Damian71311

Wskaźniki c-330

Polecane posty

Damian71311    0

Roki212 a co jakiej firmy zegar do temperatury polecasz :D ? może być np AGTECH  albo AS ? i miało by to wpływ że np wskazówka by nie drżała przy pracy silnika ?

Edytowano przez Damian71311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A pewnie że by miało wpływ widzę Damian że nie szukałeś dobrze.Wystarczy na tym alledrogo poszperać kilka stron i znalazłbyś  zegary czeskie a obrotomierz Spokojnie dostać można z mery tylko taki kosztuje nie 30 zł a 90  zł.Pewnie te 3 zegary wyszły  nie cała 100 zł lub 100 z hakiem a żebyś kupił te lepsze  wyszło by 250 zł około.Ja swój kupiłem na alledrogo ale od prywatnego gościa  co miał zapasu  bez  zębatki na 20 starszy typ nieco  obudowa metalowa z tyłu dałem 60 zł Wskazówka nic nie drga praktycznie dobrze wskazuje,miałem taki samy jak ty nie dość że przekłamania powyżej 2 tyś obrotów to nawet pełnych 500 mtg nie nakręcił zatrzymał się na 449. Ciśnienia oleju te typy ruskie lubią przekłamywać a z temperatury nie powiem bo nie miałem ale pewnie też cudów nie można się spodziewać 

 

http://allegro.pl/licznik-mtg-obrotomierz-ursus-c330-c360-polski-i6479994923.html         Obrotomierz 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/gallery/category_20/wskaznik-czujnik-temperatury_15022_20_73999.jpg    Temperatura 

 

http://www.techmot.com.pl/allegro/grafika_allegro/garb/0782.jpg   Ciśnienie oleju

 

Pomysł ogólnie dobry i widziałem u kogo podpatrzyłeś  ten pomysł ale jak robić to porządnie    [galleryimg=362625]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian71311    0

Ciśnienia oleju nie zakłamuje bo sprawdzałem bo znajomy ma taki zegar jak ty podałeś i podłączałem i tak samo wskazuje :/ gorzej z temperaturą bo drży ta wskazowka  drży i to jest denerwujące szukam takiego zestawu jak ty podałeś ile taki zestawik by kosztował :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Skakania wskazówki zegara od temperatury nie wyeliminujesz ,myślałem że chodzi o obrotomierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Od temperatury to z mojej galerii :P pokazuje ok ale właśnie wskazówka podskakuje 

Teraz wstawiony mam cyfrowy z sondą, od ciśnienia oleju to mam dwa ten co Adi podał w linku i od starej skody w zapasie i pokazują tak samo.

Obrotomierz ten z logiem Ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Powinno dobrze wskaźnik z tych lepszych  a nie chińskich typowo tandetnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Wskaźnik firmy Veethree.Indyjska firma, z tego co wiem.Ładne wskaźniki robią, ale jak z ich dokładnością, to nie wiem.Jedyny plus to taki, że jest mechaniczny.Pomijając voltomierz/amperomierz, to do starych polskich ciagników, to tylko mechaniczne wskaźniki.No chyba, że ktoś ma ładnie wszystko zrobione i drgania od silnika i reszty, nie przenoszą się na tablicę zegarów, jak jest np w "fetorach" Inaczej, to wskaźnik elektryczny, długo nie pociągnie, z racji delikatnej budowy.Powyższy wskaźnik jest zrobiony na wzór czeskiego, występującego w 80-kach.Zdaje sie, że można jeszcze kupić oryginały.A jak ktoś się upiera na elektryczną temperaturę, to szukać zetorowskiego, ale fabryka, a nie podróby.Są dostępne w cenie około 80 pln + czujnik.

A jeszcze tutaj strona Veethree

http://www.veethree.com/product-range.html

Można pobrać sobie cały katalog.Bardzo dużo bardzo ładnych wskaźników, ale jak piszę, nie wiem, jak z jakością, a po drugie, to gdzie to kupić? W sprzedaży jest dosłownie kilka rodzajów, takich pasujących do naszych ciągników itp. a reszta? Mają w ofercie też bardzo fajne mechaniczne wskaźniki temperatury, dedykowane do starych zetorów, czyli podpasują też do naszych wynalazków.

 

 

Edytowano przez Marioboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ja znalazłem oryginalny od c-385 ale cena też ładną dałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

wiem że to nie odpowiedni temat ale powie mi ktoś czemu nie działa wskaźnik temperatury oleju hydraulicznego? Jak sprawdzić co nawala czujnik czy zegar? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Może mi ktoś podesłać zdjęcie oryginalnego prędkościomierza który był montowany fabrycznie gdzieś ok. 75r, bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Był w 328 i pierwszych c-330 do roku 73 74,od 75 76 gdzieś tak wszedł nieco starszy typ obrotomierz z pomarańczową wskazówką c-355 go miały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj