DajanaDoreska

Producent rolny -więcej szczegółów ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nic mi nie wiadomo aby dotychczas w PL była wymagana licencja na wypasanie kozy.

Nikt od ciebie w majestacie prawa nie wymaga abyś coś płaciła, po prostu masz sobie kozę - dostajesz dopłatę, użytkujesz 1ha łąki - dostajesz dopłatę. Zdanych opłat z tym związanych arimr nie wymaga aby mogła udzielić dopłaty do kozy i łąki.

 

A po za tym to co mam ci całą litanię wymieniać dobrostan zwierząt, zasady nawożenia N, podatek od nieruchomości, ten ostatni to chyba oczywisty i nie producent rolny płaci go lecz właściciel gruntu, chyba że znajdzie sobie przygłupa i notarialnie mu to podpisze? Kozę i łąkę możesz hodować nawet bez statusu producenta rolnego i zawsze możesz mieć jakieś mandaty, kary, nieoczekiwane opłaty dostać jeśli robisz coś niezgodnie z prawem.

 

Zadajesz proste pytanie, producent rolny i co dalej?

Więc masz prostą odp. Jest to termin z ARiMR wymagany do spełnienia aby ubiegać się o dotacje.

Warunkiem uzyskania nr. producenta jest złożenie wniosku o nadanie takowego nr. Warunkiem uzyskania dotacji są, dwa warunki:

1. Posiadanie nr. producenta (ten co może go dostać każdy pełnoletni, nie małżonek rolnika bo na małżeństwo przypada tylko jeden nr.)

2. Prowadzenie działalności rolniczej do jakiej jest przewidziana dopłata z ARiMR. (działalnością do której przewidziano dopłaty jest np. utrzymywanie pastwiska; posiadanie kóz; posiadanie bydła) działalnością rolniczą do której nie przewidziano dopłaty jest np. podskubywanie gęsi

 

Skup się na tym co chcesz wiedzieć i zadaj konkretne pytanie, bo ja na prawdę nie wiem czego ty nie rozumiesz. O producencie rolnym łącznie ze mną inne osoby ci to samo powiedziały a ty dalej z jakimiś opłatami które nie są w żadnym calu zależne od tego czy jesteś producentem rolnym czy też nie..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez sawyer23
      Witam.Czy w wiacie bez pozwolenia do 50m2 moge hodowac bydło?
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj