Zet7211MF6140

Zapycha się. Claas Jaguar 695 Mega. Pilne !

Polecane posty

Witam.

Mam taki problem iż zapycha mi się bęben przed gniotownikiem i jak się kosi to sieczka jest tez wyrzucana na heder. Początkiem sezonu kosiło się bajkowo nic się takiego nie działo a ostatnim czasem zapycha się czesto nawet po przejechaniu 20 metrów. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Napęd na gniotownik jest przekazywany przez koło pasowe ze sprzeglem jednokierunkowym. Miałem taki przypadek ze znajomym, ze to sprzegielko rozłączało się w czasie pracy i walce stawały. przyjrzyj się jak się zapcha czy wszystko się kręci jak należy. Objawy są podobne jak u nas. Czasami pół dnia było ok a innym razem co 20m nurkowanie i czyszczenie. U nas co prawda było to 690sl ale to chyba niewiele się różni pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jak ryflowanie na walcach jest już przydarte, to może zapychać, spróbuj wolniej jechać, jak nie są "ostre" to walce mogą być do wymiany/regeneracji, u znajomego tak było pod koniec koszenia, przed następnym sezonem zrobił i pomykał jak wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jak gniotownik się przytępi   i zaczyna się zapychać to trzeba lepiej noże naoszczyć i przystalować  maszyne  tak żeby lepiej tzn mniej listków puszczała 


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Ponawiam pytanie poprzednika.Mam podobny problem.Zablokowałem nawet to sprzęgło kierunkowe bo myślałem,ze przerywa,ale wygląda na to,że to nie jest ta przyczyna.

Noże ostre,stalnica odwrócona na nową stronę,wałki gniotownika ostre.Ma ktoś może jakieś sugestie?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafal251    0

Zobacz stan pasa napędzajągo gniotowniki i jego naprezenie oraz dno pod bebnem tnącym czy nie ma za dużej szczeliny między nożami a właśnie tym dnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Mam podobny problem z zapychaniem 695sl wszystko z powyższych porad sprawdzone i niby ok , czasem można skosić hektar i sie nie zapcha a czasami 2 razy na rozrzutnik  ktoś jeszcze coś poradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baron90    0

Odświeżam temat bo mam ten sam problem. W tym roku skosiłem na usługach około 50 ha i było wszystko ok. Przedwczoraj wjechałem kosić do siebie i po skoszeniu 5ha sieczkarnia zapchała się między nożami a walcami gniotownika, później skosiłem jeszcze trochę i zdarzył się wypadek. Jakimś cudem odpadła mi klapka, która była za ostrzałką i wpadła w noze, aż kawałki metalu poleciały na przyczepę. Po tym wypadku wymieniłem najbardziej zmasakrowane noże, resztę ostrzylem, odwróciłem stalnice, i dokładnie sprawdziłem walce i są ok ( u mojego kolegi w sieczkarni są w gorszym stanie, mniej ostre i mu się nie zapycha ), szczelina na klepisku ustawiona cały czas na ok 6 mm,a jeszcze przed sezonem wymieniłem paski na walce i łożyska na wale z walcami. Po wypadku nie da się skosić nawet 20 metrów. Moje i kolegi przypuszczenia są takie, że to sprzęgło jednokierunkowe było już awaryjne, a blacha go dobiła. Może ktoś potwierdzić czy mam rację czy przyczyna jest inna ? Maszyna to jaguar 690sl 1990 rocznik.

Edytowano przez Baron90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedys taki patent ze miałem kawałek blachy grubosci 1 mm , wkladałem przez te okno przez które widac gniotownik i wkladałem ja pomiędzy wałki zruszalem nią to co było pod gniotownikiem oblepione , po odpaleniu się sama odpychała. Oczywiście wszystkie manewry przy zgaszonym silniku to chyba jasne. A najlepszy patent na nie zapychanie to wymiana wanny pod bebnem na nową i ustawienie odpowiedniej szczeliny bo na starej idealnie nie ustawisz bo jest nie rownomiernie wytarta.

Edytowano przez adrian123292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5
Wymień blachę w tunelu między bębenem a gniotownikiem miałem to samo w 860 że w suchszej qq jakoś szło a jak mokrzeksza a to już się zapychała winny był zadzic który zrobił się w tej blasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

Tak ale może być jeszcze za duża szczelina między nożami a dnem bębna ja co sezon ustawiam na 4 mm.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj