El_Chapo2812

Ursus 4512 Problem z układem paliwowym

Polecane posty

Witam, jestem włascicielem Ursusa 4512 od niedawna. Problemy zaczęły się podczas orki, ponieważ ciągnik od zimy stał w garażu nieużytkowany i osad powstały w baku zapchał filtr paliwa oraz pompke.Po wyczyszczeniu baku i wyczyszczeniu wszystkich rzeczy oraz odpowietrzeniu ciągnik wchodzi na wysokie obroty(2500) pochodzi chwile i zaczyna spadac z obrotów pomimo dawania największej dawki paliwa na pedale gazu.Czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Pytanie i odpowiedź masz w swoim poście Masz problem z układem paliwowym Trzeba rozebrac i wyczyścić wszystke elementy W razie potrzeby wymienic pompkę zasilającą. Jesli to nic nie da zawieźć pompę wtryskową do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Tak z ciekawości, po  co kupowałeś taki ciągnik skoro trzymasz go przez 10 m-cy w garażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu13    0

Miałem go 20 lat. A tak poza tym to w pompie osadził się jakiś osad, bo gdyby do pompy nie dochodziło paliwo to by ci się zapowietrzył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Nie musi być zapowietrzony, może po prostu być za mały przepływ paliwa. W tym silniku masz sitko w zbiorniku paliwa  ( na kraniku ), w pompce zasilającej, filtry, oraz na zasileniu pompy wtryskowej.

Dodatkowo od pompki zasilającej po pompę wtryskową masz uszczelki gumowe przewodów paliwowych i jest możliwość poprzez zły montaż zapchania przewodu.

Osad z dodatków bio to taka piękna maź co zalepi wszystko co może:) Mi nigdy przy małym obciążeniu nie zatkało sitka tylko zawsze orka jesienna ( temp.), teraz mam dorobiony dodatkowy odstojnik w sitkiem przed pompką zasilającą i w końcu spokój ( do tego zmieniłem dostawcę ON).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez El_Chapo2812
      Witam, posiadam Ursusa 4512, od mniej więcejcpół roku zaczęły się problemy ze skrzynią biegów tzn. Podczas jazdy biegi wchodzą i wychodzą bardzo płynnie, bez zgrzytów. Natomiast podczas postoju i pod obciążeniem jest problem przy wyrzuceniu i wrzuceniu zwłaszcza jedynki oraz wstecznego. Przy wrzuceniu strasznie zgrzyta a przy wyrzuceniu trzeba dwoma rękami trzymać lewarek. Ciągnik chodzi głównie w prasie walcowej i agregacie uprawowym(ciężka brona z wałem).
      Proszę o wasze rady i uwagi co może być tego przyczyną i jak to naprawić gdyż jest to bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam
    • Przez miles3147
      Witam. Jakie polecacie siedzenie do Ursusa 4514 kabina typ Komfort 07 Sokółka żeby pasowało bez żadnych przeróbek?
    • Przez miles3147
      Witam. Słyszałem kiedyś, że można zwiększyć udźwig w 4514 poprzez założenie cylindra i tłoka od 5714. Robił tak ktoś? Wyjdzie taniej, bo żeby zwiększyć siłownikami wspomagającymi udźwig o tonę, to trzeba wydać 2 tyś zł.
    • Przez miles3147
      Witam. Jaki pług obrotowy polecacie do Ursusa 4514? Jaka może być jego maksymalna masa?
    • Przez UltraMario
      Dzień dobry agromaniacy. 
      Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem URSUS’a 4514 (przeszczęśliwym po przesiadce z C-360) . Ale już oprócz drobnych awarii i niedociągnięć w elektryce mam problem z wyciekiem po lewej stronie przedniego mostu. Mianowicie, podczas talerzowania zauważyłem, ze ze zwrotnicy kapie olej na felgę. Podczas pracy polowej drobny wyciek, podczas jazdy po asfaldzie wysokim biegiem zaczyna się robić brudno. 
      Moje pytanie: czy ktoś to już rozbierał i może mi powiedzieć czy można to zrobić samemu? 
       
      Zdjecia w załączniku. 
      Pozdrawiam i liczę na wskazówki




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj