pw34

Pomoc Klęskowa

Polecane posty

Gość   
Gość

Jeszcze nawet decyzji niema pierwsze słyszzę że jest coś takie jak protokół zbiorczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Riczson, w którym roku tak miałeś?

 

W tym 2016 Ujemne skutki przezimowania w piątek złożony wniosek i przyjęli bez problemu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie wniosek przyjąć muszą a decyzja będzie odmowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

...bo mam przed sobą protokół zbiorczy (susza i przezimowanie) i tam właśnie jest wyszczególnione co ile straty.

 

Co ty za głupoty wypisujesz ?      :D   susza i przezimowanie razem     :D  po awatarze to raczej bym stawiał  że jesteś gdzieś z Bliskiego Wschodu      :P    tam jak spłyną chłody z nad Rosji to pewnie od razu robią suszę z wymarzaniem.            2smiech.gif    

 

 

nie będzie pomoc przyznana w ogóle, bo to jest pomoc w danej uprawie i jak ci zliczą cały rzepak to będziesz miał średnio ok 49,5 % straty, a więc nie będziesz miał wymaganego progu. Wiem, bo miałem taką sytuację przy pierwszym wniosku co było powyżej 70 %.

:D  słyszałeś że gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele     :D   i nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz.    ;[

Do hektara z co najmniej 50-cio% stratą  jest przyznawana pomoc, a nie od średniej, średnią możesz mieć poniżej 30-tu% i powyżej 30-tu% i od tego zależy z jakiej puli będzie pomoc. Pomoc poniżej 30% średniej będzie wypłacana z de minimis, a powyżej 30% Z INNEJ puli, i tak trzeba wypełniać wnioski, załącznik a lub b.

mylisz się  dostanie pomoc do tych 49 ha co ma 50% reszta nie

sam tak miałem rzepak 2 ha 50% i rzepak na innej działce 6ha 40%

Dokładnie tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To, że przyjęli jeszcze o niczym nie świadczy i pewnie będzie tak jak napisał wyrebski1.

 

Tym co mieli poniżej progu nie brali wniosków i mówili żeby tylko kolejki nie zajmowali bo szkoda czasu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a co to za problem jak mialem protokól na wymarzniecia, a teraz byl na suszę i gmina z tych dwóch zrobila jeden protokół zbiorczy? Co do reszty to chyba co oddział jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Jeżeli przyznanie pomocy zależy od tego jak poszczególny urzędnik zinterpretuje przepisy, w tym przypadku czy słowo "uprawa" dotyczy rośliny czy działki/działek, to to jest skandal.

 

Taka anegdota, podczas składania wniosku o przedmiotową pomoc, zostaliśmy skierowani do pewnej osoby, ta osoba przejrzała wniosek i mówi: "to nie potrzebne, to też niepotrzebne, proszę to odrzucić i zanieść wniosek w to miejsce". Idziemy do kolejnej osoby, wręczamy wniosek, a ta osoba mówi: "ale brakuje kilku dokumentów". No i się okazuje, że właśnie tych które poprzednia osoba kazała odrzucić. Istny cyrk i to tak jest za każdym razem w każdej z tych śmiesznych agencji.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest cyrk tylko szkoda ze oni robią malpy x nas rolników ja skladalem wniosek kleskowy dotyczący suszy i wypelnialem z pracownikiem agencji a po miesiącu okazalo sie ze wniosek do poprawy a teraz zlozylem na ujemne skutki przezimowania tyle ze są wniosek bez protokołu i niechciano tego przyjąć w agencji.wogole to szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego składałeś wniosek bez protokułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak protokół może być zbiorczy jaja sobie rob isz protokół musi być do każdego osobno pow 30 % dodatkowo przez wojewodę potwierdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma czegoś takiego jak piszesz bo nie dałoby się ustalić procemtu na podstwie tego protokołu to chore jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 dzis wysłaliśmy z kolegami z innych wsi

 

I co, w tym protokole jest napisane że Twój akurat ten a ten hektar ma tyle i tyle % szkód? , bo jeżeli nie, to pożegnajcie się z kasą.

Protokoły indywidualne, są kserowane i podłączane do wniosku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostał już ktoś decyzję z poprzedniego naboru  gdzie miało być 900 pln?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ubezpieczone musi być w trakcie wystąpienia szkody tak jak we wniosku czy tak jak jest napisane na stronie w roku wystąpienia szkody, bo ja miałem wymarznięcia, a ubezpieczone dopiero  w maju od gradu i nie wiem co zaznaczyć

 

Jednak chcą w momencie wystąpienia szkody choć nie wiem na jakiej podstawie jutro się dowiem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A najlepsze jest to że ten co miał ubezpieczone to pomocy nie otrzyma jeśli dostał odszkodowanie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty chyba nie :P :P zarejestruj się z rana może Cię przyjmie B)

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Nie można otrzymać odszkodowania z dwóch różnych instytucji.Jeżeli sie ma już z firmy ubezpieczeniowej to z armir nic nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj