Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7400(7300)vs Claas Jaguar 860(840)

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 październik 2016 - 22:42

Bardzo prosiłbym użytkowników o opinie  i podpowiedż którą byscie wybrali z uzasadnieniem.Ceny podobne z tym,że Claas starszy ze 2-3 lata i większe przebiegi .Własnie dlatego może nie ma co się pchać w jaguara tylko, że nie znam osobiscie żadnego użytkownika Johnego i ogólnie ciężko zasięgnąć opinii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7400(7300)vs Claas Jaguar 860(840) Dzisiaj, 12:10
  •  

#2 Share FENDAGRO

FENDAGRO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 październik 2016 - 21:58

Jako,że mam chwile wolnego podpowiem coś od strony serwisu. Jaguar czy to zarówno seeria 800-900 ma mniej "wadliwej"elektroniki która w sezonie potrafi płatać figle co nie raz przeciąga sie na  koszenie qq. Johnego kupisz taniej, zwróc uwagę po lewej stronie maszyny pod lewą osłona ile masz tam upakowanych płyt drukowanych, drugie po prawej stronie kabiny (nad prawym przednim kolem) kolejne płyty drukowane, mostki prostownicze, siatka przekaznikow z pamięcią itd.   John deere pokazuje "niby" błąd detektora metali a faktycznie probleem jest pod dzwignia hydrostatu na włączniku stykowym. Przy zakupie takich maszyn trzeba myslec nad tym kiedy takie obwody zaczna sie sypac, a nie ze taniej... wiem jak handlarze robia takze podpowiadam bo nikt z zachodu dobrego nie sprzedaje. 90% maszyn jest tak juz wybitych ze sa tylko skarbonkami niczym wiecej, a maja przciez na siebie zarabiac. dla mnie dluzej zajmuje rozstawienie sie ze sprzetem jak same przeliczenie eepromu i zakodowanie nowego przebiegu bo dla mnie klientem jest i handlarz i rolnik przedsiebiorca ale wiem jakie sa przebieegi takich maszyn.  jaguar ma prosty uklad z bordinformatorem(licznikiem hektarow), prosty uklad modulu detektora metali, ma namieszane podchwytliwych obwodow np "sekwencja zaplonu itd" ale są do szybkiego opanowania jezeli ktos ma o nich pojecie takze z mojego punktu widzenia poleciłbym claasa, nie john deera. john deere jest dobry do zarabiania pieniędzy ale nie dla rolnika lecz dla serwisu:) pozdrawiam  Kamil 516-260-744

Sieczkarnie New hollanda FX (dwu i trzycyfrowe) poki w miare zadbane jeszcze chodza ale wystarczy zeby myszka przegryzla swiatłowód od ecu i podobnie. maja namieszane w ukladzie hydrostatycznym od sterowania serwosilownikami , w hydraulice sa ciezkie do przegryzienia itp itd...nawet serwis ich nie ogarnia jedynie magicy.....tylko  jedynie claasy nadaja sie do pracy , nic poza nimi....  jak ciagnik to tylko fendt ,mf lub case, jak maszyna zniwna to tylko claas, fendt. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 09 listopad 2016 - 12:29

O jakości maszyny świadczy jej cena na rynku wtórnym. I nic więcej.