Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciek oleju z odmy SW400

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:45

Witam,gwałtownie pojawił mi się wyciek oleju z odmy w moim Z056 na pół dnia koszenia musiałem dolać 5 litrów oleju,dlaczego tak się dzieje filtr powietrza jest czysty silnik nie był przegrzany i nie mam pojęcia od czego to się stało.Czyżby pękł pierścień na którymś cylindrze a może uszczelka pod głowicą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciek oleju z odmy SW400 Dzisiaj, 16:00
  •  

#2 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 październik 2016 - 20:34

Wyciek oleju z odmy SW400 Mi się zdaje ze pierścienie na którymś cylindrze lub na kilku. Odkręcić kolektor wydechowy i zobacz czy nie pluje olejem z zaworów jak pluje z któregoś cylindra to pierscienie do wymiany

#3 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 05 październik 2016 - 23:23

Wyciek oleju z odmy SW400 W Perkinsach taki nagły wyciek oleju przeważnie jest spowodowany uszczelką pod głowicą.. SW 400 w zasadzie podobny motor, więc raczej uszczelka... Tak czy inaczej, zacząłbym od zdjęcia głowicy.

#4 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:52

Jest dużo czasu do następnego sezonu także zajrzę do tej głowicy,a w najgorszym wypadku trzeba będzie bebeszyć motor i wymieniać pierścienie.Dodam jeszcze że jak czasem złapał na bęben większą ilość zboża to z 2200obr/min schodził do 18000obr/min,przed tym wyrzucaniem oleju tak się nie zdarzało.    

#5 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 październik 2016 - 22:19

Mi się zdaje ze pierścienie na którymś cylindrze lub na kilku. Odkręcić kolektor wydechowy i zobacz czy nie pluje olejem z zaworów jak pluje z któregoś cylindra to pierscienie do wymiany

wystarczy zobaczyć pod kolektorem który wydech mokry i bez odkręcania

i na pewno nie uszczelka

Edytowany przez jan34533, 06 październik 2016 - 22:57.

#6 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 07 październik 2016 - 00:17

Wyciek oleju z odmy SW400 Wcześniej kol. nie wspominał o spadku mocy, więc moja sugestia skierowana była w stronę uszczelki..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 07 październik 2016 - 06:09

Wyciek oleju z odmy SW400 mógł pęknąć pierścień ale sprawdź również dolot i te odpowietrzenie czy jest szczelne bo spadek mocy i przedmuch wskazuje na całkowite rozszczelnienie. Nic nie piszesz o pracy silnika (czy równa) więc nie zakładam pęknięcia zaworu lub tłoka. Mógł do oleju i cylindrów dostać się pył...

#8 Share bialy25

bialy25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 październik 2016 - 07:08

A ja myślę aby zacząć od filterka odmy który jest przykręcony do bloku też tak miałem był poprostu zaklejony nie puszczał powietrza z komory silnika.A my zrobiliśmy cały silnik bez potrzeby.

#9 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 październik 2016 - 21:53

Silnik jak jest zimny to kopci na biało,a jeśli chodzi o ten filterek od odmy to jak go zdjąłem i odpaliłem silnik i przytchnołem tam ręką to czuć było jak ciśnienie odpycha rękę.A praca silnika jest na tyle równa że nawet na 400obr/min można go ustawić i ładnie sobie mruczy i nie przygasa ani nie faluje.

Edytowany przez ursusikc330m, 07 październik 2016 - 21:55.

#10 Share bialy25

bialy25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 październik 2016 - 08:06

Tak tylko że musisz jeszcze odkręcić te trzy śruby 8 tam w środku też jest siatka i często bywa że jest załojona a tak na ręke bedzie ci sie wydawało ze dmucha ale może to być nie wystarczające przy dużych obrotach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 12 październik 2016 - 15:16

Trochę to dziwne, bo jak sąsiad miał zabitą odmę to wypchnęło uszczelki z pod misy i klawiatury, no ale odma była wbita przez filtr powietrza, bo był dość luzny i drgania go wbiły, przy czym była jeszcze odma zapchana,a tu jest jednak jakaś drożność skoro olej leci odmą i raczej bym się dopatrywał w czym innym,a zatem należało by zacząć od zmierzenia ciśnienia w komorze spalania silnika,najmniej roboty i kosztów i to by wykluczyło bądż wskazywało na to czy nie zapiekły,popękały pierścienie lub uszkodzona uszczelka pod głowicą, lub też pęknięcie głowicy i to powoduje duży nadmiar ciśnienia w komorze silnika ,choć może sam olej jest coś nie taki i się pieni, co daje właśnie taki skutek.