Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey czy Valtra

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartekjankowski_65495

bartekjankowski_65495

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 październik 2016 - 18:42

Massey czy Valtra

Witam,

zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika o mocy 120 KM, zastanawiam sie miedzy Massey 5612 a Valtra N114E.

Co do wyposażenia to oba wypozażone w TUZ, amortyzacje kabiny i osi przedniej, 3 pary hydrauliki

Skrzynia w Valtrze to HiTech5 a massey Dyna-4(opcjonalnie Dyna-6)

Chciałbym wiedzieć jak wygląda awaryjność, oraz dostęp do części i cena. Oraz ceny przeglądów. Z góry dzięki.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017
Zetor 5011 świeżo sprowadzony z Niemiec I właściciel pełna dokumentacja

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 18500.00 PLN
  • 13 lis 2017
6320 SE z Niemiec I Właściciel Prywatnie Pełen Serwis Oryginał Przebieg

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 115000.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey czy Valtra Dzisiaj, 15:08
  •  

#2 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:41

Massey czy Valtra

co do MF to z awaryjnością zależy jak ci się trafi. Ja 2 dni po zakupie zaprowadziłem go na serwis bo zacierała się pompa wody.

Jeżeli chodzi o części to mogę Ci powiedzieć tylko o filtrze powietrza, czyli: oryginał ~500zł zamiennik u korbanków 220zł stargowałem do 200zł a w innym innym sklepie z częściami taki sam zamiennik kosztował mnie 175zł.

Na ceny przeglądów nawet się nie oglądaj bo i tak zrobisz tylko 1 przeglądy w serwisie na 50 godzin  no może jeszcze na 300 godzin(coś tam regulują w silniku na 300godz, chyba zawory), potem będziesz wymiany olejów i filtrów robił sam, tym bardziej, że gwarancję masz tylko na rok. Serwisant mówił mi, że spokojnie co 500godzin można robić wymiany filtrów w skrzyni(serwis robi co 300), a filtry w silniku jednak lepiej co 300godz ze względu na polskie paliwo. Ja będę chyba robił co 250 żeby co drugą wymianę filtrów w silniku zrobić przy okazji wymianę filtrów w skrzyni i potem od roboty się nie nie odrywać bo 100godz stuknęło. Pierwszy przegląd kosztował mnie chyba trochę ponad 2tyś(robocizna gratis). na 300godz to chyba 2700 ale dobrze nie pamiętam. Teraz miałem na 600godzin to zapłaciłem 2300zł

Dostęp do części. Z korbankami nie ma problemu, mają wszystko za odpowiednio wysoką cenę.<------------------------------>

Z wyposażenia dobierz jeszcze 4 sekcję hydrauliki, ponieważ przedni tuz podłącza się pod jedną sekcję i czasami będziesz musiał przełączać zawór między przednim tuzem a tylną parą wyjść hydraulicznych a tuz jest podłączany pod pierwszą parę która posiada blokadę do ciągłego przepływu oleju hydraulicznego. Amortyzacja osi super sprawa u mnie brakuje amortyzacji kabiny niestety. Żałuję, że nie zamówiłem, ale może kiedyś dołożę. I weź jeszcze skrętne błotniki i to obowiązkowo.

Ogólnie jestem średnio zadowolony z MF <------------------------> Teraz jak bym kupował to na 90% NH/Case/Steyr. <----------------------->

<------> -treść usunięta na prośbę dealera

Edytowany przez karol091193, 13 październik 2016 - 06:48.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 06 październik 2016 - 21:11

Massey czy Valtra mam dwa masseye jestem z nich bardzo zadowolony a ciongniki nie stygnom robiom niecałe 2 tyś mth rocznie z awaryjnościom to jak na razie to w 5465 jakaś uszczelka przy kole poszła na gwarancji I po 10 latach parownik od klimy sie rozszczelnił a w 7495 kuleczki od osuszacza wyleciały I układ klimy zapchały a co do serwisu nh bo mam z tymi hu..mi doczynienia to po gwarancji nie ma problemy a na gwarancji to ni luja sie ich doprosić nie można było żeby przyjechali co do wyboru miendzy mf-em a valtrom to jest praktycznie to samo tylko skrzyniom sie rużnią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 07 październik 2016 - 08:33

Massey czy Valtra Też muszę zostawić pozytyw na temat mf. Jezeli Cie stać, bierz na dyna6 bo jest dużo wygodniejsza.Spalanie bardzo dobre jeżeli odpowiednio dopasujemy maszyny.

Dodaj odpowiedź