Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amortyzowana oś vs Amortyzowana kabina

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 11:14

Witam, jako że zamierzam zakup ciągnika poniżej 100 km, wiadomo powyżej 100 km to w każdej marce jest dostępna amortyzowana oś i amortyzowana kabina. Ale w ciągnikach poniżej 100 km to w jednej marce będzie dostępna amortyzowana oś, a kabina nie będzie dostępna. A w innej marce będzie kabina amortyzowana dostępna a oś nie. Wiec pytanie do was na którą amortyzacje bardziej postawić, która będzie lepszym rozwiązaniem, wiem że najlepiej mieć to i to ale tak się nie da, znaczy da się tylko że ciągniku najdroższym na rynku, każdy wie jakim. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amortyzowana oś vs Amortyzowana kabina Dzisiaj, 20:34
  •  

#2 Share gr_rat

gr_rat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 11:25

Amortyzowana oś vs Amortyzowana kabina lepiej wziąć kabinę niż oś , mam jedno i drugie po wyłączeniu osi nie odczuwam aż tak znacznej różnicy w zależności do czego sie wykorzystuje ciągnik w większym stopniu

#3 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 11:56

Amortyzowana oś vs Amortyzowana kabina równiez wolał bym amortyzowana kabinę. lepiej amortyzuje niż oś i tańsza jest jako dodatkowa opcja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 20 wrzesień 2016 - 18:27

powiem tak, jak ciagnik ma wiecej pracowac w transporcie to bardziej sprawdza sie amortyzacja osi, jak w polu to amortyzacja kabiny.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#5 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2016 - 11:05

Amortyzowana oś vs Amortyzowana kabina Amortyzacja osi pozwala na minimalizację poślizgu kół podczas wykonywania prac polowych, a amortyzacja kabiny to tylko bajer dla operatora
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:51

Amortyzacja kabiny pochłania małe drgania ciągnika a amortyzacja osi może pochłaniać większe nierówności, jedno uzupełnia drugie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 28 październik 2016 - 18:36

U mnie ciągnik będzie pracował w opryskiwaczu ciąganym, czasem może rozsiewacz nawozów, czasem jakiś wózek świński, takie tam pracę pomocnicze. 

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 29 październik 2016 - 18:44

Amortyzacja osi pozwala na minimalizację poślizgu kół podczas wykonywania prac polowych, a amortyzacja kabiny to tylko bajer dla operatora

Też stałem przed takim dylematem ale ciągnik 125 kM, i rozwiązałem to tak miękka oś to 10 000 zł/netto.

Policzyłem to tak: cena ośki / cenę ON i wyszło mi aby ośka zarobiła na siebie to musi zaoszczędzić ok. 3 000 l/ON na minimalizacji poślizgu, podobnie policzyłem bieg ekonomiczny. Kupiłem ciągnik bez amortyzacji oski jak i nadbiegu.

Bo niekiedy sytuacja wygląda tak że kupujemy maszynę aby nam ułatwiła życie ale nie zawsze się tak dzieje bo kupując coś bardziej "wypasione" co ułatwia nam życie czymś musimy na to zarobić na moim przykładzie ośka + nadbieg 16000 zł/netto więc te bajery by obciążyły mój budżet ale by na to nie zarobiły.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 30 październik 2016 - 12:30

Miękka oś to nie tylko minimalizacja poślizgu i poprawienie komfortu ale również wydłużanie żywotności maszyn (ciągnika i zaczepianej maszyny), przy przejeżdżaniu np przez bruzdę czy miedzę z ciężką maszyną zawsze czuć mocne szarpnięcie, z włączoną amortyzacją to szarpnięcie jest połowę mniej odczuwalne.

#10 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 11:48

Amortyzowana oś vs Amortyzowana kabina Arek ty masz może jakiegoś Deutz fahra? Ja mam agrotrona K410 i jak jest włączona i jak włączę napęd przedni to ona się usztywnia gdzieś może do połowy wiec gorzej amortyzuje, ty też tak masz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 14:00

Czy słabiej działa to nie wiem, nie zauważyłem, na pewno z włączonym napędem na postoju nie da sie włączyć ani wyłączyć amortyzacji, zadziała w czasie jazdy lub z wyłączonym napędem. To chyba takie zabezpieczenie przed uszkodzeniem opon i całego przedniego napędu.

Dodaj odpowiedź