Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze silnikiem deutz dx 6.05

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zimek220

zimek220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 październik 2016 - 20:55

Witam może ktoś miał albo wie co to może być. Mam ciągnik deutz dx 6.05 i przy obrotach około 1800 słychać jakieś  niepokojące stuki w silniku. Na wolnych czy na wyższych obrotach te stuki ustępują i działa normalnie. I tak się dzieje zawsze nawet jak ciągnik pracuje w polu czy nie pracuje, zawsze te stuki są przy tych obrotach. Myślałem że to paski drżą o jakąś blachę ale jednak nie. Może ktoś mi pomoże jaka to może być przyczyna..... A  czy może być to przyczyna koła pasowego napędzającego wiatrak, alternator czy kompresor powietrza proszę o pomoc. Pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze silnikiem deutz dx 6.05 Dzisiaj, 12:05
  •  

#2 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 04 październik 2016 - 21:02

zdejmij pasek, odpal i bedziesz wiedzial, lepiej tak nie jezdzij bo jak sie okaże ze to panewka ablo swozen na tloku to Ci moze kolano pokazac i bedziesz mial silnik zalatwiony.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 05 październik 2016 - 21:10

Problem ze silnikiem deutz dx 6.05 Przez internet nie ma możliwości zdiagnozować stuku. Jeśli pojawią się tylko przy jakiś obrotach i nie rośnie wraz z ich zwiększaniem to nie jest to raczej mechanika w silniku.
Odkręcasz po koleji po jednym przewodzie wtryskowy i sprawdzaj czy wtedy nie zniknie przy jakimś cylindrze.

Dodaj odpowiedź