Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał stronowy 2.1 podwójny pod c360 oraz kultywator grudziądz

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share eddi87

eddi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 październik 2016 - 15:15

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zakupu wału strunowego podwójnego 2,1m pod kultywator oraz c360. Zastanawiam się które rozwiązanie będzie lepsze, czy wał na łańcuszkach czy dociskowy? Moje obawy płyną z tego czy c360 poradzi sobie z wałem dociskowym, ziemia 1 oraz 2 klasa. Oraz czy np można któryś z nich podpiąć bezpośrednio pod ciągnik z pominięciem kultywatora?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał stronowy 2.1 podwójny pod c360 oraz kultywator grudziądz Dzisiaj, 07:14
  •  

#2 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 07 październik 2016 - 15:21

Biorąc pod uwagę że 60-kami targają agregaty 2,8 m , to jak by mógł nie dać rady w 2,1 B) . Sam wał powinien się dać podpiąć pod traktor , no ale to zależy jak ma uchwyty .

ZETOR TEAM

#3 Share eddi87

eddi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 październik 2016 - 15:46

Po obejrzeniu cen wałów podwójnych, tak się zastanawiam czy nie lepiej sprzedać kultywatora i kupić normalny agregat. Wg was lepiej lepiej uprawi ziemię czy 14 rapowy kultywator?

#4 Share farmer15555

farmer15555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 październik 2016 - 15:54

Wał stronowy 2.1 podwójny pod c360 oraz kultywator grudziądz oczywiście że agregat ja też miałem kultywator taki jak ty i kupiłem agregat 2.40 z podwójnym wałkiem na docisku i nie ma porównania :)

#5 Share eddi87

eddi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 październik 2016 - 16:03

Czyli lepszy będzie docisk niż łańcuszki?

#6 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 07 październik 2016 - 16:05

wrzuć jakiś link o co chodzi, bo mam kultywator plus 2 wałki na łańcuszkach, ale tam też na wózki od wałków idzie belka i jest docisk, nawet bez kółek kopiujących ustawiam głębokość pracy na tym pokrętle od wałków, 360 ma co dźwignąć, i jak dodasz mocniej gazu to przód potrafi poderwać, u mnie górki, gliny i to 210 plus 2 wałki to tak w sam raz, 240cm max, bo tym sprzętem musi być prędkość...

#7 Share eddi87

eddi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 październik 2016 - 16:54

Tak jak z poniższego linku, http://allegro.pl/ag...5092824546.html myślałem aby do kultywatora dołączyć wał dociskowy lub łańcuszkowy taki jak na zdjęciach. Jednak patrząc na cenę samego wału i np w przyszłości kupno agregatu na wąskiej radlicy zamiast kultywatora chyba lepiej i taniej wyjdzie zestaw. Tak wiec mam jeszcze pytanie który wg was będzie najlepszym rozwiązaniem?

1. Agregat z podwójnym wałkiem na łańcuszku

2. Agregat z podwójnym wałkiem na docisk

3. Agregat z podwójnym wałkiem na łańcuszku i pojedynczym przednim

4. Agregat z podwójnym wałkiem na docisk i pojedynczym przednim

#8 Share farmer15555

farmer15555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 październik 2016 - 18:32

Wał stronowy 2.1 podwójny pod c360 oraz kultywator grudziądz Znaczy się tak ja agregat kupiłem pod C-360 na zimę a na wiosnę kupiłem Mtz 82 i agregat nie współpracował z 360 tylko z Mtz od samego początku efekt uprawy nie może się równać do kultywatora Ale prędkość ma duże znaczenie bo jeżdżę ok 14km/h ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 październik 2016 - 19:29

Lepiej wezszy i szybciej zeby to robilo robote niz za szeroki i pomalu bo ciagnik za slaby .Z przednim walem jest lepszy i z dociskanymi walkami ale juz troche kg. bedzie tego zelastwa a w tych agregatach i na ciezkiej ziemi liczy sie predkosc .

#10 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 07 październik 2016 - 19:31

Agregat 2,4 metra podwójne wałki na docisku, podstawowy bieg jakim robisz 3 bieg, czy masz 1,8 m raczej 4 biegiem nie da rady ,nawet po orce robionej rano po południu 2,4 m trzecim biegiem tak ja robiłem i po temacie ,mniejszego nie kupiłbym

#11 Share usieq96

usieq96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 październik 2016 - 19:40

Cześć Jeżeli masz kultywator na szerokich łapach radzę byś sobie lepiej kupił cały zestaw lepiej uprawia się na cienkich sprężynowych zębach i koniecznie z przednim wałem i najlepiej tylny na docisku o ile 60-tka da sobie radę (myślę ze z obciążnikami da rade tylko trzeba będzie uważać na nawrotach i w transporcie) Jednak nie polecam tego czerwonego z tej aukcji Oglądałem go gdy sam szukałem w zeszłym roku agregatu i muszę stwierdzić, że jest tani jednak jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia wygląda na strasznie delikatnego i sądzę ze gdybym takiego kupił po sezonie nadawał by się na złom lub do remontu  Oglądałem również agregat firmy Dziekan przyznam solidny (szczególnie te nowe modele) jednak cenowo dużo droższy i niestety ten który widziałem tylne wały miał zamontowane na stałe co wykluczyło go Możliwe, że jest możliwość kupna z dopinanymi jednak ja takiego nie spotkałem Zdecydowałem się na agregat firmy Rolex podaje link do aukcji w której są zdjęcia http://www.agroson.p...m_1_8__3_2_m/96 (ja kupiłem u lokalnego sprzedawcy w cenie o wiele tańszej bez tych kółek które są zbędne przy przednim wale więc warto pojeździć, poszukać... ) Mianowicie agregat ten jest bardzo solidnie wykonany w wersji z przednim walem posiada bardzo wzmocniony zaczep i podwójną ramę tz łapy są przykręcone do ramy i ta rama jest dodatkowo dopięta do ramy agregatu która jest wykonana z większego profilu a przedni wał jest regulowany wygodnie i szybko przez dwie korby do tego jest domontowany wał dociskowy, który robi świetną robotę i bez problemu może być wykorzystany sam jest odpowiednio ciężki i sam posiada docisk wystarczy jedynie rozkręcić górna śrubę i wal sam się odpowiednio układa i wbija w ziemie (świetnie poradził sobie z położeniem i pocięciem  ok. 2m gorczycy) Zauważ też że ma on 4 rzędy zębów a nie jak w niektórych 3 przez co jest większa odległość miedzy nimi przez co się nie zapycha jednak jest przez to dłuższy bo ma jakoś 3m długości Osobiście użytkuje takiego o szerokości 2,5m ciągam go ciągnikiem 70 KM z obciążnikiem z przodu o wadze 320 kg i ma w nim bardzo lekko śmiga 15 km/h aż miło jednak w transporcie już nie jest tak wesoło trzeba jeździć wolno po polnych drogach bo strasznie buja jednak 3m długości i prawie 600kg robi swoje ale sprawuje się świetnie przedni wal kruszy wszystkie skiby ziemi i równa teren na lepszej ziemi wystarczy jeden przejazd natomiast na glinie trzeba dwa razy i koniecznie musi lekko podeschnąć bo niestety zabije wałek i godzina zabawy by to wydłubać no ale coś za coś Myślę, że w jakiś sposób pomogę w wyborze a gdybyś miał jakieś pytania to śmiało pytaj Powodzenia;)

#12 Share eddi87

eddi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 październik 2016 - 09:26

Dzięki za odpowiedzi, martwi mnie jedynie ta prędkość i moc 60. Pole jest w jednym kawałku 6h i ziemia od czarnej po glinę oraz na całej szerokości jest pod górę 25-30 stopni, z góry pewnie będzie bez problemu lecz pod górę 60 z pługiem 3 na 2 biegu ma co robić a agregat będzie zapewne stawiał większy opór a agregatem to 3 bieg minimum. Więc teraz mam dylemat który by jak to się mówi najlżej szedł w ziemi, żeby się nie okazało że będzie 1 i sandał w podłogę po górę.

#13 Share usieq96

usieq96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 październik 2016 - 12:20

Nie no ciężej niż z pługiem to nie będzie Agregatem robisz od 3 do 10 cm i przeważnie w świeżej orce ja na twoim miejscu nie bał bym się o uciąg lecz o to by podnieść Na twoim miejscu bym kupił 2.1 lub 2.2 max a na walkach dociskowych po co przeciążać ciągnik jak taki wystarczy by zakryć przejazd i jeszcze wystaje po za ciągnik więc taki w sam raz Jeżeli dajesz rade tym na szerokich łapach to taki sam na wąskich bd miał lżej dla porównania mam na szerokich 1.6m bez wałów co dawniej był do c-330 to na całą głębokość ma co z nią robić a byłem w tym roku zmuszony robić 30 pod ziemniaki i zrobiłem próbę z tym agregatem z przednim wałem 2,5 szeroki jedynie bez wałów ustawiłem go by brał na głęboko ile się tylko da i na 3 miała co robić za pierwszym przejazdem ale za drugim już na 4 śmigała jedyny problem był z podniesieniem trzeba było za każdym razem na wstecznym cofać i podnosić bo tak trzymały zęby + sam agregat trochę waży ;D

#14 Share eddi87

eddi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 październik 2016 - 13:01

Na dociskowych będzie miał lżej niż na łańcuszku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share usieq96

usieq96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 październik 2016 - 16:47

Jeżeli chodzi o uciąg to nie będzie różnicy na wałkach Różnica jest pomiędzy nimi tym że na łańcuszkach będzie lżejszy i tyle na jego korzyść Natomiast ten na docisku jest cięższy ale możesz go lepiej docisnąć i będzie sobie ładnie pracował na tych tylnych sprężynach w transporcie jest lepszy bo jest sztywny natomiast te pływające strasznie się bujają i czasami ta rama co je "dociska" lubi zaryć w ziemię że aż te łańcuszki zerwie (miałem taki przypadek jak robiłem u kolegi takim agregatem) jest to spowodowane tym żeby dobrze dociążyć wałki musisz bardzo rozkręcić ten łącznik przez co wałki są dużo niżej od zębów agregatu przez co często zawadza o ziemie Kolejnym plusem dociskowego jest to ze możesz go podpiąć samego za ciągnikiem tego na łańcuszkach już nie Zwróć jeszcze uwagę na to że wałki na docisku jeżeli są 2.1m to ten pierwszy jak i ten drugi są na całą szerokość dokładnie na szerokość 2.10  natomiast wałki pływające są tak zrobione że przedni rząd wałów jest jakieś 20cm mniejszy z lewej strony jak szerokość agregatu a tylny rząd jest o 20 cm mniejszy z prawej przez co mamy za jednym przejazdem takim że 20 cm robi tak jakby był pojedynczy wał czyli słabo potem ok 1.7m robia 2 wały i kolejne 20 cm robi jeden wał przez co mamy takie pasy słabo urobionej ziemi przez co trzeba nakładać przejazdy Gdy jest to ten wał dociskowy możemy wykorzystać jego pełną szerokość A wracając do uciągu to chodzi o to że agregat o tej samej szerokości przy 14 zębach tych szerokich a drugi przy 21 zębach cienkich sprężynowych to właśnie z tym na cienkich bd miał ciągnik lżej bo już to testowałem a mało tego zrobi lepszą robotę Jeszcze jakieś pytania? Chętnie pomogę doradzę... ;)