Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrb14    192

Witam. Może ktos z was jest obcykany w elektronice i orientuje się w tym temacie. Mam przerobiony podnosnik w ciągniku na elektryczny. Przyciskiem mogę go podnieść i opuścić, przy czym rozłącza silnik przy tym jak wajcha dojdzie do max dół albo max góra. I w związku z tym mam pytanie, oglądałem gdzies na filmikach, widziałem schematy podobnych rozwiązan gdzie są zamontowane dodatkowo 2 potencjometry ktorymi mozna ustawic zakres miedzy ktorymi bd pracował podnosnik ( granica do ktorej opadnie albo do ktorej podniesie sie podnosnik) Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za czujnik położenia? jak to działa i jak można by to zrobić? za wszelkie rady serdeczne dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

dokładniej to marian 3p ;)

Coś może doradzi lub u niego nabędziesz bardziej funkcjonalny zestaw jeśli taką opcję przewidujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie, napisz do kolegi @marian3p i sprzeda Ci wypróbowany zestaw. Bo z Twoim poziomem wiedzy nie radzę pakować się w sterowanie elektrohydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj