Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4512 Problem z układem paliwowym

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share El_Chapo2812

El_Chapo2812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:02

Ursus 4512 Problem z układem paliwowym Witam, jestem włascicielem Ursusa 4512 od niedawna. Problemy zaczęły się podczas orki, ponieważ ciągnik od zimy stał w garażu nieużytkowany i osad powstały w baku zapchał filtr paliwa oraz pompke.Po wyczyszczeniu baku i wyczyszczeniu wszystkich rzeczy oraz odpowietrzeniu ciągnik wchodzi na wysokie obroty(2500) pochodzi chwile i zaczyna spadac z obrotów pomimo dawania największej dawki paliwa na pedale gazu.Czym to może być spowodowane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4512 Problem z układem paliwowym Dzisiaj, 15:16
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:15

Ursus 4512 Problem z układem paliwowym sitko na przewodzie zasilający pompę wtryskowa

#3 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:53

Pytanie i odpowiedź masz w swoim poście Masz problem z układem paliwowym Trzeba rozebrac i wyczyścić wszystke elementy W razie potrzeby wymienic pompkę zasilającą. Jesli to nic nie da zawieźć pompę wtryskową do sprawdzenia

#4 Share SajzPL

SajzPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 19:36

Ursus 4512 Problem z układem paliwowym Jak mówi lukbold.Pewnie sitko na pompie.Mam landiniego na tym silniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 19:42

Tak z ciekawości, po  co kupowałeś taki ciągnik skoro trzymasz go przez 10 m-cy w garażu?

#6 Share Krzychu13

Krzychu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 20:46

Miałem go 20 lat. A tak poza tym to w pompie osadził się jakiś osad, bo gdyby do pompy nie dochodziło paliwo to by ci się zapowietrzył 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 październik 2016 - 22:34

Nie musi być zapowietrzony, może po prostu być za mały przepływ paliwa. W tym silniku masz sitko w zbiorniku paliwa  ( na kraniku ), w pompce zasilającej, filtry, oraz na zasileniu pompy wtryskowej.

Dodatkowo od pompki zasilającej po pompę wtryskową masz uszczelki gumowe przewodów paliwowych i jest możliwość poprzez zły montaż zapchania przewodu.

Osad z dodatków bio to taka piękna maź co zalepi wszystko co może:) Mi nigdy przy małym obciążeniu nie zatkało sitka tylko zawsze orka jesienna ( temp.), teraz mam dorobiony dodatkowy odstojnik w sitkiem przed pompką zasilającą i w końcu spokój ( do tego zmieniłem dostawcę ON).

Edytowany przez akmaly, 10 październik 2016 - 22:36.