tomekgeo2

Wycinka na gruntach ornych.

Polecane posty

tomekgeo2    8

Witam wszystkich, wydzierżawiłem od agencji 4ha porośnięte drzewami są to grunty orne i chciałbym to przywrócić do ich pierwotnego stanu będąc , dziś w gminie o pozwolenie pan mi powiedział że za wycinkę na tych gruntach będę musiał ponieść koszty kilkuset tysięcy. Znacie jakieś rozwiązania aby to zrobić bez wnoszenia opłaty, jakaś rozsądna argumentacja, może  ktoś był w podobnej sytuacji ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

A o wycinkę to przypadkiem nie jest tak, ze wlasciciel gruntu wnosi, a nie użytkownik? W kazdym badz razie nie wydaje mi sie żeby mozna bylo bez zgody wlasciciela usunac drzewa. Jeszcze kwestia jak stare/duze sa to drzewa. Najpierw w agencji bym się dowiedzial. A co do oplaty to pierwsze slysze. Moze kobiecie chodzilo o ewentualna kare?
Jak nie zapomnę to jutro popytam.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Agencja wyraziła zgodę na piśmie, tylko kazała we własnym zakresie uzyskać zezwolenie z gminy. Drzewa są różne od 30 do 80 cm obwodu  na 1,3metra wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

absurdalny koszt, lepiej idź jeszcze raz, bo na pewno coś pokręciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Nie wiem co ten facet w gminie wymyslil. Jak robolem w urzędzie to co najwyżej nakazywalo się w decyzji nasadzenie jakiejś ilości drzew w innym miejscu. Tylko co prawda wiekszosc przypadkow to byly pojedyncze drzewa, lub zakrzaczenia. Popytam jutro znajomego, który się tym zajmuje i wujka co wycinal na dzierżawionych gruntach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Tylko największy problem z tą ilością jest bo to koło 3tyś drzew. Ale grunty orne to powinny być orne moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929

Jeżeli grunt jest orny a Ty go przywracasz to zdaje się jest to przyczynek do odstąpienia od opłaty ale drzewa trzeba zinwentaryzoeać i o pozwolenie wystąpić a potem się ew odwołaś do SKO. Są to pamiętaj samosiewy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

zwolnione z opłaty mogą być tylko drzewa i krzewy do 50cm i 75cm obwodu w zależności od gatunku , rosnące na gruntach ornych, wycinka w celu przywrócenia gruntów

nieużytkowanych do użytkowania rolniczego lub do użytkowania innego określonego w planie zagospodarowania . ustawa o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 roku Dz.U.2015.1651 art.83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pxe
      Witam Wszystkich. W tym roku miałem problemy z orką zimową pod jesienne  zasiewy z powodu suszy i  nie udało mi się dobrze zlikwidować jęczmienia ozimego  z poprzedniego roku, który wzeszedł po uprawie ścierniska. Na tym miejscu zasiałem pszenicę ozimą i niestety rosną już samosiewy jęczmienia. I tutaj mam pytanie czy są jakieś środki chemiczne, które pomogą mi w usunięciu tych samosiewów jeszcze jesienią. Doczytałem, że radzi sobie z nimi Apyros 75WG, ale jest do użycia dopiero na wiosnę,a chcę zlikwidować konkurencję już jesienią. Co byście poradzili?
    • Przez TadzikC360
      Witam mam problem gdyż w za siałem pszenżyto ozime po owsie i jest problem z samo siewami tego zboża. zna może ktoś jakiś środek? aby zwalczyć te samosiewy żeby nie zagłuszyły pszenżyta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj