Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa na własny użytek

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gospodarz1997

gospodarz1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2016 - 14:28

Krowa na własny użytek Witam. koledzy potrzebuje fachowej porady. mam zrobiona stajnie wymiary garazu blaszanego. sciany z blachy ale miedzy tym styropian 2cm i plyta osb 12mm. Mam tam kojce a w nich wietnamki i kurnik wydzielony w srodku. Zawsze chcialem miec krowe ale tak tylko do siebie. W tej stajni zostalo mi miejsce dł. 2,5 i szer 150. Czy moge tam trzymac krowe? czy sciany nie sa za slabe bo wiadomo krowa sie ociera. Chcialem kupic jersey bo zdecydowalismy sie w domu na ta rase. Krowa mala wiec malo potrzebuje paszy. a i mleko daje dobre. Prosze o porade bo na internecie nie ma bardzo odpowiedzi na moje pytanie. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa na własny użytek Dzisiaj, 03:35
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 06 październik 2016 - 15:11

Krowa na własny użytek

Trochę ciasno nawet dla Jerseyki. Te 2,5 to ok. ale szerokość 1,5 to mało. Na siłę owszem można nawet w ciaśniejszym pomieszczeniu ale komfortu mieć nie będzie a jak wiadomo szczęśliwa krowa daje lepsze mleko :D

Krowy to mimo tego co często ludzie myślą bardzo czyste zwierzęta i jak będzie miała ciasno to żeby nie wiem jak chciała to i tak położy się we własne gówno.

Część tej przestrzeni zajmie przecież jakiś żłób-paśnik. Jak byś mógł jej zapewnić tak z 2,5 na 2,5 to już by miała przestrzeń życiową.

Biorąc pod uwagę,że są tam jeszcze kury i świnki to musi być też dobra wentylacja tego pomieszczenia...nie mylić z przeciągiem, którego nie tolerują żadne zwierzęta.

Ważne jest też zrobienie tej zagrody tak by łatwo mogła wychodzić na dwór. Czyli przy tym "blaszaku" powinieneś mieć jakiś wybieg chyba,ze może sobie krówka chodzić po całym podwórku. Krowy lubią przebywać na dworze nawet przy sporych mrozach a do tego potrzebują ruchu.

#3 Share gospodarz1997

gospodarz1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2016 - 15:25

Krowa na własny użytek Znaczy sie tak 2,5m jest juz liczone od żłoba :) a na szerokosc jest wiecej 163cm dokladnie. Mam 1h łaki ;) wiec ma sie gdzie paść. A teraz jeszcze male pytanie mam dwie kozy niestety nie kolczykowane, gdy krowa bedzie np. przyjedzie kontrola. Myslicie ze sie doczepiom.? Mam zamiar jeszcze w tym roku kozy miec kolczykowane jako jedyny tu obok mnie inni maja 20szt baranow i bez kolczykow i nie wiem co robic.

#4 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 06 październik 2016 - 15:31

Krowa na własny użytek

Kup krowę bez kolczyka. Nie będziesz w systemie i nikt Cię nie będzie kontrolował B)

#5 Share gospodarz1997

gospodarz1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2016 - 15:39

Krowa na własny użytek Cieżko o taką ;) a co do scian nie sa za słabe jak uważasz?
Mozna tez dostac niezła kare za takie cos ;)

#6 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 06 październik 2016 - 15:41

Krowa na własny użytek

Jak poszukasz to znajdziesz i jeszcze taniej kupisz niż taką z paszportem i kolczykami. Ściany wytrzymają jeśli nie będzie miała za ciasno. W końcu krowa a zwłaszcza tej rasy to nie nosorożec :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share gospodarz1997

gospodarz1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2016 - 15:48

Krowa na własny użytek Dzieki za informacje. Pozdrawiam

#8 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 06 październik 2016 - 16:37

Krowa na własny użytek

Żeś wymyślił z tą nie kolczykowaną . A później cielak co , też bez kolczyka ? Po co sobie życie utrudniać ?

ZETOR TEAM

#9 Share gospodarz1997

gospodarz1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2016 - 18:43

Krowa na własny użytek ja nie powiedzialem ze taka chce kupic. Dzisiaj chyba raczej niema takiej opcji. paszporty itp... nikt by tak nie sprzedal. A ja nie chce sobie robic problemow i bac sie krowe na pastwisko wyprowadzic, chce tylko wiedziec to o co pytalem. Pozdrawiam ;)
Moze ktos okreslic wymiary jerseyki? ile ta krowa ma naprawde wysokosc i długość. Taka wieksza jałowka?

#10 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 06 październik 2016 - 22:51

Krowa na własny użytek

Żeś wymyślił z tą nie kolczykowaną . A później cielak co , też bez kolczyka ? Po co sobie życie utrudniać ?

Cielaka do gara zamiast odpadki kupować w sklepie...więc po co komu kolczyk w takim gospodarstwie gdzie ktoś chce mieć jedną krowę na swoje potrzeby to jest dopiero utrudnianie sobie życia.

Rolnikom i ich zwierzętom nadali numery jak niemcy swoim więźniom żeby wszystko o nas wiedzieć i nas kontrolować.

Chujnia Europejska to międzynarodowa organizacja przestępcza, która żeruje na ciężko pracujących ludziach, którym niby dali wolność i dobrobyt...a jaki to dobrobyt skoro większość gospodarstw zachowuje płynność finansową tylko dzięki dopłatom i jaka to wolność skoro rolnik nie może zabić w gospodarstwie byka, którego sam wyhodował.

Wszystko to fikcyjna wolność i fikcyjny dobrobyt.

#11 Share gospodarz1997

gospodarz1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 październik 2016 - 14:47

Krowa na własny użytek Kontrole z arimr sa czeste? niby losowanie jakies? Moglby ktos to wytłumaczyc? Do jednej sztuki bydla tez przyjezdzaja? Dopłat itp nie bede brał krowa ma byc do przyjemnosci nie na zysk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 08 listopad 2016 - 17:17

Krowa na własny użytek

Cielaka do gara zamiast odpadki kupować w sklepie...więc po co komu kolczyk w takim gospodarstwie gdzie ktoś chce mieć jedną krowę na swoje potrzeby to jest dopiero utrudnianie sobie życia.

Rolnikom i ich zwierzętom nadali numery jak niemcy swoim więźniom żeby wszystko o nas wiedzieć i nas kontrolować.

Chujnia Europejska to międzynarodowa organizacja przestępcza, która żeruje na ciężko pracujących ludziach, którym niby dali wolność i dobrobyt...a jaki to dobrobyt skoro większość gospodarstw zachowuje płynność finansową tylko dzięki dopłatom i jaka to wolność skoro rolnik nie może zabić w gospodarstwie byka, którego sam wyhodował.

Wszystko to fikcyjna wolność i fikcyjny dobrobyt.

Święte  słowa  Takie same  zdanie  ma na temat  unii

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje