masa24

pompa do opryskiwacza 2000 l 12 m

Polecane posty

masa24    2344

czy pompa o wydajnosci 140 l  bedzie dobra do opryskiwacza 2000 l  12 m? ktora pompe wybrac?  ma byc dobrze ale nie chce tez przeplacac jak moze polska pompa jest rownie dobra jak te wloskie

http://allegro.pl/pompa-opryskiwacza-tornado-140l-niezawodna-i6062229404.html

http://allegro.pl/pompa-do-opryskiwacza-wloska-annovi-reverberi-140l-i6524699709.html

http://allegro.pl/pompa-do-opryskiwacza-udor-zeta-140-l-i6069197538.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onetwo    1

czy pompa o wydajnosci 140 l  bedzie dobra do opryskiwacza 2000 l  12 m? 

 

Do belki o szerokości 12 metrów to nawet za dużo. Ale jeśli planujesz w przyszłości poszerzyć belkę na 15 metrów to pompa o takiej wydajności będzie dobra. Żadna pompa krajowej produkcji nie będzie tak dobra jak pompy włoskie (które imo są najlepsze jakie można kupić). Konstrukcyjnie są podobne ale jakości materiałów nie ma nawet co porównywać. Chociaż znajomy ma od kilku lat Tornado i oprócz regularnej wymiany membran nic przy niej nie musiał robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapomnij o makaroniarskich pompach. Kup polską i będziesz miał spokój. Przynajmniej jak wystąpi jakaś awaria to kupujesz części i jedziesz dalej. A makaroniarze robią z 60 typów tych pomp i kupić do niej części to jest tragedia. Zawsze coś nie pasuje, a idioci w sklepach nie mają pojęcia co sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Skoro masz problem z makaroniarskimi to jakich producentów  masz na myśli i jakie problemy  z nimi miałeś

 Z włoskich to mam Comet, producent z uznaną jakością w europie, nawet nasi poważni producenci opryskiwaczy je montowali i być moze nadal montują. Wszystkie części wszędzie dostępne choć tanie nie są. Wrzucanie wszystkiego co nie nasze, a tu wszystkie włoskie do jednego worka to chyba jakiś przejaw ograniczenia.

Co do doboru pompy pod względem wydajności to jest do tego odpowiedni wzór:

 

Qp = 1,15 x n x q + 0,05 Vz

Qp – najmniejsza wydajność pompy zapewniająca poprawną pracę [l/min.]

n – liczba rozpylaczy na belce polowej [szt.]

q – wydatek jednego rozpylacza  [l/min.] (do obliczeń przyjąć odczytany z katalogu wydatek największego ze stosowanych w opryskiwaczu rozpylaczy, przy największym ciśnieniu)

Vz – pojemność zbiornika opryskiwacza [l]

 

Czyli:

Qp = 1,15 x 24 x 2,02 + 0.05 x 2000

Op = 55.75 + 100 = 155,75

 

Pompa w tym przypadku powinna mieć wydajność minimum 156 litrów na minutę  bo tu jest też uwzględniona odpowiednia ilość cieczy potrzebnej na mieszadło hydrauliczne pod względem  pojemności zbiornika opryskiwacza.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszyscy je stosują bo są tanie i tyle. Włosi poszli na masówkę i dlatego cała Europa od nich kupuje. Ale tylko ze względu na cenę. Chociaż tak jak piszesz części nie są tanie, a wytrzymałość jest taka sobie. Ale nie wszystkich stać na RAU więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a te moje wloskie z linkow  to sie nadadza do czegos? czyli 140 l to za mala wydajnosc i lepiej brac 170 l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Te 140 l/min ,jeśli jest podawane przy 540 obr/min Womu, to w polu będzie mniejsza wydajność , raczej nikt nie wykonuje oprysków z gazem w podłodze . Wom 540E byłby tu wskazany . Udor mam z 10lat i jest ok , w większym (2400/18m)mam Annowi Raverberii i poza przeponami zero części zamiennych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

140l/min przy 12m to jest aż za dużo. Wystarczyłoby nawet 100l/min. Ja przy 12m mam 200l/min, połączone są dwie pompy RAU, mogę pryskać przy 800obr/min silnika. Oczywiście nie jadę na tak niskich obrotach, ale da się. Pompy RAU są bezawaryjne, opryskały 20 000 ha i nic przy nich nie robione poza wymianą oleju, ale cena części kosmiczna. Np. membrana standard to koszt około 400zł, a wzmacniana to ponad 600zł. Wszystko co jest poniżej tych cen to zamienniki mimo, że sprzedawcy piszą że to oryginały. Bierz tą polską i będziesz zadowolony. O ile dobrze pamiętam, to firma TAD-LEN jednemu z moich klientów bezpłatnie naprawiła pompę rok po gwarancji, więc raczej firma solidna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tak, w polu wystarczyło by  te  140 czy nawet i 100 ale to nie jest pompa odpowiednia dla tak zestawionego opryskiwacza, przy rzetelnym przeglądzie na stacji diagnostycznej nie ma prawa przejść  pozytywnie.

Czy te włoskie to takie tanie to nie wiem,  cena mojej  235 to około 5700 zależnie od sklepu wiec to chyba promocja, no nie? Awarii nie odnotowałem poza wyklepywaniem sie zaworów z nierdzewki, wymienianiem oleju co sezon i ewentualną wymianą którejś z membran z desmopanu to nie ma się tam co psuć..

W kwestii Tad Lena to miałem taką w zawieszanym, prawie 10 wytrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no tylko teraz sa spore rozbieznosci co do wydajnosci tej pompy


mi chodzi praktycznie, czy z taka pompa 140 l bede mogl spokojnie pracowac. przeglad przegladem, roznie to sie odbywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Jak chcesz kantem wziąć te wszystkie wymogi to nawet 80 litrów może wystarczyć, ale bez rozpylaczy o największej średnicy czy tam wydatku i z zaślepionym mieszadłem w zbiorniku, tylko czy o to tu chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem na myśli, że są tanie w porównaniu z oryginalnymi RAU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ja juz nie bardzo rozumiem o co tu chodzi

 

chce miec pompe ktora swobodnie moge wstawic do opryskiwacza i ona spelni swoje zadanie.  wypryska mi tyle l na hektar na  takim cisnieniu jakim bede chcial

ze wzoru wychodzi 156 l,  mowicie ze starczy i 140l   i  100 nawet, a  teraz o jakis zaslepionych mieszadlach rozmowa

 

chodzi mi  o wydajnosc pompy ktora bedzie odpowiednia i da rade obsluzyc taki opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Poszukaj pompy sześcio-tłokowej z Hardiego  na obrotach 850/min już daje 1 bar(w C360).Praktycznie bez obsługowa .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Najlepszą odpowiedzią, a w zasadzie podpowiedzią będą pytania skoro wzór na to co powinno być Tobie nie odpowiada.

 

Jakimi dyszami chcesz pryskać, jakim cisnieniem - skorzystaj z tabelki wydatków, masz nawet podany wydatek litrów na minutę na rozpylacz. Wiem że masz belkę 12 m więc będziesz miał 24 rozpylacze na niej więc pomnóż to razy 24

tabela_2.png

Kolejne pytanie- ile litrów przy potrzebnym ciśnieniu wraca przez mieszadło do zbiornika .

 

Teraz po zliczeniu tego powinieneś wiedzieć jaka minimalna wydajność jest tu konieczna

 

Jeszcze pytanie odnośnie obrotów na których chcesz ją napędzać, wydajność pomp podana jest zwyczajowo dla nominalnych - 540, jak chcesz na niższych to muszisz  uwzględnić odpowiednią korektę.

Ja nie mam tych wyżej wymienionych danych ani nie potrafię  odgadnąć, sam musisz to wiedzieć i wyliczyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

prysam neibieskimi dyszami cisnieniem 3 bar.   ale ile litrow wraca przez mieszadlo to ja juz nie mam pojecia

 

robiac oprysk pilnujecie dysz i cisnien tak bardzo szczegolowo?  chodzi mi o to ze ja np pryskam dyszami niebieskimi, wiec teoretycznie srednie krople.  ale jak mam cisnienie 3 bary to wg poradnikow to juz nie sa srednie a drobne krople.  zeby byl sredniokroplisty to powinienem pryskac na 2 barach. czy po prostu niebieskie to srednie krople i juz tak szczegolowo nie patrzycie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

 

 

. Wiem że masz belkę 12 m więc będziesz miał 24 rozpylacze na niej więc

 

dziwne, ja mam belkę 12 m i 25 rozpylaczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam,  nie wiem jak tu sie zdjecia wstawia wiec napisze

w tym opryskiwaczu 12m  2000 l   byla stara pompa comet z tabliczna z oznaczeniem 105/20 .   

to znaczy ze mialem w tym opryskiwaczu pompe o wydatku 105l min?  to nie bylo za malo?  ja tym opryskiwaczem nie pryskalem wiec nei wiem jak to bylo.   

czyli jak taka pompa byla  to taka pompa 140 l  spokojnie powinna mi wystarczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj