pw34

Pomoc Klęskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    314

pomoc kleskowa przysluguje od 70% strat. Wnioski nalezy skladac od 17-31 pazdziernika

Czytam i tu jest sciema zapodana z tym,ze niby juz z tego tytulu sa wyplaty robione.Chyba urojonia maja niektorzy.

Coś się zmnieniło z nowym rozporządzeniem.

 

Czy ktoś z was składa w sprawie wymarznięć?

Bo wniosek nie jest trudny jedynie pieczątki z ODRu wojewódzkiego musze mieć i z urzędu wojewódzkiego.

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/kolejne-srodki-na-pomoc-dla-producentow-rolnych-poszkodowanych-w-wyniku-niekorzystnych-zjawisk-atm.html

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dużo niedomówień  jest bo na stronie Agencji jest zapis że Ubezpieczenie 50% upraw dotyczy 2016 roku a już we wniosku jest zapis że w momencie wystąpienia szkody czyli przeczy jedno drugiemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja będę składał chyba. Dzisiaj dostałem z agencji odmowę odnośnie wniosku suszowego, bo kilkanaście ha (mowa tylko o jęczmieniu jarym) miałem 70%, a 3 ha z mniejszą stratą i oni to uśrednili i wyszło im 60,32%! Teraz właśnie można składać wnioski gdzie strata była od 50-70% tylko teraz jest 400 zł a wtedy  przy suszowym było 900 zł do ha. Mało tego jak mam te kilkanaście ha 70% to mogę je do tego wniosku teraz doliczyć czy tu znowu za duża strata!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce mi się wierzyć w to co piszesz bo straty szacowano w poszczególnych uprawach a nie na poszczególnych działkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mi średnio wyszło 51 z kawałkiem% a na poszczególnych działkach różnie i też myślę złożyć tylko zastanawiam się z którym załącznikiem.

Część A - Pomoc de minimis w rolnictwie -  szkody wyniosły nie więcej niż 30 % średniej rocznej produkcji rolnej

Część B - Pomoc publiczną - szkody wyniosły powyżej 30 % średniej rocznej produkcji rolnej

 

bo wtedy wypełnia się albo załącznik A albo B.

 

Wymarznięcia, nieubezpieczone, w uprawach 51,95% średniej rocznej produkcji, utracony plon w dwóch uprawach 50% z powierzchni 15,25 (kwalifikujący do likwidacji plantacji).

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam podobny problem bo z suszy mam powyżej a z wymrznięć poniżej 30% B)  TYLE że część zaorałem a część została i teraz pytanie czy do tych co zostały przysługuje dopłata :huh:  czy też do tych zaoranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mnie ciekawi jak to jest z wypełnianiem części B bo wtedy nie trzeba wpisywać pomocy de minimis jak czytam. Dziwne trochę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Nie chce mi się wierzyć w to co piszesz bo straty szacowano w poszczególnych uprawach a nie na poszczególnych działkach

 

No zgadza się, ze w poszczególnych uprawach, ale tak jak pisałem 3/4 jęczmienia miałem 70% strat (kilka działek ze słabszą ziemią) a pozostały jęczmień  (inne działki, klasa 3) poniżej

tego progu 70% co w uśrednieniu dało im 60,32% i odmowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mnie ciekawi jak to jest z wypełnianiem części B bo wtedy nie trzeba wpisywać pomocy de minimis jak czytam. Dziwne trochę.

 

Jak masz straty powyżej 30 % w gospodarstwie wtedy nie podlega deminimis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w protokole na dole mam:

------------

w uprawach 51,95% średniej rocznej produkcji, 

------------

i teraz jak wypełnić ten załącznik B

 

Jak wybrać 

"działalność w rolnictwie" w punkcie B bo nie ma tam jak postawić X'a

i co wpisać w polach C i D (żadnej pomocy związanej z wymarznięciami nie dostałem).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niezłe kolejki dziś pod ARiMR były jak tyle wniosków będzie to pewnie z tych 400zł zrobi się 40no ale dobre i to na podatek będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mi przedwczoraj pracownik arimr to powiedział. Nie masz ubezpieczenia to połowa mnie, połowy Ci nie uznają, rzuci się tysiące ludzi i dostaniecie po 300zł.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi przedwczoraj pracownik arimr to powiedział. Nie masz ubezpieczenia to połowa mnie, połowy Ci nie uznają, rzuci się tysiące ludzi i dostaniecie po 300zł.

 

Ubezpieczone musi być w trakcie wystąpienia szkody tak jak we wniosku czy tak jak jest napisane na stronie w roku wystąpienia szkody, bo ja miałem wymarznięcia, a ubezpieczone dopiero  w maju od gradu i nie wiem co zaznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nie wiem, nie ubezpieczam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ubezpieczone musi być w trakcie wystąpienia szkody tak jak we wniosku czy tak jak jest napisane na stronie w roku wystąpienia szkody, bo ja miałem wymarznięcia, a ubezpieczone dopiero  w maju od gradu i nie wiem co zaznaczyć

 

Tak jak we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to jest . za co oni chca dać te pare groszy. za zimowanie czy susze czy jest to razem liczone.mało informacji jest  w necie o tej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za jedno i drugie jeśli miałeś suszę i wymaznięcia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no dobra-a jak mam w protokóle daną uprawę 50% strat ale jest rozpisane, że przezimowanie 40% a 10% susza co daje razem 50%. Przejdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    79

Czy te wnioski mozna wysłac poczta?

I liczy sie data nadania stempla na poczcie ?

Czy tylko osobiscie? W pn bedzie pewnie piekło kolejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dobra-a jak mam w protokóle daną uprawę 50% strat ale jest rozpisane, że przezimowanie 40% a 10% susza co daje razem 50%. Przejdzie to

Powiedz jakim sposobem możesz mieć przezimowanie i suszę w jednym protokole? POza tym strata jest w danej uprawie 50 % a nie ogólnie w gospodarstwie i dostaniesz do tych upraw w przedziale 50-70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Załóżmy, że w protokole jest wpisany: rzepak 49 ha 50% strat i rzepak 1 ha 30% strat, pomoc będzie przyznana do tych 49 ha czy do niczego? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hm sam nie wiem bo mniałem rzepak na jednej działce z tego co ktoś wyżej pisał to biorą średnią z danej uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Załóżmy, że w protokole jest wpisany: rzepak 49 ha 50% strat i rzepak 1 ha 30% strat, pomoc będzie przyznana do tych 49 ha czy do niczego? :P

 

nie będzie pomoc przyznana w ogóle, bo to jest pomoc w danej uprawie i jak ci zliczą cały rzepak to będziesz miał średnio ok 49,5 % straty, a więc nie będziesz miał wymaganego progu. Wiem, bo miałem taką sytuację przy pierwszym wniosku co było powyżej 70 %.

Powiedz jakim sposobem możesz mieć przezimowanie i suszę w jednym protokole? POza tym strata jest w danej uprawie 50 % a nie ogólnie w gospodarstwie i dostaniesz do tych upraw w przedziale 50-70

 

...bo mam przed sobą protokół zbiorczy (susza i przezimowanie) i tam właśnie jest wyszczególnione co ile straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie będzie pomoc przyznana w ogóle, bo to jest pomoc w danej uprawie i jak ci zliczą cały rzepak to będziesz miał średnio ok 49,5 % straty, a więc nie będziesz miał wymaganego progu. Wiem, bo miałem taką sytuację przy pierwszym wniosku co było powyżej 70 %.

 

...bo mam przed sobą protokół zbiorczy (susza i przezimowanie) i tam właśnie jest wyszczególnione co ile straty.

 

mylisz się  dostanie pomoc do tych 49 ha co ma 50% reszta nie

sam tak miałem rzepak 2 ha 50% i rzepak na innej działce 6ha 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj