pw34

Pomoc Klęskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majes    5

Jeśli mam z 2016 roku protokół szacowania strat "złe skutki przezimowania" 48% i z 2015 "susza" i "grad" ponad 30% nie pamiętam dokładnie ile to mogę starać się o wsparcie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Za 2016 rok jeżeli masz protokół z komisji gminnej to z nim udaj się do BGŻ i możesz tyle dostać kasy ile będziesz miał w tym protokole wpisane .Oprocentowanie jest w granicach 2,15.U mnie kolejki w banku się ustawiły za kasą .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Miła Pani w banku powiedziała że owszem przyjmują wnioski ale tylko od 50 000,00. Jak masz mniej ( w moim przypadku 20 000,00) to radź sobie sam.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To jakaś paranoja jest z tym bankiem ,lub ludzie z innej planety .W BGZ wszytko przyjmują .Oczywiście od swoich klientów .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli mam z 2016 roku protokół szacowania strat "złe skutki przezimowania" 48% i z 2015 "susza" i "grad" ponad 30% nie pamiętam dokładnie ile to mogę starać się o wsparcie?

 

Nie bo przezimowanie nie dotyczy tej pomocy

70 % musisz mieć w uprawie uszkodzonej i do tej powierzchni dostaniesz nawet gdyby to był tylko 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ja już dawno dostałem protokół i kasę mam na koncie .

 

Co Ty bredzisz nawet przyjmowanie wniosków się nie skończyło :P B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjmowanie wniosków jak z gminy ci nie dadzą bo masz zamaly procent strat. Ja mialem60% anasza agencja przyjmuje od 70%,wiem co mowie.kilku moich kolegów tez się niezalapalo
Jak przyjmowanie wniosków jak z gminy ci nie dadzą bo masz zamaly procent strat. Ja mialem60% anasza agencja przyjmuje od 70%,wiem co mowie.kilku moich kolegów tez się niezalapalo
A najlepsze jest to ze z gminy kazali nie pisać więcej niż 60%a teraz się okazalo ze agencja przyjmuje od70%.normalnie śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Co Ty bredzisz nawet przyjmowanie wniosków się nie skończyło :P B)

 

 

To ty bredzisz gościu .Mówię Tobie ,że kasę mam na koncie .Ja nie powiedziałem z jakiego źródła ważne ,że jest B)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak przyjmowanie wniosków jak z gminy ci nie dadzą bo masz zamaly procent strat. Ja mialem60% anasza agencja przyjmuje od 70%,wiem co mowie.kilku moich kolegów tez się niezalapalo

Jak przyjmowanie wniosków jak z gminy ci nie dadzą bo masz zamaly procent strat. Ja mialem60% anasza agencja przyjmuje od 70%,wiem co mowie.kilku moich kolegów tez się niezalapalo

A najlepsze jest to ze z gminy kazali nie pisać więcej niż 60%a teraz się okazalo ze agencja przyjmuje od70%.normalnie śmiech na sali

 

No widzisz czemu słuchasz tego co w gminie każą ja nie słucham bo mam swój rozum i urzędnik nie będzie mnie pouczał comam wpisać we wniosku  straty miałem znaczne ponad 70 % jednych kawałków nawet niezbierałem bonie było co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

pomoc kleskowa przysluguje od 70% strat. Wnioski nalezy skladac od 17-31 pazdziernika

Czytam i tu jest sciema zapodana z tym,ze niby juz z tego tytulu sa wyplaty robione.Chyba urojonia maja niektorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

W tym roku mieliśmy szkody w uprawach spowodowane przez grad. Uprawy były ubezpieczone i otrzymaliśmy odszkodowania. Jeśli chodzi o suszę to nie było żadnych komisji i nie mamy protokołu.

Moje pytanie brzmi czy na podstawie polis i protokołów z PZU również przysługuje ta pomoc?


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Krzysztof teraz bierzesz teraz granata i buch na tego sołtysa ha ha.
Ale powaznie,czesto wlasnie soltysi i gminy maja spora niewiedzę i w przyszlosci nie radze aby sie sugerowac tym co oni mowia.Teraz jedynie co to mozesz prosic o poprawke szacunku strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krzysztof teraz bierzesz teraz granata i buch na tego sołtysa ha ha.

Ale powaznie,czesto wlasnie soltysi i gminy maja spora niewiedzę i w przyszlosci nie radze aby sie sugerowac tym co oni mowia.Teraz jedynie co to mozesz prosic o poprawke szacunku strat.

 

Ta teraz to sobie moższ prosić z drugiej strony dziwię się że ludzie dają się w dziśejszych czasach tak manipulować urzędnikom B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez John6330
      Witam. Czy ktoś ma osobę polecona z woj Lubelskiego która wie co i jak z wnioskami? Proszę o jakieś namiary.
      Dzięki
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj