Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec?

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 13 październik 2016 - 11:42

Kuzyn kupił niedawno Fendta Farmera 311 lsa z 91r. za ok. 65k. Dokładniej nie określił. I to jest ciągnik wart uwagi. Kolejny z sąsiedniej wsi kupił już 4! używki, wszystkie oczywiście Fendty. 311, 512, 515, 820 vario. Szukając używanego, zachodniego traktora, grzebałbym tylko między Fendtami..
Ten Fendt z ogłoszenia wyżej, raczej nie jest z 95r. Kabina nie pasuje.

Ta kabina była produkowana jak dobrze pamiętam do 1997r równolegle wychodziły modele z kabina nowszego typu.

Co do tego z ogłoszenia to chyba wersja full bida. Nie ma ani rewersu ani EHR. Po za tym niby ma te 6500mth a już fotel wymieniony? Wujka 308LSA z 1992r ma jeszcze oryginalny a mht ma ponad 9000. Moim zdanie to ta cena mocno przesadzona mozliwe że dla tego jest wysoka że ciągnik stoi na Ukrainie - nie wiem.

A możesz wyjasnic dlaczego tylko miedzy Fendtami byś grzebał? Bo dla mnie np. seria 300 to nic nadzwyczajnego a jeździ trochę tego w okolicy.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? Dzisiaj, 10:00
  •  

#42 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 13 październik 2016 - 11:59

Podałem link do tego fendta poglądowo, poszukaj to znajdziesz i 150 koni z podobnych lat i w podobnych pieniądzach. To tak jak kupić mercedesa 124 od niemieckiego dziadka za 5 tys euro a od taksówkarza za 500euro - oczywiście w autach dodatkowym problemem jest korozja która zniszczy samochód mimo że ktoś jeździ raz w tygodniu do kościoła ale w ciągnikach tego problemu raczej nie ma. I teraz ten kto kupił od taksówkarza powie że polonez mniej mu się psuł, że naprawa merca to pół poloneza itd, więc jak nowy ciągnik kosztuje tyle co 20 letni fendt to coś z nim nie halo, a jak 20-letni fendt kosztuje tyle co 20 letni ursus to tym bardziej coś z nim nie halo. Tak jak pompa hydr opisana przez autora - wytrzymała rok i jeszcze bałaganu narobiła , kupisz za 2 tys to zapomnisz o niej, nawet używka dobrej firmy wytrzymała by dłużej

#43 Share FROG1979

FROG1979

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:40

Do autora tematu. Jeżeli masz problem z podnośnikiem to polecam firme Archimedes z Wrocławia. Mega doświadczenie w hydraulice ciężkiej sierii Ursusa i Zetora. Ja 2-3 lata temu regenerowałem u nich podnośnik Ursusa 1204.  Osobiście zawiozłem im cały kompletny plecach w bagażniku na umówiony dzień i po 3h miałem wszystko przejżane i zrobione. Od drobnej spręzynki w sterowaniu dzwigniami, przez nowy cylinder, tłok, regenerowany rozdzielacz, wymieniony wał bo był trochę skręcony przez 1 siłownik wspomagający. Przed wydaniem jesteś proszony na stanowisko do testowania i pracują nim z ciężarem 5t. Koszt takiej operacji 2100zł brutto. Od tej pory zero problemów. Jak masz nowszy model - korpus i rozdzielacz z większymi dziurami to zwiększają udzwig. Do dużych 16-tek robili nawet takie co mają po 7t udzwigu. Pod twój agregat w sam raz.

#44 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:47

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? Oczywiście że stary Fendt to nic "nadzwyczajnego", ale jak potrzebny solidny ciągnik używany, to jak najbardziej. W mojej okolicy jest tego w .uj, tutaj nikt nie chce słyszeć o starych amerykańcach typu Case, J.D. Ergonomia, komfort, wykonanie i trwałość przemawiają za Fendtem. Oczywiście też zdarzają się padła, wyjebane do granic możliwości..

#45 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 13 październik 2016 - 13:12

Mówiąc nic nadzwyczajnego chodziło mi o serię 300 bo z tego co wiem nie jest wcale taki bezawaryjny i trwały jak niektórzy myślą. Za pieniądzie wydane na Fendta można miec inny młodszy bardziej komfortowy ciągnik niż 300.

U mnie w okolicy jest dużo różnych marek ale fakt amerykańskich nie ma. Za to skandynawska marka jest dośc popularna i ludzie z niej zadowoleni pomimo iż właśnie z Fendtów się przesiedli.

Co do starych aut to jest jeszcze jeden aspekt mianowicie poziom bezpieczeństwa.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#46 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 13 październik 2016 - 13:29

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? Okoliczne Fendty jak narazie są bezawaryjne, dlatego mam o tej marce takie a nie inne zdanie.. Zresztą sporo czasu spędzam pracując 512 i 515 (zdecydowanie mniej 311), to mam podstawy twierdzić, że ciągniki solidne. Odnośnie skandynawskiej marki, to akurat 512 zastąpiła Valtre N.

#47 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 13 październik 2016 - 14:12

W mojej miejscowości znowu 312LSA zastąpil Valmet 8050 Mega. A co N'ka się działo?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#48 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 październik 2016 - 14:22

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? W różnych regionach Polski różnie jest. Pojezdzilem ostatnio trochę po Polsce to widziałem że w jednym rejonie same Zetory. Gdzie indziej głównie MFy. U mnie jest misz masz wszystko ale głównie królują MFy i Zetory

#49 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 13 październik 2016 - 14:32

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? N-ka cholernie paliwożerna była, a mocy z 4 cylindrów brakowało.. I co chwilę jakieś usterki natury elektro (wersja Advance) Fakt, pod względem komfortu Valtra biła na łeb starego Favorita.

#50 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 październik 2016 - 19:02

Witam planuje zakup troszkę wiekszego ciagnika na ok 70ha (w chwili obecnej ale cały czas rośnie)

W tej chwili pracuje na ursusie 1222 ale wciąz cos sie w niej psuje przykładowo dzis rozwaliła sie hydraulika mam do zasiania ok 50ha pszenicy a do tej pory posiałem tylko 2ha... nie wiem kiedy sie wyrobie pracujac na tym rumplu

Nie chce żadnych ciagników z zachodu chyba ze cos jest naprawde ciekawego to podpowiedzcie cena do 40tys zł

Kilka dni temu ogladałem w pracy kirowca t150k i naprawde sie na niego napaliłem tym bardziej ze mozna go kupic za naprawde małe pieniadze tylko te spalanie... jedni mówia ze pala dużo drudzy ze mało 

Ursus i ZTS to wiadomo czesci tanie i łatwo dostepne i cena przyzwoita

Proszę o pomoc i napisanie wad i zalet kazdego ciagnika 

Dzieki Pozdrawiam

70ha? 1222 bez przedniego napędu?

Wywrotki masz? Oleje się mieszają? Chłodnica oleju w porządku?

Wg mnie i tylko wg mnie bo każdy ma inne zdanie tak samo jak i d*pę to jak masz w dobrym stanie tego ursusa to go zostaw, wyślij plecak na dobry serwis (ciężko znaleźć) tak aby wrócił z dwoma ramionami pod siłowniki pomocnicze. Zrób na cacy i od czasu do czasu zapinaj ten agregat jak kiroviec padnie.

A tak poważnie to u nas jeden gość kupił właśnie starego t150 tylko do pługa, ciągniczek nie głupi, prosty, w sumie jakbym miał tak ze 100ha pod pług to bym takiego kirovca kupił właśnie do pługa.

Ogólnie jak masz kupować ciągnik do jednej roboty to może warto pomyśleć (od razu nie kupować ale pomyśleć) nad kirovcem?

Co do spalania kirovca - czarnoziemy mamy z 20 km ode mnie, jeździły tam kiro- i charkowce. Tanie, przepaliły każde paliwo itp. Tanie w naprawie i proste w obsłudze ponoć. PROW i inne szacher macher i zakupiono Case na gąsienicach a stare poszły do przysłowiowego żyda.

Spalanie w nowych gąsienicowych case w stosunku do kiro- i charkowca wyszło dużo większe przy wykonaniu tej samej pracy, oczywiście kiroviec miał dobrany do niego pług tak jak i case też miał dobrany pług a porównanie dotyczyło tego samego pola w latach poprzednich i czasu zaorania oraz zużytego paliwa, orka na taką samą głębokość itp.

Najnowsze ciągniki spalą więcej bo dpfy itp. Stare przepalą wszystko, taka prawda, jak dorwiesz dobre części to pochodzą długo bez remontu.

Starego ursusa/zetora ciężko kupić w dobrym stanie a jakość części to loteria no chyba że będziesz kupował w crystalu w sieradzu, podnośnik to do wrocka do archimedesa ale cenowo jest ból.

Ostatnimi czasy zastanawiałem się sam czy nie kupić jakiegoś 902 (blok nowego typu, miska starego), zrobić go na lux czyli silnik uturbić+szybka skrzynia+duże koła+orbitrol aby tylko do ciągania przyczep był itp. Koszt niewielki bo idzie znaleźć dobrego w cenie 15-18tys pln+drugie tyle w dobry remont.

Niestety CETA, płody z Ukrainy, polityka naszego rządu czyli 500+ i nie wiadomo co odwalą z VATem, AN Leszno, KRUS i nie wiem czy warto bo taki ciągniczek to byłaby sztuka dla sztuki (mam 6,5KM na 1ha z czego sąsiedzi obrabiają 4,5ha łąk więc mocy mam więcej ;) ).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share trawek13

trawek13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 październik 2016 - 21:00

wkurza  mnie ta hydraulika dzis cos sie poje**ło znowu i podczas siewu podnosi tylko na pozycji siłowej mam nadzieje ze w nastepnym tygodniu skoncze siewy przedwzoraj i wczoraj (albo dzisiaj nie wiem jak to wiedziec) 12 nie stygła codziennie od 7-8 rano do 1-2 w nocy citroen c15 z mauzerem dowoził co chwile paliwo tylko

Nie zgadniecie ile mi wczoraj wyszło spalanie na polu 80arów

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Jakies 25-30l hah to jest smieszne...

#52 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 październik 2016 - 06:48

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? Masz niesprawny podnośnik i się meczysz...
Olej masz czysty?
Jak rozdzielacz złapie syfa to tak później działa podnośnik.
Przerabialem ten temat w swoim 1222 dawno temu.

Poza tym chciałbym zobaczyć tą twoją orke spalić 30l ha to albo mega ciężka ziemia oi oranie Ug2 albo robota jakiegoś alkoholika z PGR-u

Edytowany przez Patryk1222, 18 październik 2016 - 06:51.

#53 Share trawek13

trawek13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 październik 2016 - 20:46

Masz niesprawny podnośnik i się meczysz...
Olej masz czysty?
Jak rozdzielacz złapie syfa to tak później działa podnośnik.
Przerabialem ten temat w swoim 1222 dawno temu.

Poza tym chciałbym zobaczyć tą twoją orke spalić 30l ha to albo mega ciężka ziemia oi oranie Ug2 albo robota jakiegoś alkoholika z PGR-u

ciagam pług fortschritt b200 5 skib rozsuniete na maksa wiecej sie nie da ora na jakies 45 na skibe bieg 2 szosowa a spalł moze datego az tyle ze duzo było krecenia (troche dzikie pole) no ale zeby spalic az tyle to nie wiem co sie dzieje

Nic narazie posiac posiałem tylko jakies 20ha reszte bede siał w listopadzie 

Co do hydrauiki olej wymienialismy niedawno i dalej dzieje sie to samo rozwiaze to inaczej kupie cały plecak od ZTS 16245 moze bedzie chodzic

#54 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 październik 2016 - 08:17

temat przerabiany u nas, było 16145 z uprawowo siewnym dwa razy trzeba było robić w roku podnośnik, pompa za 1300zł tez się szybko kończyła (zaraz wywaliło uszczelniacze w siłownikach grzało olej i pompa siadała) założone były większy siłowniki wspomagające- ukręcało napęd pompy trzeba było rozpoławiać ciągnik. na wiosne kupiliśmy MF 8120 (zajechany, padnietę hamulce były) hamulce naprawiliśmy syf z hamulcy poszedł w układ załatwiło pompę i ogólnie narobiło problemów (ciągnik był rozebrany na pierwiastki pierwsze wszystko myte czyszczone części które były do wymieniania poszły nowe efekt koszt ok 15k zł :) ale teraz nie ma żadnego z nim problemu z agregatem pięknie chodzi nie ma problemu z podnośnikiem tylko trzeba na przód wrzucił z 300kg bo podnosi. na Twoim miejscu szukał bym używki tylko nie tak jak ja- na już, pojeżdzić poszukać wiadomo że to używka i coś zawsze wyjdzie ale sprzęt godny polecenia.

#55 Share Monstergagarin

Monstergagarin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 październik 2016 - 14:16

A olej dochodzi do chłodnicy??W jakim stanie masz filt oleju skrzyniowego??

W moim 1604 miałem te same problemy podczas orki z pługiem obrotowym. raz podnosił i obracał za drugim razem wogóle okazało się że : zatkany dopływ do chłodnicy, zasyfiały filtr.Wymieniłem rozdzielacz, pewien magik od hydrauliki podregulował cięgielka, olej idzie na chłodnice i jest ok.

#56 Share trawek13

trawek13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 październik 2016 - 16:41

olej do chłodnicy dochodzi filtr kilkukrotnie myty

nie chce mi sie juz meczyc z tym ciagnikiem... sieje narazie dwoma mniejszymi

Ursus 902 z agregatem 2.8m i ursus c360 3p z poznaniakiem

#57 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 26 październik 2016 - 06:33

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? Orasz na II 2 ?
Przecież to zdecydowanie za szybko i że motor w ogóle dał radę? Chyba na 5 cm ;)

#58 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 październik 2016 - 17:25

Przecież to 7-8km/h, więc jakie za szybko?

#59 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 październik 2016 - 06:38

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec? Nwm czy 7-8 ale wydaje mi się że szybciej ok 10-11 w każdym razie mam dwa takie ciągniki i na 2 szosowej nie ma mowy o orce jedynie może podorywka ale i to lekko nie ma Plug zabiera 2m. Zawsze 4 terenowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 27 październik 2016 - 08:44

Mówiąc nic nadzwyczajnego chodziło mi o serię 300 bo z tego co wiem nie jest wcale taki bezawaryjny i trwały jak niektórzy myślą. Za pieniądzie wydane na Fendta można miec inny młodszy bardziej komfortowy ciągnik niż 300.

U mnie w okolicy jest dużo różnych marek ale fakt amerykańskich nie ma. Za to skandynawska marka jest dośc popularna i ludzie z niej zadowoleni pomimo iż właśnie z Fendtów się przesiedli.

Co do starych aut to jest jeszcze jeden aspekt mianowicie poziom bezpieczeństwa.

Ze skandynawską marką jest problem z brakiem towaru na rynku bo tego nikt nie chce sprzedawać(mowa szczególnie o valmetach)..., a już szczególnie jak ktoś nie jest w stanie ogarnąć i pojechać poza granice PL, w polsce jest tych valmetów 5 sztuk na krzyż wystawionych do sprzedaży....

Dodaj odpowiedź