Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe)

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 październik 2016 - 22:40

Witam
Potrzebuje pomoc z wyborze siewnika mechanicznego o szer. roboczej 2,7m. Moje wymagania to redlica tarczowa + kółko dogniatająco-kopujace. Bedzie pracował przeważnie na glebach lekkich, z możliwą ilością nie przykrytych odpadków pożniwnych oraz zasiewy poplonów. Stąd ta konfiguracja.

Wytypowałem:
Unia poznaniak 420, 2,7m ,redlice dwutalerzowe, waga 680kg
Agromasz SR270, redlica jednotalerzowa + skrobak, waga 800kg, (hydrauliczny przerzutnik znaczników w standardzie?)

W Uni podobało mi sie tylko malowanie, zaś w agromaszu szeroki podest długi na całość siewnika.

Jaka jest wasza opinia? Może ktoś ma i eksploatuje? Piszcie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) Dzisiaj, 14:00
  •  

#2 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 08 październik 2016 - 06:29

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) obie redlice dobrze sie sprawuja naplepiej podwojna redlica i kolko dogniatajoco kopiujace. Agro masz fakt jak podest solidny długi. A z czym ma pracowac owy siewnik?
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#3 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 październik 2016 - 06:47

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) A czemu musi byc 2.7 ?ścieżek nie zrobisz a to mala roznica szerokosci
jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) Dzisiaj, 14:00
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#4 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 październik 2016 - 08:07

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) Mam Agro-masza tylko że sr 250 na talerzach plus kółka i jestem zadowolony. Co do malowania to powiem że jest lepiej niż się spodziewałem. Co do siewu to czy sucho czy mokro to nic się nie dzieje. W tym roku czekałem z siewem na deszcz. Po 3 dniach opadów deszczu dzień pogody więc odrazu w pole.
Gleba wilgotna a na dołkach wręcz mokro i sporo resztek oraz samosiewów (stosuję uprawę uproszczoną bez płużna). Żadnego problemu z siewem. Ziarno do gniecione i przysypane. Pole równe.
Jedyną wadą jest masa siewnika. Przy współpracy z agregatem uprawowo-siewnym talerzowym potrzeba odpowiedniego ciągnika i dobrego balastu na przodzie. Tak poza tym jestem zadowolony.
A i jeszcze jedno próba kręcona to w tym siewniku to podstawa bo tabela wysiewu ma się ni jak do tego co wychodzi podczas próby. Poprostu według tabeli sieje dużo za dużo. I nie ważne czy materiał własny czy kwalifikowany.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 08 październik 2016 - 08:12

Przede wszystkim  tylko nie jedno talerzowy, bo to nie zbyt dobre rozwiązanie.

#6 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 08 październik 2016 - 09:33

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) tzn.jaki najlepszy dwutalerzowy czy jeden takerz????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 08 październik 2016 - 12:58

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) Dwa talerze lepsze. Agromasz ma lepszą, bo tradycyjną przekładnie. Przede wszystkim odradzam ci zakup 2.7m Po co ci taki ? Siewnik to zakup na lata, więc czy za 10, czy 20 lat znajdzie się fanatyk który to od ciebie odkupi ? No i ścieżki to podstawa...
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#8 Share rafeq

rafeq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 październik 2016 - 13:14

Agro-masz chyba ma teraz w ofercie redlice dwutalerzową, tak przynajmniej piszą na ich stronie? U nas wybór padł na agro-masz, gdzie z kółkami dogniatającymi był o wiele tańszy niż konkurencja. A z siewnika jesteśmy jak najbardziej zadowoleni.

#9 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 październik 2016 - 18:01

Na bednarach widziałem (chyba własnie w agromaszu) 2 wersje z 1 tarczą. Czyli 1tarcz + skropak metalowy i 1tarcz + kółko gumowe czyszczące.  

W agromaszu jest podest konkretny na całej długości. 

Jak wygląda z przekładnia? Okłamuje? 

Na chwile obecną bedzie podpiety pod MF255 a później do agregatu i 110km

Sa tu w ogóle użytkownicy poznaniaka?

#10 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 październik 2016 - 18:37

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe) To jak zasypiesz agromasza do pełna pszenicą pszenżytem lub żytem to radzę dociążyć przód w MF bo będzie nie ciekawie.
Co do przekładni to po próbie kręconej jest ok poprostu ta tabela przedstawia jakieś niestworzone dane odnośnie ilości wysiewanych nasion.

#11 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 08 październik 2016 - 18:57

Co do siewnika to ja mam od dwóch lat siewnik Famarol 500/3DXL z redlicą jednotalerzową. Współpracuje on z 360-3P. Jeśli chodzi o uciąg to nie ma problemu z 3m talerzowym siewnikiem. Co do podnoszenia to też nie ma problemów, ale aby przodu nie podnosiło ma komplet obciążników (pod maską i w kołach). Siewnik waży 590kg i zabiera jednorazowo w skrzynię ok 400kg pszenicy. I to jest maksimum dla tego ciągnika, większy byłby już za ciężki i pewnie dlatego kolega chce kupić 2,7m. Siewnik ten ma dużo wspólnego z Poznaniakiem (choć Poznaniaka niedawno zmodernizowali). Sieje dobrze, równomiernie i zgodnie z tabelą, zamieszczoną na siewniku. W moim przypadku w wyborze siewnika Poznaniak (też produkcja w Famarolu) i Agromasz odpali w przedbiegach za zbyt dużą masę, bo jednak szukałem 3m abym mógł nim robić ścieżki technologiczne.

Edytowany przez Autofan, 08 październik 2016 - 18:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 październik 2016 - 19:36

Nie mam planu wdrażać ścieżek ponieważ pola to generalnie małe areały. Zrozumcie że każdy od czegoś zaczyna. U mnie jest (bardzo delikatnie mówiąc) rozklekotany poznaniak z lat 80. 3m moze powodować problemy z przemieszczaniem się. wówczas 2,7m ewentualnie 2,5m. Mnie 2,7 pasuje do działek.
Mozna powiedziec ze finansowane z MR

Dodaj odpowiedź