trawek13

Buraki cukrowe po soji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
trawek13    2

Witam planuje na wiosne zasiac buraki na polach gdzie w tej chwili stoi jeszcze soja czy nie przeszkadza burakom taki przedplon? 

Edytowano przez trawek13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Strączkowe - najlepszy przedplon. Nie wiem jakie tam herbicydy lejecie i czy nie ma jakiś zastrzeżeń w uprawie, tak jak w przypadku buraka po kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

A co myślicie o uwolnieniu rynku buraka? Bo teraz niby każdy będzie mógł siać, pewnie odbije się to na cenie ale i mnie duże gosp.zamierza zasiac 2x tyle co mieli limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Ni chyba ze tak.ale jak ktoś zwiększa pow.uprawy o 100% to coś w tym musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

A ceny cukru w górę na światowych rynkach. My lecimy na maksa, 75% gosp pod buraka żeby do dywersyfikacji pasowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam planuje na wiosne zasiac buraki na polach gdzie w tej chwili stoi jeszcze soja czy nie przeszkadza burakom taki przedplon? 

 

Kilka dni temu znajomemu odebrali buraki zasiane na stanowisku po soi to wyszło średnio 85t/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

Tak sie zapytam bo jestem w tym zielony buraki chciałbym zasiac 1 raz w historii gospodarstwa co trzeba zrobic trzeba gdzies te buraki zakontraktowac czy cos jeszcze bo słyszałem ze limity maja znosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Dopłaty dostaniesz nawet jak nie będziesz miał odbiorcy. No ale coś z tym burakiem trzeba zrobić. Jesteś w zasięgu którejś z cukrowni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Znajdź jakiegoś "inspektora terenowego" odpowiedniego dla danej gminy i zapytaj. W części cukrowni jest już po kontraktacjach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj