Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie kupić śruby tylnia piasta MF 250

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share blackfish

blackfish

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 październik 2016 - 22:08

Witam,

Nie pytajcie jak to się stało, ale tylnie koło podczas jazdy PRAWIE spadło, zostały 3 nakrętki i 3/4 śrub.całe szczęście ze to się stało na podwórku a nie w polu... z prawej strony, no niespodziewałem się tego ze mogły sie powoli wykręcać, nie zwracałem na to koło w ogóle uwagi. Dobra nauczka na przyszłośc.

Pytanie gdzie kupie takie śruby i nakrętki?

W instrukcji obsługi pisało ze po odkręceniu nalezy je nasmarować olejem. Jaki olej będzie odpowiedni?

Załączone miniaturki

• CAM03441.jpg
  • CAM03439.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie kupić śruby tylnia piasta MF 250 Dzisiaj, 07:52
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 10 październik 2016 - 22:30

Takie szpilki i nakrętki dostaniesz w każdym sklepie z częściami do ciągników bo to MF i jest tego pełno na polskim rynku włącznie z Ursusami na licencji MF.

Generalnie szpilek się nie smaruje olejami. Dobry jest smar miedziowy w paście. Dać trochę na gwint i dokręcić nakrętki. Smar miedziowy zapobiega zapiekaniu gwintów i jak będziesz musiał kiedyś zdjąć koło to nie będzie problemu.

#3 Share blackfish

blackfish

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 październik 2016 - 11:59

Kupiłem te szpilki . Teraz mam inny problem :(

Nie mogę wbić tych szpilek w piaste. najpradopodbniej robie coś nie tak. Waliłem w jedną młotkiem chyba z godzine a weszła z 1mm w dziure....Najgorsze ze młotkiem trzeba walic pod kątem, bo nie ma łatwego dojścia. Może troszkę przeszlifować tam bliżej tych rowków które znajdują się tuż przed czubkiem szpilki?

Załączone miniaturki

• c1 (1).jpg
  • c1 (2).jpg

Edytowany przez blackfish, 15 październik 2016 - 12:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 15 październik 2016 - 13:10

Gdzie kupić śruby tylnia piasta MF 250 Ja bym spróbował założyć koło. Może dojdzie przy przykręcaniu

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 15 październik 2016 - 15:06

Szpilek na sucho się nie zakłada. Teraz tuleja dystansowa o średnicy ciut większej od średnicy szpilki, podkładka i odwrotnie nakręcona nakrętka. Kluczem dociągasz takim składakiem szpilkę i lekko pomagasz z drugiej strony młotkiem, żeby ją dobrze osadzić.

Edytowany przez agromatik, 15 październik 2016 - 15:08.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 16 październik 2016 - 01:02

Nic na siłę. Stare szpilki też miały taki "wieloklin", który pozostawił ślad w otworach półosi. Wkładając nowe szpilki dobrze jest je również posmarować smarem miedziowym i postarać się wpasować w ślad po starej szpilce. Następnie dokładnie tak jak kolega wyżej napisał czyli jakaś mocna tulejka lub z braku odpowiedniej tulejki mogą być dwie większe nakrętki plus porządna twarda podkładka. Na to nakrętka założona odwrotnie i dokręcając dociągniesz szpilki. Potem zakładasz koło i dokręcasz. Pamiętaj o stosowaniu smaru miedziowego bo to mało kosztuje a później ogromnie ułatwia życie. Po jakimś czasie dobrze jest ponownie sprawdzić i ewentualnie dokręcić wszystkie nakrętki bo nie zawsze koło idealnie się ułoży tak od razu mimo,że nakrętki są stożkowe.