Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lazarski34

lazarski34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 październik 2016 - 19:14

Massey Ferguson

Mam na oku kupno massey ferguson 6170 lub 6160 może ktoś ma czy warty zakup czy lepiej omijać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson Dzisiaj, 10:07
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 01 październik 2016 - 20:51

Massey Ferguson

chyba lepszej, w miarę prostej w serwisowaniu serii nie ma od MFa

#3 Share lazarski34

lazarski34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:25

Massey Ferguson

a skrzynia mechaniczna czy dynashift

#4 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 05 październik 2016 - 23:10

Massey Ferguson

no cóż... póki nie trzeba naprawiać to dynashift bez zastanowienia

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 październik 2016 - 07:59

Massey Ferguson

chyba lepszej, w miarę prostej w serwisowaniu serii nie ma od MFa

Chyba się nie wyspałeś.

Prosta w serwisowaniu i ewentualnych naprawach seria to 42xx lub 43xx a starsze to 3xx.

Tylko w tych seriach 42xx i 43xx mogą być różne opcje sterowania podnośnikiem. 

Prosty to bez EHR i skrzynia 12+12 bez półbiegów, czego o serii 61xx nie można powiedzieć.

Nie twierdzę że są to złe ciągniki i EHR jest jakimś złem oraz skrzynia 32+32 jest gorsza od 12+12 ale jak ktoś pisze o prostym to na pewno to nie jest tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 06 październik 2016 - 08:37

Massey Ferguson

Ja tylko dynashifta jeszcze nie widział... jak rozkopałem swojego 3060 ze skrzynią 32 nic tam skomplikowanego nie znalazłem o czym wszyscy tak trąbią. Półbieg jest skomplikowany? No proszę Cie. Może i 2x go u siebie robiłem bo pewnych rzeczy dopiero na forum się dowiedziałem ale zrobiłem sam bo też tam filozofii nie ma a porównując do polskiego padła z 80tki to już w ogóle bajka.

A serwisowanie podnośnika: niż Ty się dokopiesz do rozdzielacza w tym niby prostym MFie serii 3xx to ja już dawno będę na polu. Jedyny problem że młotkiem tego nie naprawie. Chyba łatwiej wymienić czujnik ciągu, wysokości albo uszkodzony przewód niż znaleźć która sprężynka czy tłoczek w tylnym moście się zacięła albo gdzie jest nieszczelność. Jakie koszty to nie wiem ale ja pisze o prostocie budowy bo wszystko mam na wierzchu

Teraz mam robić pompę i sprzęgło WOM w Ursusie 5314... od patrzenia na to mi niedobrze bo wiem ile czasu by mi to zajęło w tym jakże skomplikowanym MF3060 a ile zajmie to w Ursusie

Jeśli jedynym podzespołem, z którym do tej pory sam sobie nie poradziłem był sterownik Autotronic to chyba tak tragicznie z tymi maszynami nie jest i ich poziomem skomplikowania a mechanikiem nie jestem... a jak się ktoś uprze to i sterownik można wywalić ale po co... wymieniłem w 5min i jest oryginał

Edytowany przez lukbold, 06 październik 2016 - 08:54.

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 październik 2016 - 09:16

Massey Ferguson

Przestań w bajki wierzyć. 

Nic skomplikowanego nie ma ale skrzynia 12+12 jest tańsza w naprawie i serwisowaniu niż 32+32 i nic tego nie zmieni. Co do podnośnika to w swoim 3xx nie mamuszę dokopywać się do rozdzielacza bo i po co? Mi podnośnik nie zacina się czy skrzynia nie blokuje jak jest problem z masą. Elektotechnikiem nie muszę być aby to naprawić a przecinakiem i młotkiem to możesz sobie jedynie krzywdę zrobić a nie maszyny naprawiać bez znaczenia jakiej marki.

Ja nie muszę wymieniać czujników ciągu czy wysokości lub modułu sterującego bo go poprostu nie mam a czego nie ma to się nie psuje. Resztę mają podobną bo zarówno jeden jak i drugi ma rozdzielacz, pompę itd.

Znam oba te ciągniki i nie musisz mi wciskać kitów. 

#8 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 06 październik 2016 - 10:57

Massey Ferguson

Przestań w bajki wierzyć. 

Nic skomplikowanego nie ma ale skrzynia 12+12 jest tańsza w naprawie i serwisowaniu niż 32+32 i nic tego nie zmieni. Co do podnośnika to w swoim 3xx nie mamuszę dokopywać się do rozdzielacza bo i po co? Mi podnośnik nie zacina się czy skrzynia nie blokuje jak jest problem z masą. Elektotechnikiem nie muszę być aby to naprawić a przecinakiem i młotkiem to możesz sobie jedynie krzywdę zrobić a nie maszyny naprawiać bez znaczenia jakiej marki.

Ja nie muszę wymieniać czujników ciągu czy wysokości lub modułu sterującego bo go poprostu nie mam a czego nie ma to się nie psuje. Resztę mają podobną bo zarówno jeden jak i drugi ma rozdzielacz, pompę itd.

Znam oba te ciągniki i nie musisz mi wciskać kitów. 

Wypadało by sprecyzować bo skrzynia Dynashift raczej deko się różni od AB 32/32

Dynashift to takie 8x8 z czterostopniowym "wzmacniaczem". Więc sorry co w tym skomplikowanego ?

Co do EHR'u jak Ci coś się zacinało i nie potrafiłeś tego naprawić to myślisz, że wszystkim coś takiego się dzieje ? Wolę tak "skomplikowanego" masseya i pracować komfortowo niż wachlować dźwigniami. Jak ktoś szuka czegoś taniego i prostego to niech szuka ursusa, a nie kupi MF'a i później nie stać go wydać 2tys na filtry i olej do skrzyni i pisze farmazony jaki to zły i nie dobry. Nie tyczy się to akurat Ciebie ale już kilku takich aparatów tutaj było.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#9 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 06 październik 2016 - 11:26

Massey Ferguson

cóż... mamy inna definicje prostoty... nie jestem ani mechanikiem, ani tym bardziej elektromechanikiem i jak pisałem daje rady sam sprawdzić gdzie jest a gdzie napięcia nie ma i jaki opór elektr wykazuje któryś czujnik.

Mój prosty U 5314 póki się nie psuje też jest dobry ale i tak pójdzie w odstawkę tym bardziej, że jest grono napaleńców dla których to cud techniki a nie widzą alternatywy chociażby w MF375 czy coś takiego.

15 czy 20 lat temu plakaty takich MF4245 wieszałem sobie na ścianie bo super mechaniczny traktor z synchronizowaną skrzynią... no coś czego mi brakuje w ursusie ale teraz.. wybacz wole te skomplikowane "łupcie" których mechaniki ze starych POM w okolicy się boją i wytykają palcami

Edytowany przez lukbold, 06 październik 2016 - 11:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 październik 2016 - 11:46

Massey Ferguson

Panowie - nigdzie nie napisałem że EHR czy Dynashift to coś złego czy niekomfortowego - przecież to powstało aby poprawić komfort i swoją funkcję spełnia. Nie zgodzę się natomiast z tym że jest to proste w naprawie jak i tańsze w serwisie. Nie naprawiam EHR ale doskonale wiem ile takie usługi kosztują i osoba która to robi nie ma czasu na wakacje. Serie MF 42xx, 43xx czy starsza 3xx są na pewno tańsze w naprawie i serwisie niż 30xx, 61xx itd. Możecie się spierać i udowadniać prostotę ale nic wam to nie da bo fakty są takie że jak nie mam czujnika to się nie psuje pomimo ze wymiana jest łatwa a sposób działania banalny.

Dodaj odpowiedź