seba25

Opryskiwacz pomoc w rozpracowaniu działania rozdzielacza

Polecane posty

seba25    20

Witam mam taki problem gdyż nabyłem nie dawno opryskiwacz marki woprol używany i nie mam do niego instrukcji a nie zabardzo wiem jak działa w nim rozdzielacz,wcześniej miałem starego pilmeta a tam był inny rozdzielacz i chciałem się dowiedzieć jak włączyć mieszadło i do czego jest ten pierwszy przełącznik od którego leci przewód do pokrywy zbiornika.Z góry dziękuje za pomoc. 

post-36529-0-50328100-1475083379_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ha ha ha Dziwne że jest jeszcze ktoś kto nie wie jak działa ten model rozdzielacza (chyba najbardziej rozpowszechniony) ale ok

Mieszadło przełączamy tą czerwoną rękojeścią na środku (albo mieszadło albo oprysk)

Ten zawór z weżem idacym do pokrywy to taki ubogi typ rozwadniacza pomocny jak rozpuszczamy duze ilości środków w formie stałej (ja używam do mocznika ale ja mam rozwadniacz idący od dołu przez zbiornik więc jest o niebo lepszy bo nie trzeba zamykać pokrywy żeby działał) Tego co ty masz nie polecam uzywać bo jest on strasznie niepraktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Dzięki za pomoc widzisz ciebie dziwi a mi pomogło po to chyba jest to forum ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Nie śmiejcie się z ludzi, którzy nie mają podstawowej wiedzy w danym temacie.

 

Nie ma głupich pytań - mogą być tylko głupie odpowiedzi.

 

Na szczęście odpowiedź Karol445 nie była głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Rozwadniacz służy do rozwadniania proszków albo innych środków w formie stałej a przy oprysku jest zbędny wręcz szkodliwy bo część wydatku pompy kierowane jest na niego przez co obniża się wydatek na lance i może to powodować nierówności w oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onetwo    1

 

Mieszadło przełączamy tą czerwoną rękojeścią na środku (albo mieszadło albo oprysk)

 

Ta czerwona rękojeść nie zamyka mieszadła. Służy ona do przełączania na przelew (czyli zamyka dopływ cieczy na belkę). Mieszadło podłączone jest do filtra i pracuje cały czas niezależnie od położenia tej czerwonej rękojeści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Podłączone do filtra jest samoczynne czyszczenie/płukanie filtra jak już chcesz się tak bawić w łapanie za słówka a tą czerwoną dźwignią naprawdę zamyka się i otwiera dopływ płynu na belkę (przełącza mieszadło/oprysk) i nie staraj się być mądrzejszy niż jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Kolega @onetwo dobrze napisał dolny wąż od filtra biegnie do mieszadła a czerwona rączka służy do przełączania cieczy na przelew ( też może służyć jako mieszadło gdyż praktycznie jest obieg wody ) nie dając wtedy cieczy na sekcje rozdzielacza oraz filtr, po przekręceniu rączki w lewo zamyka się przelew a ciecz płynie na sekcje rozdzielacza i filtr. U kolegi @seba25 jest najpierw filtr od którego ciecz płynie na mieszadło którego nie da się wyłączyć w czasie oprysku chyba że zrobi tak jak ja mam u siebie czyli wstawi zawór na przewodzie od filtra do mieszadła, następnie jest sekcja rozwadniacza i trzy sekcje belki prawdopodobnie lewa,prawa i środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

jeszcze raz powtarzam że mieszadło to ten gruby wąż na górze i w nim jest ciecz kiedy zawór zamyka ciecz na belkę (ciecz jest zassysana na dole i pompowane przewodem na górę) w tym cienkim przewodzie od tego filtra II stopnia nie ma wtedy cieczy bo jest zamknięta tym właśnie zaworem głównym Więc jak można nazwać to mieszadłem? Ciecz w tym cienkim przewodzie pojawia się dopiero jak włączy się oprysk więc mieszadłem to nie jest bo mieszadło musi działać również na postoju lub podczas jazdy z WYŁĄCZONYM opryskiem a WŁĄCZONĄ pompą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Ten rozdzielacz ma prostą budowę i podłączenia

Od dołu dopływ cieczy, u góry ten gruby to odprowadzenie nadmiaru cieczy, pokrętło z boku to zawór regulujący ciśnienie, ta rączka wystająca do przodu to wyłącznik  wszystkich sekcji i mieszadła - tzw reset,  od zaworu ciecz płynie do filtra samoczyszczącego /gdy włączony/  a z niego dołem  do mieszadła

Ten rozdzielacz ma 4 zawory sekcyjne z czego pierwsza  prowadzi do rozwadniacza we wlewie a pozostałe 3 na belkę roboczą.

 

@Karol445 zobacz jak wygląda mieszadło w takim opryskiwaczu i nie pleć więcej głupstw

http://www.farmexpert.pl/mieszadlo_opryskiwacz_40390205_produkt4813.aspx

a ten gruby przewód to jedynie powrót cieczy do opryskiwacza, odprowadzenie nadmiaru.

Jak chcesz aby w czasie jazdy po drodze mieszadło działało ro wyłączasz  wszystkie pojedyncze sekcje -/zawór główny musi być włączony/  i masz ciśnienie w filtrze samoczyszczącym oraz w mieszadle

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Odświeżam. Mam nieszczelności między filtrem a rozdzielaczem jakiś powód tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj