Skocz do zawartości

Zdjęcie

Producent rolny -więcej szczegółów ??

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DajanaDoreska

DajanaDoreska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 październik 2016 - 19:05

Producent rolny -więcej szczegółów ?? Ee tam z tą babcią.. Jeżeli jest możliwość żebym sama była producentem to obedzie się bez niej i bez jej ziemi jak dobrze rozumiem... Tylko teraz pytanie..co w przyszłości ?? W sensie trzeba się jakoś rozliczać nie ?? Czy tam składki odprowadzać ?? Tak jak normalnie się podatki płaci to chyba w tej sytuacji też coś się odprowadza ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Producent rolny -więcej szczegółów ?? Dzisiaj, 14:29
  •  

#22 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 05 październik 2016 - 19:14

Nic się nie płaci. ARiMR to agencja płatnicza nie urząd po borczy.

Jeśli w związku z prowadzonym gospodarstwem będziesz chciała korzystać z dobrodziejstw ARiMR będziesz zmuszona składać w odpowiednich terminach wnioski o dotację.

#23 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 05 październik 2016 - 19:25

należy nadmienić że  fikcyjne  tworzenie  lub i sztuczne  dzielenie gospodarstwa może być uznane za tworzenie sztucznych warunków do wyłudzania dopłat 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 21:36

Marco82 ty to może więcej się nie wypowiadaj, bo już wystarczający popis dajesz w temacie MGR..

Wiesz dobrze gdzie ja mam twoje słowa, będę pisał gdzie mi się podoba i co mi się podoba zapamiętaj to sobie, bo już szczerze mówiąc nudne są te twoje jakieś pokazy płaczu rozpaczy.

Nawet jeśli wezme ślub to chyba nic to nie zmieni bo dotychczasowe stado jest na szwagra czyli brata mojego narzeczonego ..

No właśnie ta kwestia dużo daje do życzenia. Po co chcesz inwestować w czyjś majątek? może teraz wszystko jest jak należy ale za rok brat powie  oddawać stado i co zrobicie wtedy a przecież takiej opcji wykluczyć nie można. Zawsze byłem zdania że brać grunty w dzierżawę to robić komuś przysługę bo nie dość że doprawisz pole nawozami, wapnem, chwasty nie rosną niekiedy jak jest klęska idzie się w straty a po trzech czy więcej latach oddajemy tą ziemie nie biorąc pod uwagę faktu że coś co tworzyliśmy przez lata ktoś zniszczy w miesiącu.....Chcesz więcej info co do rozdziału majątku pisz na priv bo niektórych jak widać denerwują moje teksty.

#25 Share DajanaDoreska

DajanaDoreska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 październik 2016 - 07:34

należy nadmienić że fikcyjne tworzenie lub i sztuczne dzielenie gospodarstwa może być uznane za tworzenie sztucznych warunków do wyłudzania dopłat

Nie wiem czy fikcyjne.. Po prostu "używamy" gospodarstwa szwagra..w pewnym stopniu chodzi to o chów bydła w jego chlewie... No i na polu o resztę staramy się sami chodzi tu o np sianokiszonke czy inne... No i po prostu on tez ma trochę sztuk i nie wszystkie nasze byki łapią się do dopłat a szkoda żeby jakieś 20 sztuk było się w plecy bo płacone jest tylko do 30 sztuk ... Jeżeli jest możliwość aby stado formalnie było na prawdziwych właścicieli to dlaczego z tego nie skorzystać ?? Z wielu sytuacji życiowych wiadomo że lepiej zalatwiac jest cos bez pośredników...czy to wpisy do ksiąg czy tez wnioski o zgubione kolczyki itd itp

Nic się nie płaci. ARiMR to agencja płatnicza nie urząd po borczy.
Jeśli w związku z prowadzonym gospodarstwem będziesz chciała korzystać z dobrodziejstw ARiMR będziesz zmuszona składać w odpowiednich terminach wnioski o dotację.

No to może w ARiMR .. A tak po za tym?? Tak jak rolnik płaci podatki to czy producent nie jest niczym zobowiązany ?? To chyba niemożliwe ...

No właśnie ta kwestia dużo daje do życzenia. Po co chcesz inwestować w czyjś majątek? może teraz wszystko jest jak należy ale za rok brat powie oddawać stado i co zrobicie wtedy a przecież takiej opcji wykluczyć nie można. Zawsze byłem zdania że brać grunty w dzierżawę to robić komuś przysługę bo nie dość że doprawisz pole nawozami, wapnem, chwasty nie rosną niekiedy jak jest klęska idzie się w straty a po trzech czy więcej latach oddajemy tą ziemie nie biorąc pod uwagę faktu że coś co tworzyliśmy przez lata ktoś zniszczy w miesiącu.....Chcesz więcej info co do rozdziału majątku pisz na priv bo niektórych jak widać denerwują moje teksty.

To akurat nie była moja decyzja jeżeli chodzi o używanie i inwestowanie w nie swój majątek.. Akurat nie chodziło o mnie ale juz kiedyś przezyłam cos w stylu "ty tu nie masz nic do powiedzenia, wypier***" i wszystko w temacie także... No ale mniejsza o większość. W razie gdyby cos się działo to odezwę się, dziękuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 06 październik 2016 - 17:18

Nic mi nie wiadomo aby dotychczas w PL była wymagana licencja na wypasanie kozy.

Nikt od ciebie w majestacie prawa nie wymaga abyś coś płaciła, po prostu masz sobie kozę - dostajesz dopłatę, użytkujesz 1ha łąki - dostajesz dopłatę. Zdanych opłat z tym związanych arimr nie wymaga aby mogła udzielić dopłaty do kozy i łąki.

A po za tym to co mam ci całą litanię wymieniać dobrostan zwierząt, zasady nawożenia N, podatek od nieruchomości, ten ostatni to chyba oczywisty i nie producent rolny płaci go lecz właściciel gruntu, chyba że znajdzie sobie przygłupa i notarialnie mu to podpisze? Kozę i łąkę możesz hodować nawet bez statusu producenta rolnego i zawsze możesz mieć jakieś mandaty, kary, nieoczekiwane opłaty dostać jeśli robisz coś niezgodnie z prawem.

Zadajesz proste pytanie, producent rolny i co dalej?

Więc masz prostą odp. Jest to termin z ARiMR wymagany do spełnienia aby ubiegać się o dotacje.

Warunkiem uzyskania nr. producenta jest złożenie wniosku o nadanie takowego nr. Warunkiem uzyskania dotacji są, dwa warunki:

1. Posiadanie nr. producenta (ten co może go dostać każdy pełnoletni, nie małżonek rolnika bo na małżeństwo przypada tylko jeden nr.)

2. Prowadzenie działalności rolniczej do jakiej jest przewidziana dopłata z ARiMR. (działalnością do której przewidziano dopłaty jest np. utrzymywanie pastwiska; posiadanie kóz; posiadanie bydła) działalnością rolniczą do której nie przewidziano dopłaty jest np. podskubywanie gęsi

Skup się na tym co chcesz wiedzieć i zadaj konkretne pytanie, bo ja na prawdę nie wiem czego ty nie rozumiesz. O producencie rolnym łącznie ze mną inne osoby ci to samo powiedziały a ty dalej z jakimiś opłatami które nie są w żadnym calu zależne od tego czy jesteś producentem rolnym czy też nie..??