Tomson5120

Cielakowi schodzi sierść

Polecane posty

Tomson5120    0

Cześć! Mam problem z cielakiem. Schodzi mu sierść z ciała i nie wiem co mam robić. Moglibyście mi doradzić co mam robić. Za pomoc dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie konkretnie schodzi? Czasem tak się dzieje jak ma biegunkę i oblepi sobie odchodami okolice odbytu, lub inne części ciała gdy się w to położy.  W takiej sytuacji z czasem odrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakim wieku cielak ? Może grzybica , może wszawica , może poradź się weterynarza ... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomson5120    0

Gdzie konkretnie schodzi? Czasem tak się dzieje jak ma biegunkę i oblepi sobie odchodami okolice odbytu, lub inne części ciała gdy się w to położy.  W takiej sytuacji z czasem odrośnie.

Na nogach.

W jakim wieku cielak ? Może grzybica , może wszawica , może poradź się weterynarza ... B)

Ma 3 tygodnie. A jeśli ma grzybice to co mam robić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Domowych sposobów nie znam . Moim zdaniem najprościej to pojechać do weterynarza i kupić jakiś specyfik . Nadmanganian potasu podobno działa (tak słyszałem) , ale nie wiem czy np. w aptece idzie dostać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styzus    50

te tematy były juz poruszane x razy. jeśli miał biegunkę to czasami zdarzy sie, ze włos zgubi ale potem odrosnie. temat grzybicy był poruszany wielokrotnie rowniez. kolega zrobi zdjecie i moze uda sie rozwikłać przyczynę dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez MarcinCiesz
      Witam jak w temacie krowy prawie całe stado  prawie nic nie jedzą, kilka sztuk ma gorączkę ok. 40 st C, krzypią co  chwile, ciężko oddychają, mleko spadło. Trwa to drugi dzień, dzis przyjedzie weterynarz. Pomoże ktoś, Wiecie co im jest?
    • Przez przemoxx90
      Witam,
      Zaczęło się od krowy, później byczek ośmiomiesięczny teraz znów krowa.
       
      Objawy: bydło przestaje żuć, kładzie się i wstaje, nie przyjmuje pokarmu, nie wydala, kopie tylnymi nogami w rezultacie słabnie z nieprzyjmowania pokarmów i pada. Co robić.
       
      Żywienie kiszonka z qq, sianokiszonka, ospa, słoma, siana, muto.
       
      Co to może być?
    • Przez Bercik92
      Witam. jakiś miesiąc temu zakupiłem jałóweczke. wszystko było ok ale tydzień temu byłem z nią u weta bo dostała zapalenia pępka/pępowiny (pewnie dlatego że u poprzedniego właściciela jałówka przebywała w nieposłanym cieletniku) lekarz dał 2-3 zastrzyki i mówił że powinno przejść. po tygodniu  "guz" jest wielkości pięści jest dość twardy i nie widać żeby znikał...weterynarz coś wspominał że może wytawrzac się ropa i że cielak ją wchłonie i czy to jest normalne aby po tygodniu nic się nie działo? może znowu interweniować? trochę wciskałem ten cały pepek i nie wchodził do brzucha i cielaka zbytnio to nie bolało...boje się trochę aby nie powtórzyła się sytuacja z przed paru lat jak wyszły całe bebechy z innego cielaka.. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj