kiro67

Wspomaganie elektryczne od scenica II do c328-czy będzie pasowało? Co trzeba ciąć?

Polecane posty

kiro67    0

Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem w swoim ttaktorze-Ursus c328 wspomagania elektrycznego. Widziałem na Youtube filmiki z takimi modyfikacjami w c330, gdzie ludzie wstawiali do ciągników wspomaganie elektryczne z scenica II. W związku z tym mam kilka pytań:
-Czy w c328 również będzie można takie coś zamontować?
-Czy będzie trzeba przyciąć zbironik paliwa? A może też coś innego?
-Czy będzie z tym dużo zabawy? Czy komuś z Was udało się tego dokonać właśnie w c328?
-Od jakiego samochodu najlepiej wykorzystać wspomaganie-scenic II czy może jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.
Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arti16    0

Witam, sądzę, że na filmikach w miarę dobrze omówiono i pokazano wspomniane wspomaganie elektryczne od scenica II. Było kilka spraw na, które trzeba zwrócić uwagę:

1. bardzo dobre uszczelnienie obciętej kolumny kierowniczej (woda),

2. uszczelnienie elektroniki wspomagania (woda, pył,kurz),

3. przeszkadzający zbiornik paliwa (poradzono sobie z nim siłowo "młotkiem").

Są to według mnie minusy ale do zaakceptowania bowiem cena w porównaniu do wspomaganie hydraulicznego jest dużo niższa. Sam pewnie niedługo stanę przed taką samą sprawą ponieważ mam c360 3p i ciężko mi się kręci ale na razie muszę przejrzeć układ kierowniczy i dopiero pójdzie wspomaganie choć muszę przyznać, że skłaniam się w kierunku ws. elektrycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

poszukaj w: wspomaganie elektryczne do c360
tam jest dużo o tym i o 330 też tam jest


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
McGali    0
Napisano (edytowany)

Witam, sądzę, że na filmikach w miarę dobrze omówiono i pokazano wspomniane wspomaganie elektryczne od scenica II. Było kilka spraw na, które trzeba zwrócić uwagę:

1. bardzo dobre uszczelnienie obciętej kolumny kierowniczej (woda),

2. uszczelnienie elektroniki wspomagania (woda, pył,kurz),

3. przeszkadzający zbiornik paliwa (poradzono sobie z nim siłowo "młotkiem").

Są to według mnie minusy ale do zaakceptowania bowiem cena w porównaniu do wspomaganie hydraulicznego jest dużo niższa. Sam pewnie niedługo stanę przed taką samą sprawą ponieważ mam c360 3p i ciężko mi się kręci ale na razie muszę przejrzeć układ kierowniczy i dopiero pójdzie wspomaganie choć muszę przyznać, że skłaniam się w kierunku ws. elektrycznego.

Wspomaganie od Corsy B też podejdzie :). Zamontowałem je do swojego c325 i wymagało także przerobienia sterowania gazem ręcznym i dołożenia impulsatora (emulatora obrotów silnika).

Edytowano przez McGali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj