Skocz do zawartości

Zdjęcie

wiata-OBORA dla bydła mięsnego

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 01:20

wiata-OBORA dla bydła mięsnego Dla odsieżenia tematu prosze o pozniejsze scalenie postow.

ile kosztowalaby sama konstrukcja wiaty o wymiarach 15-16m szeroka 18-20m dluga 3-3,5m wysoka od ziemi do konstrukcji? jakie sa optymalne wymiary szerokosci korytarza paszowego dlugosci stanowiska i szerokosci kanału gnojowego tak zeby zmiescil sie traktor bo chce wypychac obornik ladowaczem czolowym bo nie wiem czy dobre wymiary obralem
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wiata-OBORA dla bydła mięsnego Dzisiaj, 07:16
  •  

#22 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:34

wiata-OBORA dla bydła mięsnego Kolego wbrew pozorom kosz nie jest niski sama konstrukcji stalowa to koszt żen du 30 -50 tys do tego dach montaż wylewki nie mniej niż 100tys. Ja w tym roku buduje budynek pod bydło mięsne i szczerze mówiąc wole nie eksperymentować z wiatami. Kory taż paszowy 4m z jednej strony kojce 8m z drugiej stanowiska uwieziowe z wypychaniem obornika turem. Budynek będzie miał 16 szeroki i 25 długi. Cała konstrukcja będzie drewniane łącznie z podciągami słupami ocieplony dach koszt takiej budowy to około 80 tys netto i dużo rzeczy zrobię samemu tak wiec zaoszczędzę sporo kasy taniej na pewno się nie da.
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#23 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:45

wiata-OBORA dla bydła mięsnego http://www.iglobud.c...e_rolnicze.html
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:40

wiata-OBORA dla bydła mięsnego Sorry ale ja swój budynek zamknę za 100tys zł netto a jak mi postawisz na 60 dorosłych buhajów za 100tys netto to stawiam. po za tym to nie jest w żaden sposób funkcjonalne. Żeby u maszyn owici tą oborę trzeba wydać kolejne pieniądze na ładowarkę niski wóz paszowy itp tak więc miejmy własny rozum a nie marketingowy śmietnik zamiast niego
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 23:23

wiata-OBORA dla bydła mięsnego @szczygel18 Twoje stanowiska będą miały 2m i kanał gnojowy 2m? System na głębokiej ściółce czy nie? Jaka szerokość stanowisk? Na ile sztuk budujesz ta oborę? Ja chciałbym dach zrobić zwykła blacha ze stali nierdzewnej i może obić boki taka blacha
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)