Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fahr M1300/1302/1322 Ogólna opinia wydajność dostep do częsci awarie

Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share trawek13

trawek13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 17:16

Fahr M1300/1302/1322 Ogólna opinia wydajność dostep do częsci awarie

Witam postanowiłem stworzyć nowy temat w którym opiszę krótko kombajn zbożowy Fahr. Sam gdy kupywałem ten kombajn 16 lat temu nie wiedziałem o nim zbytnio nic i można tak powiedziec ze kupiłem go w ciemno dlatego chciałbym teraz przyblizyc wiedzę osobom które są zainteresowane zakupem tej pięknej maszyny 

Zacznijmy od tego ze kombajn był produkowany w latach 1972-1975 nie wierzyć wszystkim handlarzom którzy przebijają roczniki na tabliczkach i mówią ze kombajn jest przykładowo z lat 80 lub 90

Kombajn jest cały w ocynku nie bierze go rdza!!!!!!

Maszyna wyposażona jest w silnik deutz'a 6 cyindrowy do którego jest bardzo duży dostep częsci zarówno jakichs tanich podróbek jak i orginalnych czesci bezawaryjna i bardzo oszczedna jednostka napędowa

Uklad jezdny w wersji hydromat jest ten sam co w Bizonie Gigancie oba kombajny "jeżdzą" na pompach firmy Linde bardzo fajna sprawa nie ma wajchowania i remontów skrzyń biegów tak jak w bizonie

Bardzo dużo częsci pasuje od polskiego Bizona przykładowo bagnety czy łańcuch zbożowy są te same a nawet wały wytrząsaczy są te same (sam mam w tej chwili zamontowane wały od bizona pasują idealnie trzeba tylko zrobic tulejki ze strony koła zębatego) Noże do sieczkarni pasują od wielu kombajnów polecam noże od Claas'a są dość tanie. 

Przez 16 lat użytkowania kombajnu nie miałem problemu z zadną częścią w woj. Lubelskim w miejscowosci Wysokie posiadaja bardzo dużo częsci uzywanych do tego kombajnu (w całej polsce sa pewnie jeszcze jakies inne składy z czesciami do tego kombajnu ale ja nie musiałem tego sprawdzac gdyż wszystkie części biorę w swoim województwie)

Wydajność jest jak na dość stary kombajn jest bardzo dobra przy pszenicy dajacej ok4t/ha można spokojnie wykosic 2 hektary w 1 godzine góra w półtorej godziny ale to juz zalezy jak kto kosi :D 

Co do awaryjnosci to wiadomo jak ktos smaruje czyści i wymienia przed sezonem wszystkie przykładowo zużyte łozyska i pasy to się nie ma co psuć. Przez 16 lat pracy i wykoszonym blisko 2tyś ha u mnie wymieniłem wytrząsacze wały wytrząsaczy (wały wytrzasaczy i wytrząsacze rozwaliłem sam z powodu głupoty) chyba juz wszystkie łozyska noże w sieczkarni bagnety kilka kół pasowych i kilka pasów 

Maszyna mało awaryjna i prosta w obsłudze rura otwierana hydraulicznie oraz heder z mozliwościa wysuwania przód tył oraz podnoszenia i opuszczania z kabiny za pomocą hydrauliki (maksymanie wysuniete motowidła potrafią zebrac zboze 15cm ponizej kosy) sprawiaja ze pracuje się tym kombajnem bardzo wygodnie a nie tak jak przykładowo w fortschrittcie zeby wysunac motowidła trzeba jakimiś korbami krecic dużym plusem jest to ze nie trzeba stać na pomoście tak jak przykładowo w Bizonie zeby widziec cały heder w Fahrze widać wszystko z pozycji siedzącej .

kolega który posiadał Bizona i w tym roku za moimi radami przerzucił sie na Fahra jest naprawde z niego zadowolony i stwierdził ze nie ma co porównywac Bizona do Fahra. 10hektarowe pole wykosił Fahrem 3 godziny szybciej niż Bizonem.

Wiadomo kazda maszyna ma swoje plusy i minusy z minusów to mogę wymienić to ze trzeba naprawdę uważac na wytrząsacze gdyż sa bardzo podatne na pekniecia wiecej jakich wad w nim nie widzę kombajn kosi co roku blisko 100ha i nie moge na niego narzekac wiadomo zdażają sie jakies awarie ale kombajn ma już swój wiek i jest to nieuniknione ze coś się zepsuje ale z czystym sercem mogę go polecic kazdemu kto szuka kombajnu w miare taniego oszczędnego a zarazem mało awaryjnego i prostego w obsłudze.

Pozdrawiam i przepraszam za jakiekolwiek błedy pisalem ten temat ponad godzinę ;D

Jeżeli masz jakies pytania pisz pod tym postem postaram sie jak najszybciej odpowiedziec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fahr M1300/1302/1322 Ogólna opinia wydajność dostep do częsci awarie Dzisiaj, 12:55
  •