Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputer do rozsiewacza Amazone

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 25 wrzesień 2016 - 20:46

Koledzy mam pytanie do użytkowników rozsiewaczy Amazone z komputerem regulujacym dawkę nawozu w zależności od prędkosci jazdy. domyślam sie że cała rzecz polega na regulacji otworów wysiewających. czy ktos mógłby dokładnie opisać jak to działa, zamieścic jakies zdjęcia elementów wykonawczych itp? Widziałem że są w ogłoszeniach wersje z komputerem i bez wiec pewnie da się to dołożyć. 

Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komputer do rozsiewacza Amazone Dzisiaj, 21:36
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 21:40

Tam są siłowniki elektryczne na aparatach, pewnie widać na zdjęciach takie skrzyneczki czarne.   http://www.olx.pl/of...html#8bcd9d0ae3  na 5 zdjeciu widać.  Z komputerem musi być waga, nigdy odwrotnie. Bez wagi nie ma komputera a wagi nie da rady założyć do normalnego  rozsiewacza. Komputer musi być podłączony do ciągnika, do zczytywania prędkosci jazdy, do oryginalnego gniazda, jak ciągnik niema go to trza zakładać na koło czujnik.

#3 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 06:28

Z tego co czytałem z prospektów amazone jest opcja komputera bez wagi. wtedy wykonywana jest próba kręcona podczas kalibracji. Jezeli jest waga to nie ma takiej potrzeby

Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 06:58

Komputer do rozsiewacza Amazone Jest opcja do każdego rozsiewacza amazone aby zmienialo zależnie od predkosci i jak nie ma ciągnik sam w sobie zczytywania prędkości to albo na kolo albo na wal zakładają czujnik. Przy małych kawałkach i tak to nie zadziala odpowiednio i bodajże zmiana prędkości musi byc chyba nawet o 3-4km/h aby zareagowalo ale w praktyce nie wiem jak jest.

#5 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 09:59

Podobną opcje mam w opryskiwaczu i działa bez problemu wiec i tu powinno byc ok.

#6 Share krzycho12316

krzycho12316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 październik 2016 - 19:40

Jestem posiadaczem rozsiewacza Amazone ZA-M 1001 Special z komputerem Amados +. Pomiar prędkości jest zliczany poprzez czujnik magnetyczny z koła. Jest możliwość założenia pomiaru prędkości na wale napędowym przedniego napędu.  Dokupiłem Hy- Click fajna sprawa akurat myślałem, że to inaczej będzie działać. Dla zainteresowanych mogę wytłumaczyć zasadę działania akurat tego. Wagi w moim egzemplarzu akurat nie ma, pomiar jest wykonywany poprzez podanie współczynnika kalibracji nawozu.

Odbiegając od opisu mam problem z komputerem Amados +, bo wmawia mi się że na uwrociach zasuwa dozująca dawkę, która realizowana jest na siłownikach elektrycznych ma być otwarta, czytaj nie zamyka się.

Przechodząc do sedna czy ktoś ma tak jak opisuje. Rozsiewasz nawóz, na chwilę zwalniasz do zera km/h to powinna taka zasuwa się zamknąć a nie pozostawać cały czas otwarta.

Proszę o odpowiedzi użytkowników bądź ewentualnych serwisantów.

Bo już tych moich opieszałych handlowców nie chce słyszeć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 28 październik 2016 - 21:25

Moim zdaniem powinny sie zamykać. Mam opryskiwacz amazone z komputerem. Im wolniej jade tym mniejsze daje cisnienie aby utrzymac stały wydatek wiec podobnie i tu im wolniej jedziesz aby utrzymac stały wydatek powinienes wysiewać mniej nawozu więc otwory sie przymykaja.

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 29 październik 2016 - 19:07

Czujnik na wale z przedniego napędu będzie dużo lepiej działał, ze względu ze będą wikęsze obroty i będzie dokładniejszy.

Jak stanie się ciągnikiem to zasuwy pozamykają się same, ale to troszkę trwa, nie zamykają się jak Hydraulika, tylko parę sekund na to trza.

#9 Share krzycho12316

krzycho12316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 październik 2016 - 19:35

Dzisiaj zadzwoniłem do przedstawiciela na Polskę a zarazem pracującego w Amazone i uzyskałem takie odpowiedzi

Na uwrociach Amados+ zmniejsza dawkę do minimum lecz nie zamyka zasuwy dozującej do końca.

Kwestia zatrzymania do 0km/h nadal nie uzyskałem odpowiedzi w poniedziałek będę miał informacje ponieważ dzisiaj pracownicy w Amazone Niemcy nie pracują (patrz sobota ).

Na uwrociach zamykane są zasuwy dozujące tylko w wersji hydro.

#10 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 29 październik 2016 - 19:59

Dzwoniłeś od tech-komu czy do kogo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzycho12316

krzycho12316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 13:25

Komputer do rozsiewacza Amazone Dzwoniłem do Pana Andrzeja Borowca zajmuje się pomocą techniczną i udziela zazwyczaj wywiadów na targach. Pracuje dla Amazone.

Mechanik który uruchamiał mi rozsiewacz co raz dzwonił do niego bo miał problemy. Ale co się dziwić jak oni sprzedali raptem 3 łącznie z moim takie rozsiewacze z komputerem.

i ogólnie jak ktoś ma zamiar kupować coś z Agronom Parczew to nie polecam. praktyka taka sprzeda Ci sprzęt a później ma cię w 4 literach

Dodaj odpowiedź