Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Pronar czy używany John Deere

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adamkoch

adamkoch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 07:05

Nowy Pronar czy używany John Deere pracuje Pronarem 5112 ma 82 konie silnik Iveco ciągnik bardzo mało robi jest dużo awrii drobnych. Pęknięta chłodnica oleju, pękł mi łącznik błotnika, podkręcają się sroby na kołach

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Pronar czy używany John Deere Dzisiaj, 01:25
  •  

#22 Share MarekRol

MarekRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 10:19

Fakty są takie, że pronar to budżetowa marka, sam mam starszego 82sa z turem i jestem nie zadowolony, co chwila coś, wszedzie olej, tragiczne sprzęgło i skrzynia. Co do JH, też MIAŁEM :) Ciagnik świetny do póki jeździ i nic się nie zje*** .. a gdy już coś padnie to koszta niestety są bardzo wysokie, ale no jaka klasa ciagnika takie i koszta.  Aktualnie pół roku temu kupiłem Proximę Plus i jest piękna sprawa.. w dodatku części na wyciagniecie ręki i tanie, gdyby coś się stało. Cena jak za ten model była też atrakcyjna w porównaniu z konkurencją . Teraz jest mocna wyprzedaż starszych roczników, więc mega fajnie można kupić ciągnik. Gdybyśchciał siedowiedzieć jakiś konkretów to zapraszam na prywatna wiadomość:) 

#23 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 wrzesień 2016 - 14:05

Czy do nowego Zetora części są aż tak bajecznie tanie i dostepne w każdym sklepie?

Proxima to ciągnik o segment niżej od P5 można ja porównywac do NH TD i Case Farmall A lub Ursusów z serii C.

5340 to moim zdaniem konkurent Forterry. Po za tym doposaż Plusa 110 do poziomu Pronara i cena atrakcyjna już nie będzie.

Zetory maja fajne ceny na strarcie bo zazwyczaj są strasznie ogołocone - brak chocby regulacji kierownicy, dolnego zaczepu, EHR, poszerzania błotników, spawane felgi itp. Za to wszystko trzeba dopłacic. Jedynie z tego co pamiętam to z siedzieniem pasażera jest odwrotnie.

Pamiętam że wiosną różnica pomiędzy Pronarem a Proxima Plus 110 była na poziomie 30tyś zł w tym samym wyposażeniu - oba z ładowaczami fabrycznymi (w przypadku Zetora można było wybrac inny tańszy ładowacz ale niósł on ryzyko utraty gwarancji)

Edytowany przez MgrLukash, 26 wrzesień 2016 - 14:17.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#24 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 26 wrzesień 2016 - 15:54

Jak chcesz ciągnik mało awaryjny i komfortowy to JD. A jak chcesz nowy dużooo mniej komfortowy i masz anielską cierpliwość to wez Pronara może nie są tragiczne ale jak każdy pochodny od nich swoje fochy ma i lubi się rozje... jak dzik na środku szosy. Ja osobiście celował bym w używkę niż nowego niskobudżetowego. Co do części do Zetora to bajecznie tanie nie są, podstawowe części zamienne  typu filtry jakieś uszczelki, końcówki drążków itp. są w podobnej cenie a często droższe niż do zachodnich marek a dostępność taka sama. Części na wyciągniecie ręki to masz do 60tki, 30stki i bizona B)

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#25 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 17:28

pracuje Pronarem 5112 ma 82 konie silnik Iveco ciągnik bardzo mało robi jest dużo awrii drobnych. Pęknięta chłodnica oleju, pękł mi łącznik błotnika, podkręcają się sroby na kołach

Rzeczywiście maja problem z pękającymi chłodnicami oleju, ale myślę że po tak długim czasie już z problemem się uporali.

Fakty są takie, że pronar to budżetowa marka, sam mam starszego 82sa z turem i jestem nie zadowolony, co chwila coś, wszedzie olej, tragiczne sprzęgło i skrzynia. Co do JH, też MIAŁEM :) Ciagnik świetny do póki jeździ i nic się nie zje*** .. a gdy już coś padnie to koszta niestety są bardzo wysokie, ale no jaka klasa ciagnika takie i koszta.  Aktualnie pół roku temu kupiłem Proximę Plus i jest piękna sprawa.. w dodatku części na wyciagniecie ręki i tanie, gdyby coś się stało. Cena jak za ten model była też atrakcyjna w porównaniu z konkurencją . Teraz jest mocna wyprzedaż starszych roczników, więc mega fajnie można kupić ciągnik. Gdybyśchciał siedowiedzieć jakiś konkretów to zapraszam na prywatna wiadomość:)

Nie porównuj dwóch różnych ciągników. 82sa to zupełnie inna konstrukcja, nie ma nic wspólnego z ciągnikiem z tematu. To samo tyczy się Proximy- zauważ że Pronar waży 5 ton, Proxa jest o wiele lżejsza- nie ta "klasa" ciagników

#26 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 18:05

@ Patryk1222 15ha i 150h? Co według Ciebie robi ten ciągnik tyle czasu?? 

Edytowany przez Tomek90, 26 wrzesień 2016 - 18:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Kacper15

Kacper15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 19:09

Możliwe że tyle robi ja moim pronarem teraz praktycznie robie wszystko oprócz oprysków i nawozów a na 30 hektarach się w ciągu roku nazbierało już 350 h a jeszcze mam troche siewów i zimową orkę więc to jest możliwe.

A opierać się praktycznie cały czas na jednym traktorze nie mogę więc z tąd to pytanie

#28 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 20:01

Nowy Pronar czy używany John Deere Jak dla mnie robiąc takim ciągnikiem 150h rocznie i to ma być już dużo to wolę 912 odremontowac i zrobić te 300mth a ile kasy zaoszczędzisz na samym traktorky nie wspominając o kosztach utrzymania

#29 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 20:11

Dla mnie (i pewnie nie tylko) to jest dużo. Przy 70ha produkcja roślina gdzie główny ciągnik: zrywanie ścierniska, orka, siew, transport zboża, czasami nawozy robię poniżej 300h. 

#30 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 20:12

Tez mnie to ciekawi .

OK 30 ha , 1100 mth , rocznik 2006 . 

Orka , uprawa pożniwna , agregat uprawowo-siewny , czyli wszystko poza opryskami i nawożeniem .

Nie widzę szans by praca głównym ciągnikiem do uprawy trwała więcej jak 3-4 godz/ha . 

#31 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 20:36

Nowy Pronar czy używany John Deere Przy samym przeoraniu i zasianiu to wiadomo ale np przy trawach jest ile roboty zebrać 4-5 pokosow nie będę się rozkręcal bo to wszystko indywidualny przypadek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 20:50

Dla mnie (i pewnie nie tylko) to jest dużo. Przy 70ha produkcja roślina gdzie główny ciągnik: zrywanie ścierniska, orka, siew, transport zboża, czasami nawozy robię poniżej 300h. 

Przy produkcji roślinnej to robisz nie połowę tego c o w zwierzęcej. Łąki, obornik, prasa kiszonki codzienne odpalanie do ścielenia kiszonek to przez rok sporo godzin Ja przy 110 ha robię głównym 600 h a pomocniczymi z 600h  i ładowarka 700h 

Dodaj odpowiedź