Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szum ze skrzyni przy wyłączonym wom

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 09 październik 2016 - 17:32

Witam, mam problem z Pronarem 1025 z 2004 roku otóż już w zasadzie od roku w czasie gdy mam wyłączony wom dochodzą jakieś szumy/drgania ze skrzyni, a gdy włącza się przekaźnik wszystko chodzi elegancko. Ciągnik nie robi dużo przekaźnikiem beczkowóz, siewnik do nawozu, czasem z przyczepą samozbierającą do słomy, zawsze chodził na 540 obrotów nigdy na 1000. Jest to o tyle dziwne że bardziej można się spodziewać hałasu przy włączonym a nie przy wyłączonym womie. Jeździmy nim gdy jest to możliwe przy włączonym womie ale szumy oznaczają że coś może być nie tak.

Miał ktoś doczynienia z taką przypadłością w swojej maszynie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szum ze skrzyni przy wyłączonym wom Dzisiaj, 01:34
  •  

#2 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 14 październik 2016 - 13:10

Szum ze skrzyni przy wyłączonym wom Wyciągnij cały WOM i dowiesz się wszystkiego możliwe że coś jest z którymś pasem bo są dwa pasy jeden załącza drugi wyłącza czy jakoś tak na wiosnę u siebie rozbieralem pół dnia pracy a dowiesz się o wszystkim jeśli chodzi o WOM zobacz poziom oleju możliwe ze jest przy mało ale wątpię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 20 październik 2016 - 20:56

Poziom oleju jest okej, mówiąc wyciągnięcie WOM mówisz o tym co od tyłu wkładasz czy o zwalaniu zbiornika i siłownika bo z pokrywki od regulacji pasów za wiele nie zobaczysz....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 02 listopad 2016 - 10:58

Szum ze skrzyni przy wyłączonym wom Spuść olej ze skrzyni i wyciągnij cały WOM czyli wał z tymi pasami coś tam może być tam jest chyba 6śrub jak się nie urwią to chwila czasu mi się urwały dwie musiałem przewiercić i wygwintować nie ściągaj zbiorników od góry słabo widać tu będzie dobrze widać od razu zobacz lepiej pasy szybko się ścierają

Dodaj odpowiedź