Skocz do zawartości

Zdjęcie

Producent rolny -więcej szczegółów ??

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DajanaDoreska

DajanaDoreska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:14

Producent rolny -więcej szczegółów ?? Cześć Wam,
Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat producenta rolnego, doczytałam się że jest taka możliwość dla osób nie posiadających gospodarki itp itd no a hodujemy z narzeczonym bydło i mamy za dużo sztuk i moglibyśmy rozpisać je na osobne stada żeby nie oszukujmy się - dostać więcej dopłat o ile to możliwe (i załatwić sprawę najlepiej bez osób trzecich) bo nawet ostatnio pytałam o nr gospodarstwa bo chciałam załatwić sprawę ze swoją babką ale jak to wiadomo z rodziną najlepiej na zdjęciu i przypadkiem trafiłam na ten numer producenta no a dalej że o numer siedziby stada trzeba wniosek składać. No i teraz chciałabym poznać więcej szczegółów na temat tego numeru producenta. Najlepiej gdyby mogły wypowiedzieć się osoby które same są w takiej sytuacji. Jakie warunki trzeba spełnić i z czym wiąże się to w przyszłości ?? Czy odprowadza się jakieś składki czy inne ?? Jeżeli był taki temat to proszę o odesłanie mnie do lektury... Sama szukałam informacji ale nie znalazłam nic wyczerpującego co zaspokoiło by moje zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Producent rolny -więcej szczegółów ?? Dzisiaj, 20:20
  •  

#2 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:24

Zajmuje się produkcją roślinną ale z tego co wiem dopłaty są do każdej sztuki więc 2 rolników po np: 30 sztuk to jest to samo co 1 z 60. a nawet  może większy kłopot bo jeżeli korzystacie z usług doradczych to kasują od każdego wniosku 30-50 zł i musi być każdy na miejscu. Co do numeru producenta to dostajesz go po wcześniejszym przedłożeniu umowy kupna,dzierzawy ,a w przypadku odpisu działki  aktu notarialnego. Co do stada nie wiem ale pewnie musisz miec jakieś umowy kupna opasów czy krów na fakturze lub inaczej ale zapewne musi być papierek.

#3 Share DajanaDoreska

DajanaDoreska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 październik 2016 - 13:05

Producent rolny -więcej szczegółów ?? No a jeżeli nie mam ziemi co w związku z tym brak żadnych papierów na kupno czy dzierżawę to wtedy nie mam szans ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:12

Kwesta gruntów no jeżeli nie posiadasz ziemi to jak możesz dostać jej numer? pomyśl logicznie to jest tak samo jak by rodzice chcieli chrzcić nienarodzone dziecko po prostu się nie da.

Co do hodowli nie wiem jakie są procedery bo nie mam żadnych hodowli ale na 100% faktura zakupu musi bo to jest jedyne potwierdzenie posiadanego stada. Zobacz jakim zapewne  twój chłopak dysponuje areałem łąki zboża ma chlewnie oborę sprzęt ciągniki wszystko musi pasować logicznie do siebie.Natomiast jeżeli  bardzo lubisz taką pracę  chcesz mieć w znacznym stopniu kontrolę nad stadem to jedynie co ja polecam to  ślub i  po nim każde inwestycje w gospodarstwie  50% twoje :)

#5 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:16

przestań bredzić człowieku 

jeśli nie macie ślubu to jak najbardziej możesz założyć swój nr producenta a ziemię możesz dzierżawić od chłopaka 

http://www.arimr.gov...producentow.pdf

http://www.arimr.gov...roducentow.html

Edytowany przez marko-kolo, 05 październik 2016 - 14:22.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#6 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:26

przestań bredzić człowieku 

To ty jesteś pod wpływem.  Na pytanie czy można dostać Nr Producenta bez pola  ty odpowiadasz tak można dostać nr producenta ale trzeba dzieżawić grunty... 0 zrozumienia poprzedniej treścii.....

#7 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:32

numer producenta można dostać bez pola np . prowadząc ubojnię  albo utylizację  

ilość głupot jaką tu napisałeś przeraża  ;)

nie masz bydła to nie doradzaj bo widać żeś ciemny jak tabaka w tym temacie 

#8 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:56

Odezwał się mądrala wszechwiedzący. Ino co z tego jak nie na temat. Gdzie pisze że autorka tematu ma zamiar lub chcę zakładać ubojnię? ogarnij się.....

#9 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 05 październik 2016 - 15:10

powtarzam, nie trzeba mieć żadnego pola żeby dostać nr producenta 

żadnych umów kupna ani dzierżawy nie trzeba przedstawiać 

twoje posty to bajki i stek bzdur 

#10 Share DajanaDoreska

DajanaDoreska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 październik 2016 - 15:29

Producent rolny -więcej szczegółów ?? W sumie to we wniosku są pola czy pozostaje w związku czy prowadzi działalność gospodarczą itp i jest wybór tak lub nie... Dlatego zastanawiam się czy można mieć ten nr bez ziemi...do tej pory co czytałam to właśnie nic nie znalazłam na temat tego że trzeba mieć ziemie (chyba że to takie oczywiste) bo jak już ma się jakieś grunty to bez problemu można załatwić numer gospodarstwa i już nie potrzebny nr producenta... Tak myślę...
A co do dowodu zakupu tzn faktury czy co tam to myślę że nie byłoby problemu... Odnośnie naszej hodowli to mamy z narzeczonym bydło ale właściwie to to wszystko jest na jego brata bo ma gospodarkę i całą resztę.. No ale wiadomo jak ma się wszystko na siebie to inaczej.. Nie trzeba o nic prosić bo i załatwić za wiele samemu nie można ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 05 październik 2016 - 15:31

wystarczy być posiadaczem (nie mylić z własnością czy dzierżawą )

producent – producent rolny, organizacja producentów, podmiot prowadzący zakład utylizacyjny, potencjalny beneficjent; producent rolny – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, będąca: a) rolnikiem w rozumieniu art. 4 ust. 1 lit. a rozporządzenia nr 1307/2013, lub B) posiadaczem zwierzęcia.

Za rolnika w rozumieniu ww. art. 4 ust. 1 lit. a rozporządzenia nr 1307/2013 uważa się osobę fizyczną lub prawną, bądź grupę osób fizycznych lub prawnych, bez względu na status prawny takiej grupy i jej członków w świetle prawa krajowego, których gospodarstwo rolne jest położone na obszarze objętym zakresem terytorialnym Traktatów, określonym w art. 52 TUE w związku z art. 349 i 355 TFUE, oraz które prowadzą działalność rolniczą. Prowadzenie działalności rolniczej oznacza: produkcję, hodowlę lub uprawę produktów rolnych, w tym zbiory, dojenie, hodowlę zwierząt oraz utrzymywanie zwierząt do celów gospodarskich; utrzymywanie użytków rolnych w stanie, dzięki któremu nadają się one do wypasu lub uprawy bez konieczności podejmowania działań przygotowawczych wykraczających poza zwykłe metody rolnicze i zwykły sprzęt rolniczy, w oparciu o kryteria określone przez państwa członkowskie na podstawie ram ustanowionych przez Komisję, lub prowadzenie działań minimalnych, określanych przez państwa członkowskie, na użytkach rolnych utrzymujących się naturalnie w stanie nadającym się do wypasu lub uprawy

Edytowany przez marko-kolo, 05 październik 2016 - 15:47.

#12 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 15:39

Cytuję " Określając podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie w ramach
instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej, ustawodawca posługuje się
także pojęciem wnioskodawcy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych wymagań, jakie powinien
spełniać wniosek o wpis do ewidencji producentów oraz zaświadczenie
o nadanym numerze identyfikacyjnym13 (§ 2 ust. 1 pkt 3), we wniosku
o wpis do ewidencji producentów wnioskodawca musi wskazać, czy jest
producentem rolnym, organizacją producentów, przetwórcą, podmiotem
prowadzącym zakład utylizacyjny lub potencjalnym beneficjentem."

Wyżej wszystko napisane przez ministrów.

Jedynym sposobem na posiadanie jakiegoś mienia jest umowa kupna sprzedaży lub dzieżawy. Nie ma w polskim prawie czegoś takiego że wchodzisz do stajni sąsiada przeprowadzasz krowy do siebie za płot  i już te krowy  są twoje dostajesz do nich dopłatę.i możesz je sprzedać kiedy chcesz ale powyżej marko napisał właśnie taki przykład że jak to przecież jak ktoś ma sąsiada krowy u siebie to jest posiadaczem no czyż nie? przecież krowy ma więc w czym problem je sprzedać i na siłe powtarza że nr producenta dają byle komu kto zajdzie i złoży wniosek.......

#13 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 05 październik 2016 - 15:53

nie kolego , posiadaczem można być np. samoistnym - tu jest tylko warunek że trzeba prowadzić działalność rolniczą a co to oznacza  to zacytowałem wyżej 

musisz wskazać czyli oświadczyć a nie okazywać papiery własności czy dzierżawy

nikt tu nie pisze o posiadaniu krów sąsiada dzieciaku

tylko o sytuacji  że część bydła jej chłopak  dobrowolnie jej podaruje czytaj przemieści - czy w agencji robiąc przemieszczenie potrzebne faktury , umowy itp. ?NIE nikogo to nie obchodzi ma być tylko podpis nabywcy i zbywcy na oświadczeniu przemieszczenia 

Edytowany przez marko-kolo, 05 październik 2016 - 16:09.

#14 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 16:09

Nie wierzę że są takie głupie przepisy w polsce. To według ciebie Idę do arimr oświadczam że mam krowy których tak na prawdę nie mam ale skąd oni to mają wiedzieć czy ja mam czy nie oczywiście mówię że mam a zaraz po tym oni mi dają nr producenta? tak? dobrze rozumiem nie muszę mieć chlewni adresu zameldowania stada i nic ne muszę mieć aby bez problemu dostać nr tak?..

#15 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 05 październik 2016 - 16:19

czytaj to co zacytowałem 

musisz prowadzić gospodarstwo na swój rachunek ale nie musisz być właścicielem ziemi  czy budynków 

możesz np.  dzierżawić albo być posiadaczem samoistnym ( czyli obrabiasz pole nieznanego ci właściciela lub  właściciel nie interesuje się swoją własnością od lat )

albo ktoś ci po prostu użyczył kawał pola 

masz np . kozę i trzeba ją zarejestrować  ;)

Edytowany przez marko-kolo, 05 październik 2016 - 16:22.

#16 Share arto121

arto121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Hodowla oraz Mechanizacja

Napisany 05 październik 2016 - 16:33

Producent rolny -więcej szczegółów ?? Tyle pisaniny a wystarczy iść i zapytać w arimr . Nie trzeba żadnego pola ani dzierżaw. Nie mam nic a założyłem nr producenta i nr stada i chowam byczki. I w dodatku jestem na zusie bo pracuje :)

#17 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 październik 2016 - 16:40

Tak i dodaj jeszcze że  byczki siedzą w bloku w mieście na 3 piętrze po pracy na spacer wychodzą...

Wszystko fajnie  ale jaki ma to sens jeżeli autorka posta może za miesiąc albo za pół roku wychodzi za mąż. Tak czy siak dopłaty więcej nie weżnie jak będzie miała ten nr  a  w temacie jasno pisała że by może więcej dopłat dostała z numerem. . A przecież jeżeli by chciała inwestować to nie ma przeszkody ale musi mieć jakieś grunty choćby pod budowę chlewni . 

Edytowany przez Marco82, 05 październik 2016 - 16:42.

#18 Share arto121

arto121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Hodowla oraz Mechanizacja

Napisany 05 październik 2016 - 17:03

No pewnie dodam Ci że mieszkam na wsi , i chowam chobbystycznie 4 sztuki aktualnie i to mi wystarcza w zupełności :)

#19 Share DajanaDoreska

DajanaDoreska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:30

Tak i dodaj jeszcze że byczki siedzą w bloku w mieście na 3 piętrze po pracy na spacer wychodzą...

Wszystko fajnie ale jaki ma to sens jeżeli autorka posta może za miesiąc albo za pół roku wychodzi za mąż. Tak czy siak dopłaty więcej nie weżnie jak będzie miała ten nr a w temacie jasno pisała że by może więcej dopłat dostała z numerem. . A przecież jeżeli by chciała inwestować to nie ma przeszkody ale musi mieć jakieś grunty choćby pod budowę chlewni .

Nawet jeśli wezme ślub to chyba nic to nie zmieni bo dotychczasowe stado jest na szwagra czyli brata mojego narzeczonego ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:50

Marco82 ty to może więcej się nie wypowiadaj, bo już wystarczający popis dajesz w temacie MGR..

Do Dajana, Żadnych szczególnych warunków nie trzeba spełniać. Idziesz do placówki ARiMR, wypełniasz wniosek o nadanie nr. producenta i tyle w temacie.

Coś wspominałaś o babci, rodzinie i fotografii. Jeśli chcesz możesz zaprowadzić tam babcię, wypełnić ten wniosek za nią, wpisać jako siebie osobę upoważnioną do reprezentowania babci w ARiMR oraz adres do korespondencji preferowany przez ciebie, podać nr. konta bankowego swój / chłopaka / sąsiada dowolnie, wskazać babci gdzie ma się podpisać i złożyć wniosek.

Babcia będzie mogła czerpać korzyści wynikające z dotacji, a ty jako zaufana osoba wyznaczona do reprezentowania babci, ze względu na lojalność powinnaś informować o każdym zdarzeniu sympatyczną babcię która w takim układzie wyglądałaby wcale nie gorzej niż na wspomnianej fotografii.

Oczywiście nie musi być to babcia, a każda dowolnie wybrana przez ciebie osoba.