Skocz do zawartości

Zdjęcie

OWCE ! :D

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ptaku4

ptaku4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 październik 2016 - 22:35

Witam ! Mam pewien plan na hodowlę owiec od przyszłej wiosny... Owce można powiedzieć już mam załatwione(2 szt.),więc tylko się brać do pracy i skombinować miejsce dla nich :D Tylko teraz pytanie na które mam nadzieję ktoś odpowie: Otóż chcę na starszych fundamentach o wymiarach 5x3 zbudować tzw.szopę z drewna(kantówki,OSB,deski z palet) dla nich,tylko nwm czy będzie to jakoś nie korzystnie wpływać na owce(drewno-niska temp-wiatry itp.) I czy owce jedzą kiszonkę z QQ ? .. :D Z góry dziękuję za odp. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
OWCE ! :D Dzisiaj, 13:23
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 październik 2016 - 23:46

Owce nie boją się niskich temperatur ale jak zresztą większość zwierząt nie tolerują przeciągów. Co do żywienia to dla owiec najlepsze jest siano. Lubią też słomę. Najlepiej owsiankę, jęczmiankę lub z mieszanek tych roślin. Sianokiszonkę można dawać ale nie należy przesadzać. Kiszonka z QQ może mieć za dużo energii i mogą być problemy z trawieniem.

Pamiętać musisz,że owce poza Kameruńskimi trzeba strzyc i najlepiej zrobić to wiosną. Wtedy w czasie lata jest im chłodniej a do zimy wyrośnie nowa wełniana czupryna i nie zmarzną nawet w zimnych warunkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Matey

Matey