Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób przykrycia kiszonki z kukurydzy.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 październik 2016 - 13:36

Dziś po kilku dniach opadów poszedłem uzupełnić zesuniętą ziemię z pryzmy kukurydzy i zauważyłem że ptaki porobiły tam już dziury.. oczywiście podłożyłem folię i przysypałem ziemią chociaż wiem że mimo to już tam kiszonka bedzie zepsuta. Dlatego założyłem ten temat bo mam pytanie jak przykrywacie swoje kiszonki? Ja po prostu przysypuję folię ziemią 5-10 cm i tyle. U niektórych widzę że przyciskają tylko oponami i ziemią na dole do okoła i mnie zastanawia jak tam ma się sprawa z ptakami. Tak wiem, że są siatki ochronne przed ptakami i za rok pewnie na co najmniej jedą pryzmę takie zakupie. Inna pryzma z której już biorę kukurydzę znów jest biały płat i troszkę się grzeje. Odkrywam na około 3-4 dni, trochę nabieram łyżką reszte żeby nie podrywać kładę ręczno. Coś robię nie tak? Ciekawi mnie jak Wy sobie radzicie z ptakami, kotami i psami. Czekam na podpowiedzi i sugestie! :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób przykrycia kiszonki z kukurydzy. Dzisiaj, 04:02
  •  

#2 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 07 październik 2016 - 14:35

Sposób przykrycia kiszonki z kukurydzy. Miałem ten sam problem w ostatnich latach. W tym roku kupiłem plandeki takie grube z naczep i na bokach tam gdzie ziemia zjeżdża sa te plandeki położone. Jedyne czego się obawiam teraz to gryzonie..
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#3 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 październik 2016 - 14:40

Jeśli położyłeś folię, plandekę i dopiero ziemię to nie powinno być źle.. tylko teraz co wytrzyma dłużej? Plandeka czy siatka i jak cenowo te plandeki? 

#4 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 07 październik 2016 - 16:46

Sposób przykrycia kiszonki z kukurydzy. No właśnie częściowo plandeka na folię i dopiero ziemia A częściowo niestety ziemia i dopiero plandeka. 500pln za komplet z naczepy, tj. dwa boki 13czy 14m na 3m i dach w tych samych wymiarach. Siatka dużo drożej wychodzi
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#5 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 07 październik 2016 - 21:43

Sposób przykrycia kiszonki z kukurydzy. Też mam podobny problem tylko że nie ptaki a koty psy sarny... ziemia notorycznie zjeżdża na drugi rok kupuję tą siatke i okrywam oponami znajomy ma i zero odpadu a roboty prawie nic tylko opony poukładać a nie machac szpadlem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ZiemowitWielki

ZiemowitWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 październik 2016 - 12:42

Ja mam opony na górze i tylko boki ale za to na nową folie naciągam dodatkowo zeszłoroczną robię tak kilka lat i nie mam problemów z kotami/psami a i w zime lepiej opony zrzucić  :)

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 16 październik 2016 - 17:01

Ja jak hodowałem bydło po obsypaniu pryzmy ziemią  sialem na niej zboże ,jakies zmiotki ze spichlerzy ,fakt QQ koszona we wrześniu , więc do pażdziernika robił się kożuch,gorej jak było sucho to ze wschodami było kiepsko ,ale polecam

#8 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 16 październik 2016 - 19:02

Sypanie ziarna, mając problem z ptakami, jest chyba głupim pomysłem. 

Osobiście spotkałem się z praktyką zakładania na wierzch zeszłorocznej foli czy agrowłóknin, używanych do okrywania pryzm buraka cukrowego. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 16 październik 2016 - 19:23

Kolego niekoniecznie ,to ziarno należy wymieszać z ziemią  ,to jedno ,a drugie w połowie września raczej ptactwo nie jest natrętne ,bo pożywienia w brud