Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw?

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 18:19

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Mam mtz82 i w planach zakup Fortschritt T-088 i teraz mam probłem bo troche od kumpli słyszałem ze to niegra ze sobą a dokładnie ze olej sie bendzie w rusku grzał po wywiezieniu kilku rozutników(brak chłodnicy oleju hydrałlicznygo) ze hydrałlika mu siądzie i ze naprawa silnika hydrałlicznego w rozutniku jest droga (ile to kosztuje) lepiej by było kupić z napendem taśmy mechanicznym.Czy on tonie szybko z nim , czy cały rozrzutnik kładziecie? Prosze o odpowiedz na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Dzisiaj, 08:40
  •  

#2 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 04 kwiecień 2008 - 19:54

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Twój MTZ moze miec cięzko z T-088....Ja ciągam zetorem 12145 i przyznaje ze na górach lekko z nim niema....na prostym mtz pójdzie :P Olej ci sie nie zagrzeje bo tam niema aż takiego szybkiego przepływu

#3 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 20:25

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? heh no wiesz mój brat ciągał kiedyś T-088 Ursusem 912 . Miał ciężko miejscami nawet bardzo ciężko, ale szedł. więc myślę, ze MTZ dałby rade ponieważ ma jeszcze napęd co troszkę mu pomoże, ale będzie miał ciężko no chyba że kupiłbyś tego 8 tonowego bez skosów :P
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#4 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 10:28

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Hydrałlika nie da radu olej sie będzie grzal

#5 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 10:51

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? nie hydrałlika tylko HYDRAULIKA, jak masz spore góry to bedzie miał cięzko.
a tak na marginesie to nie dałoby sie zrobić takiej chłodnicy?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#6 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2008 - 19:30

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Mam taki rozrzutnik i w pierwszym roku użytkowania pracowął z MTZ82TS i nie było zadnych problemow z olejem (w tym rozrzutniku jest w miare wolny przepływ i nie bedzie sie grzał) no faktycznie miał w nim ciezko ale jedynie na gorkach, w rozrzutniku załozyłem regulator posuwu tasmy dzieki ktoremu moze spowalniac ruch tasmy w zalezności od potrzeb i gdy załozysz cos takiego to nie ma mowy o problemach z hydrauliką (bardzo polecam załozenie takiego uzadzenia-ciągnik nie dostaje tak w kość i ma o wiele lzej) kiedy pracowałem nim na początku MTZem 82TS bez tego regulatora to zaczął WOM w ciągniku sie slizgac ni poł dnia roboty było...bo to jest za ciezko dla tego ciągnika jezeli tasma idzie fabrycznym tempem (ja tak uwazam i przekonałem się na włąsnej skorze) teraz pracuje z Pronarem 1523A i chodzi jak mażenie :D a co do rozrzutnika to szczeze polecam ta maszyne, wydajna, zadko sie psuje a i naprawy nie są drogie

#7 Share przemkus99

przemkus99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:hmm dziewczyny.. i maszyny rolnicze

Napisany 25 maj 2008 - 16:51

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? ja mam 10t fortschritta i jest podczepiony do MTZ82TS MTZ jest z ładowaczem idzie bez problemu ale czasem pod górką troche siada ale daje rade z fabryczna hydrauliką ..

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 maj 2008 - 17:14

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Unas niedaleko w spółdzielni robią T-088 z ursusem 4'ką bez turbo i bez przedniego napędu [czyli C-385, 902, 912] i jak nieco popada to sobie nie dawają rady... bo masa przesuwa się na tył i oś ciągnika jest odciążona co powoduje uślizg...
I wtedy w ruch idzie 1224 na bliźniakach <_< albo MF 120KM - taki zestaw to musi iść <_<

#9 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 25 maj 2008 - 21:57

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? U mnie takie rozrzutniki chodzą z ursusami 6014 i 1044 i idą jak złe ,rozrzutniki maja zamontowane regulatory szybkości przepływu oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 25 maj 2008 - 22:33

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? regulator przepływu oleju to bardzo dobra rzecz, tez mam to w swoim T-088, ciągnik nie jest tak bardzo obciążony na WOM no i obornik mozna rowniej i rownomierniej rozrzucic po polu... <_<

#11 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 27 maj 2008 - 10:59

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Również mamy zamontowany taki regulator. Według mnie szkoda do MTZa podczepiać taki rozrzutnik, trochę brakuje mocy.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#12 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 27 maj 2008 - 17:44

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? No szkoda, tu masz akurat racje, dlatego u nas pracuje z Pronarem 1523A i tu moze byc jedynie mowa o nadmiarze mocy <_< choc z tym regulatorem to juz nawet przy MTZcie nie było tak zle...kiedyś kuzyn przyjechał swoim Lamborghini R4 chyba 105km pod maską i woził naszym rozrzutnikiem obornik na pole wczesniej podorane gruberem to musze powiedziec ze chwilami to juz miał spore problemy z brakiem mocy na wolnym biegu jezdził i dobrze ze był regulator bo by wogole nie dał rady...takze lepiej pracowac wiekszym ciągnikem i na luzie niz zbyt słąby dozynac

#13 Share radi84

radi84

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 20:21

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? mam pytanie odnośnie posuwu taśmy a mianowicie z tego co rozumiem to taśma idzie na hudraulice zewnętrznej ciągnika. Zastanawia mnie czy podczas rozrzucania dźwignie od hydrauliki macie non stop w ręce i trzymacie w pozycji np. wysypu?A może macie jakoś to przerobione że można inaczej. chodzi mi o starej generacji ciągniki. Ja zamierzam robić zetorem 10145 więc proszę o pomoc użytkowników ciągników 914 i pochodnych(1014, 12045).

#14 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 20:43

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Ja ciągne T088 U912 i daje rade miejscami ma problemy a tak idzie ładnie

#15 Share radi84

radi84

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:34

Ja ciągne T088 U912 i daje rade miejscami ma problemy a tak idzie ładnie

Kolego mam pytanie odnośnie tego posuwu taśmy ciągle masz dźwignie ,,wywrotu'' w pozycji roboczej???

#16 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 18:45

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Dokładnie tak jak piszesz dźwignia jest cały czas w pozycji wywrotu.. A czy MTZ da rade no pewnie ja śmigam bez problemu...

#17 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:46

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw? Ja posiadam własnie taki zestaw(pronar 1025 i t-088. powiem szczeze ze to nie jest dobry ciagnik do tego rozrzutnika(stałe obciążenie hydrauliki)a jak wiadomo ze szczelnościa w ruskach nie jest za dobrze... wiec przy pracy z tym rozrzutnikiem co 2 dni trzeba dolewac oleju do hydrauliki. moze tylko moj ciagnik jest tak dojechany ale to jest powszechna prawda ze z ruskow cieknie. pozatym nie wiem jak jest w starszych MTZ ale moj ma sprzegło od wałka na tasmy i to wielka lipa, piszczy pali sie... a co do rozrzutnika to zakupiłem takowy w tym roku (kapitalnym remącie) rozwiozłem nim teraz na jesień juz ze 100 rozrzutników i to mokrego obornika(napewno 12t/rozrzutnik właziło), BEZAWARYJNIE!!! takze polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 10:14

czy regulator posuwu przyspieszy także posuw? Bo chciałbym przerobić go do wożenia kiszonek i nie wiem w jaki sposób można przyspieszyć posów

Dodaj odpowiedź