Skocz do zawartości

Zdjęcie

wycinka drzew oraz wyrównanie pastwiska

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daroo9876

daroo9876

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:37

Witam wszystkich forumowiczów, może ktoś spotkał się z podobnym problemem jak ja.

A więc jestem w posiadaniu pastwiska na którym kiedyś wypasaliśmy bydło, chciałbym pastwisko przerobić na łąkę. Pastwisko jest jednak mocno zaniedbane rośnie na nim dużo krzewów i drzew niektóre z nich mają średnicę > 50 cm (topola, osina bardzo szybko rośnie) i tu moje pytanie czy muszę występować o pozwolenie na wycięciu tych drzew ( jest ich ok. 50 sztuk) w Urzędzie Gminy lub Nadleśnictwie? Słyszałem że takie pozwolenie jest wymagane. Druga sprawa to czy mogę ten teren wyrównać są tam mniejsze i większe dołki i górki. Na środku jest dól w którym zbiera się woda czy mogę to zasypać, czy nie zaburzy to stosunków wodnych na działce lub jakichś innych głupot do których mogą się przyczepić urzędnicy? Dodam jeszcze że działkę otacza z dwóch stron las z jednej rzeka i z ostatniej inna łąka może ma to jakiś wpływ na sprawę. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycinka drzew oraz wyrównanie pastwiska Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:48

Napewno musisz wystąpić o pozwolenie na wycinkę drzew Wyrównać możesz jeśli chcesz a dołek zasypać też o ile nie jest to oczkiem wodnym lub stawem

#3 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 16:49

Pozwolenie to tak naprawdę alibi w przypadku jakiegoś wypadku przy pracy lub podpierniczenia przez sąsiadów. Sam co roku wyrabiam zezwolenia w gminie na około 50 akacji które rosną na brzegu przy drodze powiatowej tylko ze względu na jakiś nieprzewidziany wypadek :np jak drzewo spadnie na auta to pierwsze o co pyta policja to czy osoba ma uprawnieniia do cięcia i czy jest zezwolenie na cięcie. Jeżeli masz na łące gdzieś zdala od otoczenia to zezwoleniie dobrze że by było  ale bez niego też by było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share daroo9876

daroo9876

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 październik 2016 - 17:23

Karol 445, Marco82 dzięki

Często wycinałem jakieś gruszki na miedzy bez zezwolenia i niby żadnych problemów nie było, ale teraz jak chce wyciąć większo ilość to wole mieć pozwolenie bo jeszcze ktoś doniesie. Płaci się coś za tez zezwolenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 17:42

Spoko, Bo drzewa owocowe można bez zezwolenia i liściaste do 50mm średnicy. Za zgłoszenie nie płacisz nic za przyczynę usunięcia piszesz tylko że gałęzie się łamią ii zagraża życiu i na 100% zezwolą wyciąć.