Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze wspomaganiem ursus 1204

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 05 październik 2016 - 17:01

Witam 

Jak w temacie ciezko skreca sie na rozgrzanym oleju na zimnym jest prawie ok

Wymienilem pompe orbitrol i uszczelniacze w silowniku chodz byly dobre i dalej jak bylo tak jest

podlanczalem pod zegar pompe pokazuje wiecej niz pisze na pompie a jak podlaczylem pod silownik to pokazuje niewiele niepamietam teraz ile ale cos w okolicach 5-10 dopiero jak kola dojda do konca i dalej sie kreci to 160

w obie strony skreca sie tak samo ciezko i z ta sama liczba obrotow uklad zalalem nowym olejem hl i filtr jest czysty oraz schemat podlanczenia wezy byl sprawdzany i jest wszystko dobrze a skreca sie ciezko

Edytowany przez Heniekii, 05 październik 2016 - 17:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze wspomaganiem ursus 1204 Dzisiaj, 03:39
  •  

#2 Share myster

myster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:20

Problem ze wspomaganiem ursus 1204 Tak nagle usteterka wystąpiła? Na zbiorniku oleju od wspomagania jest zawór może w nim coś nie halo? Warto sprawdzić. Orbitrol wkladales nowy na podmianke? Czy uzywka?

#3 Share szymong1234

szymong1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:45

Problem ze wspomaganiem ursus 1204 Jak przedmówca pisze czyli sprawdź zawór. Jak jest orbitrol dokładny a było wcześniej serwo to nie potrzeba zaworu bo jest w orbitrolu. Podłącz bezpośrednio (pomiń zawór) i sprawdź. Ja zawory mam wyrzucone już w trzech ciągnikach które miały przesiadkę z serwa na orbitrol. Jeżeli jest orgimalnie orbitrol i zawór to może być potrzebny więc ostrożnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 06 październik 2016 - 09:38

stopniowo zaczol skrecac coraz ciezej, byla to przesiadka z serwa

zawor jest ominiety i nic to nie zmienilo tak samo jak zmiana orbitrola na nowy chinczyk i zmiana uszczelniaczy na tloku

zna ktos cisnienie jakie powinno byc podczas skrecania podawane na tlok z orbitrola?bo ja podlaczylem zegar i podczas wciagania tloka czyli skretu w prawo pokazuje mi na zimnym oleju 55 barow a jak kola dojda do konca i ciagle skrecam to przez chwile 75 barow a po chwili 55barow 

Edytowany przez Heniekii, 06 październik 2016 - 10:36.

#5 Share myster

myster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 październik 2016 - 20:03

Problem ze wspomaganiem ursus 1204 Sprawdź podłączenia przewodów jeszcze raz na spokojnie. Olej w zbiorniku jak wygląda? Spieniony nie jest? w pierwszym poście pisałeś o ciśnieniu przy skrecie max 160 i tak powinno być jak silownik dojdzie do końca. W czasie ruchu będzie niższe ciśnienie ponieważ widocznie juz przy 70 barach koła się poruszają. Zapewne w grzaskim gruncie będzie wyższe.
Mi to wygląda na złe podłączenie. Ciśnienie zmierz na odlaczonyn silowniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 07 październik 2016 - 11:53

bo w pierwszym poscie mialem 1 orbitrol na ktorym jezdzilem 6 lat i bylo dobrze potem zaczol ciezko skrecac i jak zmierzylem cisnienia na tloku to przy skrecaniu 5-10bar a jak kola do konca to 160bar

i wymienilem pompe nic to nie dalo i kupilem drugi orbitrol chinczyk i na  nim przy skrecaniu jest 55bar a do koncza przez chwile 75 a po chwili 55bar

olej wyglada normalnie zadnego pienienia i weze sa dobrze podlaczone bo juz 3 razy sprawdzalem

oddalem dzisiaj orbitrol ten chinski na reklamacje bo mi sie wydaje ze byl od poczatku wadliwy