Daniel1k

Próba kręcona Accord Pneumatic

Polecane posty

Daniel1k    0

Hej,

Mam pytanie odnośnie ustawienia siewnika Accord.

Podczas ustawiania mam dylemat, czy część zaznaczona na zdjęciu jako "A" powinna być maksymalnie z lewej, czy z prawej strony?

Dodam, że chodzi o próbę na pszenicy.

Pozdrawiam

 

 

post-28625-0-56867700-1474491821_thumb.jpg

post-28625-0-98064600-1474491841_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Położenie maksymalnie w lewo jest do nasion drobnych takich jak rzepak, gorczyca itp. przy małym ich wysiewie. Do pozostałych nasion przesuwasz to w prawo do oporu i wtedy aparat wysiewający uzyskuje maksymalną pojemność do dużych nasion przy wysiewach w dużych ilościach czyli przy łubinach, bobiku, zbożach, gryce itp. oraz do siewu traw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1k    0

Super, dzięki za odpowiedź!

Wczoraj siałem pszenicę ozimą PILGRIM PZO i dawka wysiewu na ha była 70kg.

Po próbie kręconej wyszło mi 71kg i tak zostawiłem (niestety, ale aparat był przestawiony w lewo, tak jak wspomniałeś do drobnych nasion). Okazało się że jakieś 0,6ha zabrakło mi nasion i wysiałem około 100kg na ha :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Ważne jest by tą przesówkę mieć zablokowaną w miejscu przeznaczenia bo w przeciwnym wypadku może się przesunąć i zmienić ilość wysiewu. Druga sprawa to to w jaki sposób wykonuje się próbę kręconą. W moim siewniku muszę wykonać 16,5 obrotu kołem. Pamiętaj też,że na ilość wysiewu ma też wpływ prędkość z jaką siejesz. Generalnie im szybciej jedziesz tym bardziej będzie się zmniejszać dawka nasion. Przy robieniu próby kręconej trzeba brać to pod uwagę i starać się kręcić kołem ze stałą prędkością i to taką z jaką te koło będzie się obracać na polu. Zawsze sieję z prędkością 10-14 km. i jeszcze nigdy nie wysiałem mniej lub więcej niż wyszło z próby kręconej. Między innymi za to lubię ten typ siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Kupiłem accorda 3m wersję nabudowaną. Szukam teraz korbki do próby kręconej albo jak by ktoś mógł by mi przesłać rysunek z wymiarami jej byłbym wdzięczny.

Nikt nie posiada takiej?

Edytowano przez Lukasz82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

witajcie, troszkę odgrzeję kotleta, ale kupiłem accorda, w weekend chciałbym go uruchomić i spróbować coś "testowo" posiać.

prosze o wskazówki na co szczególnie zwrócić uwagę?
Będę testował na jęczmieniu i na pszenicy.

Najgorsze jest to że chwilowo nie mam dostępu do ciągnika z wałkiem wom 1000, a taką wersję Accorda posiadam. Jest szansa posiać i zrobić próby kręcone na wałku 540?
I teraz najbardziej podstawowe pytania:

1. Czy do próby kręconej dmuchawa ma być włączona czy próbę kręcimy na zgaszonym ciągniku?
2. Czy są jakieś lejki, jakieś rynienki które można podłożyć pod dno siewnika aby pokierować ziarno do wiadra poza zbiornik? Czy trzeba jakoś walczyć aby wciskac worek między bronę a siewnik?
3. Jak robicie próby u siebie - na ile ar kręcicie? W poprzednim siewniku już miałem tak rozpracowany system że kręciłem tylko na 5arów, choć na samym początku była duża próba - na 10ar. W Accrodzie jak widziałem 85 obrotów mamy na 10ar

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy pierwszym uruchomieniu siewnika - oczywiście mówimy o starym siewniku. Takim jak na zdjęciu: 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na 540 to raczej zboża nie posiejesz, środkiem dmuchnie a  bokami nie. Sąsiad przy 3 metrach nie posiał.  Rzepak posieje bo jeszcze trzeba przymykać dmuchawę. 

 Pruba kręcona to siewnik do góry, ciągnik gasisz, jak nie jesteś pewny ciągnika  to podkładasz  pod kola od siewnika żeby nie opóścił się.

W chodzisz pod siewnik, odkręcasz obejme i ściągasz kolanko podkładasz wiadro lub worek  i kręcisz kołem. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

O widzisz cenna uwaga, byłem przekonany ze tylko dekiel się ściąga a tu jeszcze kolano.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ten płaskownik  zdejmujesz  odsuwasz i kolanko w duł.

Jaki dekiel ?? Bo nie od strony redlic na aparacie, wtedy wszystkie zboże wyleci. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Jakie masz koło pasowe w tym accordzie? Z tego co wiem są dwa rodzaje, dostosowane do 540 i 1000 obrotów WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

To na 1000 obrotów WOM 🙂

Tak są dwa koła mniejsze i większe plus do tego chyba są inne koła na dmuchawie ale tego już nie pamiętam - katalog części studiowałem w niedziele.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Mam taki siewnik dziesiąty rok nabudowany na biernym agregacie.

Probe robię tak.

Siewnik w dół siadam na pomoscie tylnim odkręcam plaskownik mocujący kolano od dmuchawy. 

1. Biorę pojemnik budowlany i podstawiam pod wylot zboża.

2. Upewniam się że dmuchawa/koło zębate/przestawka na skali nasion są ustawione na odpowiednie nasiona.

3. Odczepiam koło i podczepiam rączke do kręcenia próby. 

4. Ustawiam miej więcej skale.

5. Kręce jeden cały obrót. Wysypuje zboże do siewnika.

6. Kręce 8 i pół obrotu waże.  

7. Zmieniam skale. kręcę znowu cały obrót i wysypuje zboże 

8. Jak masz juz prawie idealną normę to na zbożach kręcę 42,5 obrotu a na drobnych lecę całe 85 obrotów. 

Porady praktyczne.

Siewnik od momentu kręcenia się kołą na polu zaczyna siać po mniej więcej 2 metrach.

do 12km/h mozesz bez obaw jechać.

Co wjazd na pole sprawdz czy wszystkie redlice sieją. Moze błoto wejsc w talerz i zablokować wylot ziarna lub przy wsypywaniu zboża wleci Ci kawałek foli/worka siewnik to pociągnie i zawiesi się na tym białym talerzu które rozdziela nasiona. 

Minimum 480 obrotów na wałku,

Jak zaczną wypadać łożyska od talerzy plastikowych to kup od razu parę łożysk na zapas.

Do siewu rzepaku przydały by się kółka kopiująceza redlicami. Nowy komplet to koszt 12 tys netto. Używane koło 6 tys. Bez kółek też siałem ale zawsze łatwiej ustawić.

Przerób wajchę od docisku redlic bo strasznie ciężko to się reguluje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

kółka już kupiłem, teraz jak się zrobi ciepło muszę przerobić go na 3m.

Pytanie przy okazji - kiedy talerz metalowy kwalifikuje się do wymiany? Kiedy ten plastikowy się kwalifikuje?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Kiedy widać że jest uszkodzony mechanicznie. 

Jak kółka kopiujące kupiłeś używane to się dobrze zastanów czy nie wymienić łożysk. Tak samo w tych plastikowych talerzach. U mnie w zeszłym roku 5 łożysk się wysypało. Problem w tym że jak łożysko się wysypie to talerz plastikowy zostaje na polu. Ja właśnie zgubiłem jednego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Kolka kupiłem nowe.

talerze mi się średnio podobają. Bede zwężał to zrobię fotki jak to wyglada 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jak masz czas to możesz jeszcze o skrobakach do kółek pomyśleć. Głównie przydają się do rzepaku jak jest mokro. W zbożach jak ucieknie 1 cm na głębokości to nie ma tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Koło ostrogowe też wygląda już słabo może się okazać że będzie zakłamywać. Reszta to tak jak kibix pisze. Przy zmianie szerokości należało by zmienić rozmiar kół łańcuchowych w przekładni przy kole żeby się nie okazało że nie będziesz mógł ustawić dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Wiem, ze zębatki tez będą do wymiany to nie problem.

te skrobaki do kołek dogniatajacych bede musiał poszukać bo z tego co widze oryginalnych nie było do redlicy cx


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Podpowiedzcie mi, proszę, gdzie się wkłada okrągłą szczoteczkę do drobnych nasion.
Dostałem ją od sprzedawcy, żeby założyć na rzepak, wczoraj koło pół godziny chodziłem koło zbiornika i aparatu wysiewającego i nie znalazłem miejsca, gdzie ją nałożyć.
Mam instrukcję do accorda z 98 roku, ale taki jest diagram, że nic mi nie mówi.

Druga sprawa na podziałce na skali wysiewu, jest jakiś wichajster, który też trzeba przestawić na rzepak. Jak on powinien wyglądać?
Chciałbym jutro jechać, siać gorczyce na poplon to wartałoby w końcu zrobić jakąś próbę kręconą.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Szczotkę montuje się jak na tej fotce

image;s=1080x720

 a co do przysłony to miałeś ją omówioną w tym temacie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

wystarczy tylko otworzyć okienko do apratu wysiewającego czy trzeba coś demontować? bo jakoś nie kojarze zeby tam wystawała jakąś sruba do przykręcenia, za chwile pójde i bede kombinował


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Miałem starego accorda w którym tych szczotek już nie było więc co i jak to nie doradzę, a z tego co wiem to w okolicy żaden z trzech siewników szczotek nie ma.

Moja sugestia,- przesuń tylko przysłonę aparatu. zrób próbę  i jedź z gorczycą  bez szczotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Ja też nie mam szczotki. Masz 3 elementy do przestawienia żeby sieć drobne nasiona. Przepustnica, koło zębate plastikowe i od strony skali jest taka przekładka która trzeba przekręcić o 180stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

chciałem 3kg wyszło 3kg jutro jak gleba pozwoli testy połowę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj