axe300

Wybór siewnika Unia poznaniak vs Agromasz sr270 (redlice talerzowe)

Polecane posty

axe300    6

Witam
Potrzebuje pomoc z wyborze siewnika mechanicznego o szer. roboczej 2,7m. Moje wymagania to redlica tarczowa + kółko dogniatająco-kopujace. Bedzie pracował przeważnie na glebach lekkich, z możliwą ilością nie przykrytych odpadków pożniwnych oraz zasiewy poplonów. Stąd ta konfiguracja.

Wytypowałem:
Unia poznaniak 420, 2,7m ,redlice dwutalerzowe, waga 680kg
Agromasz SR270, redlica jednotalerzowa + skrobak, waga 800kg, (hydrauliczny przerzutnik znaczników w standardzie?)

W Uni podobało mi sie tylko malowanie, zaś w agromaszu szeroki podest długi na całość siewnika.

Jaka jest wasza opinia? Może ktoś ma i eksploatuje? Piszcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

obie redlice dobrze sie sprawuja naplepiej podwojna redlica i kolko dogniatajoco kopiujace. Agro masz fakt jak podest solidny długi. A z czym ma pracowac owy siewnik?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Agro-masza tylko że sr 250 na talerzach plus kółka i jestem zadowolony. Co do malowania to powiem że jest lepiej niż się spodziewałem. Co do siewu to czy sucho czy mokro to nic się nie dzieje. W tym roku czekałem z siewem na deszcz. Po 3 dniach opadów deszczu dzień pogody więc odrazu w pole.
Gleba wilgotna a na dołkach wręcz mokro i sporo resztek oraz samosiewów (stosuję uprawę uproszczoną bez płużna). Żadnego problemu z siewem. Ziarno do gniecione i przysypane. Pole równe.
Jedyną wadą jest masa siewnika. Przy współpracy z agregatem uprawowo-siewnym talerzowym potrzeba odpowiedniego ciągnika i dobrego balastu na przodzie. Tak poza tym jestem zadowolony.
A i jeszcze jedno próba kręcona to w tym siewniku to podstawa bo tabela wysiewu ma się ni jak do tego co wychodzi podczas próby. Poprostu według tabeli sieje dużo za dużo. I nie ważne czy materiał własny czy kwalifikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Dwa talerze lepsze. Agromasz ma lepszą, bo tradycyjną przekładnie. Przede wszystkim odradzam ci zakup 2.7m Po co ci taki ? Siewnik to zakup na lata, więc czy za 10, czy 20 lat znajdzie się fanatyk który to od ciebie odkupi ? No i ścieżki to podstawa...


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6

Agro-masz chyba ma teraz w ofercie redlice dwutalerzową, tak przynajmniej piszą na ich stronie? U nas wybór padł na agro-masz, gdzie z kółkami dogniatającymi był o wiele tańszy niż konkurencja. A z siewnika jesteśmy jak najbardziej zadowoleni.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Na bednarach widziałem (chyba własnie w agromaszu) 2 wersje z 1 tarczą. Czyli 1tarcz + skropak metalowy i 1tarcz + kółko gumowe czyszczące.  

W agromaszu jest podest konkretny na całej długości. 

Jak wygląda z przekładnia? Okłamuje? 

Na chwile obecną bedzie podpiety pod MF255 a później do agregatu i 110km

Sa tu w ogóle użytkownicy poznaniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak zasypiesz agromasza do pełna pszenicą pszenżytem lub żytem to radzę dociążyć przód w MF bo będzie nie ciekawie.
Co do przekładni to po próbie kręconej jest ok poprostu ta tabela przedstawia jakieś niestworzone dane odnośnie ilości wysiewanych nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Co do siewnika to ja mam od dwóch lat siewnik Famarol 500/3DXL z redlicą jednotalerzową. Współpracuje on z 360-3P. Jeśli chodzi o uciąg to nie ma problemu z 3m talerzowym siewnikiem. Co do podnoszenia to też nie ma problemów, ale aby przodu nie podnosiło ma komplet obciążników (pod maską i w kołach). Siewnik waży 590kg i zabiera jednorazowo w skrzynię ok 400kg pszenicy. I to jest maksimum dla tego ciągnika, większy byłby już za ciężki i pewnie dlatego kolega chce kupić 2,7m. Siewnik ten ma dużo wspólnego z Poznaniakiem (choć Poznaniaka niedawno zmodernizowali). Sieje dobrze, równomiernie i zgodnie z tabelą, zamieszczoną na siewniku. W moim przypadku w wyborze siewnika Poznaniak (też produkcja w Famarolu) i Agromasz odpali w przedbiegach za zbyt dużą masę, bo jednak szukałem 3m abym mógł nim robić ścieżki technologiczne.

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Nie mam planu wdrażać ścieżek ponieważ pola to generalnie małe areały. Zrozumcie że każdy od czegoś zaczyna. U mnie jest (bardzo delikatnie mówiąc) rozklekotany poznaniak z lat 80. 3m moze powodować problemy z przemieszczaniem się. wówczas 2,7m ewentualnie 2,5m. Mnie 2,7 pasuje do działek.
Mozna powiedziec ze finansowane z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj