowo tatuaż z numerem gospodarstwa nabywcy .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#229 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2017 - 21:41

Gdzieś w jakiejś informacji była data 23 września i mi jakoś tak w głowie się zakodowała.... Już wszystko wiem. wytłumaczyła mi  wszystko pani w agencji.... znaczy potwierdziła to co wiedziałem, ale dzieki za odp.

#230 Share Y635

Y635

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 11:22

Witam  Mi 30 grudnia zarejestrowali 20 sztuk bez kolczyka a urodziły sie po 18 października

#231 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 11:26

A powiedziałeś że nie zakolczykowane ?

ZETOR TEAM

#232 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 13:06

Ciekawe jak to zrobiłeś?

#233 Share karoldziobek1

karoldziobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 10:30

Na stronie ARiMRU jest lista firm, które drukują kolczyki, wystarczy zadzwonić i zamówić.  Co do napisania flamastrem numeru na czystym kolczyku to jest nie prawda bo tak nie można, musi byc AGENCYJNY KOLCZYK

A teraz mam pytanie, bo kupuję prosiaki z innego stada, wiadomo one już mają kolczyk, ale muszę je zatatuować numerem mojego gosp. Na rynku dostępne są tatuownice duże młotkowe 20 mm, sąsiad ma taką już patrzyłem, ale jak dla mnie to ja zabije tego prosiaka, jest duża ciężka, a do wykoanania tatuażu potrzeba troche siły.... Nie wiem co robić, poszperałem trochę w necie i znalazłem mniejszą tatuownicę uderzeniową: Myślę że zda egzamin, co sądzicie.?

foto-2,46,1-tatuownica-uderzeniowa-mlote

#234 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2744 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 styczeń 2017 - 16:43

kup normalną i bij tatuaż w momencie gdy świnie opuszczają gospodarstwo( czyli jadą do rzeźni). No chyba że te prosięta odsprzedajesz po 30 dniach (wątpię) to wtedy musisz tatuować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#235 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2017 - 23:34

Panowie a jak to jest? czy wszystkie sztuki powinienem mieć oznakowane kolczykiem? te urodzone przed 23 września też? Bo w arimr mi powiedziały dwie panie że te urodzone wcześniej mogą być tatuażem, potem kartka po wśi chodziła że wszystkie sztuki kolczyk.... porypane jak paczka gwoździ....  te urodzone po zmianie zasad mam na kolczyku + wcześniejszych kilkanaście sztuk które sa przewiezione do innej siedziby( mam 2 siedziby pod różnymi adresami). Tam potem idzie tatuaż. I jak to przy sprzedaży, bo w siedzibie 001 mam lochy ,tu się proszą i odchowuje prosiaki. po osiągnięciu 30kg połowa z  nich idzie na siedibę 002. Pani w arimr mi powiedziała że muszę te tuczniki z 001 przedawać z numerem 001, a te  002 z numerem 002, mimo że się tam nie urodziły... Wcześniej wszystkie szły jako 001. I co wtedy gdy się liczba sztuk ze spisu stada nie zgadza ze stanem w arimr?  

Siema, jesli sztuki urodziły sie przed 18  październikiem mogą schodzić z tatuażem, tak zostało pewnie zgłoszone w agencji i tak je sprzedawaj bo bedziesz miał później nieścisłości ( zgłosiłeś oznakowanie tatuażem - urodzenie , a sprzedajesz z kolczykiem , nieścisłość ! , bedziesz wzywany i musiał sie tłumaczyć ) jeśli sie coś nie zgadza ze spisem i arimrem, to albo nie wpowadzili ci jakiejś karty zgłoszenia w arimr, albo coś pomieszałes ze zgłoszeniami, Moim zdaniem priorytet aby zgadzała sie liczba zwierząt w gospodarstwie z księgą, bo to ona jest ważna dla weterynarii, a z agencją to napiszesz oświadczenie , albo dokonasz korekty i bedzie git , pozdrawiam