tomek97777

C-360 Czy nie przeciążam silnika ?

Polecane posty

tomek97777    1

Witam. Przekonałem się już że C-360 na obrotach bliskich maksymalnemu momentowi obrotowemu (1600) jest oszczędny w spalaniu paliwa. Ale czy pracując C-360 na obrotach 1600 i 3 biegu silnik nie jest za bardzo obciążony ? Mój wujek mówi że to za małe obroty są i silnik się męczy, że panewki może szlak trafić przy takiej pracy, że silnik ma lżej pracując na wyższych obrotach - bliskich 2000.

Chodzi mi np o takie prace na 3 biegu jak orka pługiem 2 skibowym, koszenie kosiarką rotacyjną, kultywatorowanie, talerzowanie lub prasowanie lekką prasą włoską ale to na 1 lub 2 biegu.

Silnik mam w dobrym stanie i nie dymi w tych pracach, wydaje mi się że daje radę, nie ma ciężko. Co sądzicie o tym ? Czy nie przeciążam elementów silnika przy 1600 obr/min ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

stare dziadki jeździły i jeżdżą z gazem w podłodze... i remontują te padła co 2tys godzin

Jedynie w kosiarce pasuje trochę więcej depnąć bo nie każda dobrze pracuje przy 400obr na WOM

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

mam 3P i raz robiłem remont przy 3tys h bo tuleja była uszczerbiona. Teraz przy 8tys wypadałoby zmienić głowice.. coś nie pasuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tanie padło wartości odpicowanej 60tki robię etapami raz a porządnie. Na dniach rozpoczynam ostatnią fazę odbudowy a raczej poprawki po pseudomechanikach z drugiego końca PL jeśli tak Cie to interesuje w temacie o c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jeden kij w jakim temacie. Zdążyłem sie już przekonać, że lukbold to taki "klukszajser" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

1600 to lekka przesada. Jeśli będzie mocno obciążony w końcu wykończysz przedwcześnie silnik. Ja tak załatwiłem swój w dwa sezony robiąc podorywki na czwartym biegu i obrotach 1600.  A wystarczy dołożyć 200 do tych 1800 a wydłużysz jego życie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek97777    1

Jeżeli jest mocno obciążony to trzeba dawać większe obroty, ale np podorywki na 3 biegu pługiem 2 skibowym na piaskach czy talerzówką na 3 biegu na piaskach można robić przy 1600 obrotów czy i tak lepiej jest robić to na 1700-1800 obr/min ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Lepiej jechać na 1800. Znacząco nie wzrośnie zużycie paliwa o ile w ogóle a wykorzystujesz w momentach chwilowego obciążenia moment zmagazynowany w ciężkim kole zamachowym. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek97777    1

Do kosiarki rotacyjnej też najlepsze obroty to 1800 ? Ty orkę i najcięższe prace też na takich obrotach robisz ? Do C-330 też takie obroty przy czymś troche cięższym są optymalne ?

Edytowano przez tomek97777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

60tka największą moc ma przy obrotach 2200 wiec ciężkie prace powinny byc zblizone do tych obrotów, sam powinieneś ocenić czy silnik sie męczy ,czy spada z obrotow ,czy tęp. wody utrzymuje sie w normie ,czy po wciśnięciu pedału gazu zaczyna sie zbierac czy nie ,jeśli nie to pracuje na granicy przeciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Kolego masz problem Rotacyjna  czy orka to wystarczające 1800 a jeżeli za wolno  to dajesz 2 tysiące,przy 2200 więcej już ci będzie palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    622

Jeżeli masz dobrze ustawione wtryskiwacze, to patrz się na dym z tłumika może być prawie przeźroczysty - jak jest mało obciążony, szary jak ma co robić i ciemno szary lub czarny jak ma za duże obciążenie - w tym ostatnim przypadku albo redukujesz bieg lub spłycasz pług aż dym będzie przeźroczysty lub lekko szary. A obroty ja orałem na ok 1600 i idzie na 2 biegu pługiem 3x30 cm, lub podorywka 5x25 na 3 biegu, przy koszeniu rotacyjną biegi od 1 do 3 w zależności od koszonej masy i wyrównania pola i oczywiście obroty maxymalne.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Do dymienia idzie  sporo czynników między innymi też głowica czy prawidłowa temperatura w układzie  chłodzenia ale też się czuje że maszyna ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do kosiarki rotacyjnej też najlepsze obroty to 1800 ? Ty orkę i najcięższe prace też na takich obrotach robisz ? Do C-330 też takie obroty przy czymś troche cięższym są optymalne ?

Wszystko zależy.  Jeśli trawa jest taka że szaleć nie trzeba to wystarczy, na ugorach już gorzej, pod górkę tak samo.  nie ma jednej odpowiedzi musisz się dostosować do warunków. Jeśli jedziesz na 1600 obrotów a silnik sapie to albo zmień bieg albo dodaj trochę gazu. Musisz to wyczaić sam. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek97777    1

We wszystkich pracach nie czuje się że jest przeciążony, nie schodzi z obrotów, nie dymi. Ustawiając gazem ręcznym podczas tych prac stałe obroty takie na jakich pracuję po wciśnięciu sprzęgła obroty podnoszą się o około 50 obrotów więc wychodzi na to ze nie jest przeciążony. Tak tylko pytałem jakie obroty są najwłaściwsze (gdy nie czuje się przeciążenia silnika).

Edytowano przez tomek97777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zrób eksperyment ze spalaniem jadąc na 1600 i na 1800. Sam jestem ciekawy wyniku. 

Jeśli nie ma jakiegoś strasznego oporu jeździj  a czas pokaże czy słuszne to jest. bo ciężko mi się wypowiedzieć. 

Jedno wiem na bank jeżdżąc tak pod dużym obciążeniem silnik katujesz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek97777    1

Akurat liczę spalanie i przy orce na piachach na 3 biegu przy 1600 obr/min wychodziło mi tak 2,7-3 litra na godzinę (2,7 na polu gdzie było równo, a 3 tam gdzie jest nizej i trzeba było głębiej kawałkiem przeorać żeby kępy przykryć) a na gliniastej ziemi po deszczu na 3 biegu 1700-1800 obr/min wyszło mi 3,3 litra na godzinę.

Edytowano przez tomek97777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

O takich ludzi to ja lubię sprawdził  sam wypowiedział  i wymienił się informacją.Czyli tak spalanie na hektar jakieś 12 litrów by wyszło i to jest prawidłowe.Ojciec wlał taki miał 11 litrowy plastikowy baniaczek Gleby mieszane od 5 klasy  glina do 4 klasy na dole obroty 1800  i spalił 11 litrów 11,5  ale mieścił się w 12 trochę poniżej oczywyście przy 3 skibowym  pługu,zaraz znafcy się wypowiedzą od 3P że takie spalanie nie możliwe   w 3P by wyszło 9 10   i taka jest różnica w 2 litrach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spalanie większe w drugim pomiarze adekwatnie do cięższych warunków które wymusiły większe obroty. Prawidłowo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Powiem tak że 1600 1800 to są optymalne obroty do każdego silnika czy to 3p czy 30 czy 60 czy T25 tylko jest małe ale że zegar musi być sprawny bo te dzisiejsze zegary to pokazują w 3 światy nawet ten oryginał z KMF też go tyłek potrzepać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez artur1295
      Witam
      Czy wicie może albo moglibyście sprawdzić w swoich gniotownikach jakie macie w nim obroty i wymiary kół pasowych. bybłby wdzięczny poniewaz sam buduje i potrzebowalbym te informacje 
      moje walce maja 150mm średnicy i 300mm długie i czy uciagnie je silnik 5,5kw oba beda napedzane
      i jeszcze jedno pytanie walce lepiej gladkie czy rowkowane 
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez El_Polako
      Witam, 
      Po odpaleniu mój T25 od razu wchodzi na maksymalne obroty i jedyna opcja aby go zgasić to odcięcie paliwa lub wyciągnięcie odprężnika. Regulacja cięgnem które idzie do pompy nic nie daje.  Gdzieś natknąłem się na informację, że prawdopodobnie coś się przycięło w pompie wtryskowej. Czy ktoś może orientuje się jaka może być przyczyna i czy jest to skomplikowana naprawa. Z góry dziękuję za pomoc. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj