Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!)

Polecane posty

Karol12    0

Jaka może byc cena jednego stanowiska dla krów z wyposarzeniem???

i ile może koszotwac budowa obory dla około 16-20sztuk krów???

 

 

pozdrawiam Karol12

 

P.S. oto moje GG 9879063 piszcie

 

SZęśliwego nowego roku życze

 

Czekam na szybkie odpowiedzii

 

niech każdy kto ma krowy na uwięzii niech coś napisze


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Człowieku daj sobie spokój z tą stanowiskową oborą. Lepiej poszukaj dobrego projektu obory wolnostanowiskowej i mała hala udojowa np 2x2 a ty i krowy będą miały święty spokój!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Karol12 daj sobie spokój z krowami, zaczynać teraz od początku nie ma sensu, zwłaszcza na małą skale, jak jesteś w strefie ONW bierz pakiety i z tego lepiej będziesz żył i się tak nie narobisz, ekologia to przyszłość polskiego rolnika, nie ze złośliwości ale z życzliwości dobrze Ci radze zastanów sie dobrze nad taką produkcją

 

ps. kupowałem 2 lata temu gotowe stanowiska to tak: najtańsze stanowisko w kształcie litery " h " kosztowało 65 zł z bocznymi podpurkami 85 zł do tego haczyk u góry 7 zł hak do wbetonowania w ziemi z 15 zł łańcuch ( moim zdaniem za gruby i można samemu kupić cieńszy i pociąć w kawałki) i obejma na szyje, także jedno stanowisko około 110 zł do tego rura u gury 1,5cala to juz policz sobie z metra i kierownica do spuszczania, do tego poidła 40 - 60 zł na dwie sztuki i rury rury i jeszcze raz rury, to było dwa lata temu ile teraz to wszytsko by kosztowało nie mam pojęcia, ale stanowsik nie polecam robić samemu napewno taniej nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Ja właśnie tzn ojciec w 2007 roku w marcu skonczyłem budowę nowej obory na 40szt stanowiskowa. Kosztowała nas to przeszło 250tys zł. najdroższy był dach. za 40 stanowisk zapłaciliśmy ok 12tys zł o ile dobrze pamiętam. do tego maty legowiskowe także razem trochę kasy poszło na to żeby krowy miały godne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ale stanowsik nie polecam robić samemu napewno taniej nie wyjdzie

dlaczego taniej nie wyjdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
dlaczego taniej nie wyjdzie??

chyba że odliczasz sobie wat, przecież rura z metra taka o średnicy 5 cm dużo kosztuje i jak policzyłem chyba nawet tyle co by poszło na gotowe stanowisko, jak firma klepie te stanowiska to ma przecież materiały taniej a nie wspomne już ile trzeb asię namęczyć żeby powyginać, dla młodzieżyw tamtym roku sami robiliśmy to jak bym połowy nie wbetonował to już ojciec chciał zamawiać gotowe noew

 

ps. znajomy na wolnostanowiskowej sam wyginał, mało sobie zębów nie powyginał a po 3 latach co drugie połamane i powyginane bo chciał taniej zrobić i cieńsze rury kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

my robiliśmy sami i nam wyszło połowę taniej jakby kupić, a rury brane były razem z innymi materiałami więc i jakiś rabat na nie był tak czy inaczej stanowisko nas kosztowało ok 40 zł bez osprzętu oczywiście( a stanowiska to h z "uszami")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Człowieku daj sobie spokój z tą stanowiskową oborą. Lepiej poszukaj dobrego projektu obory wolnostanowiskowej i mała hala udojowa np 2x2 a ty i krowy będą miały święty spokój!!

 

 

Tu sie z tobą nie zgodze. Jak juz robić wolnostanowiskową obore to musi być minimum te 50 sztuk. Bo np jak podzielisz stado 20 sztuk na krowy zasuszone, 30 dni po ocieleniu i 100 dni po ocieleniu itd to w kazdej przegrodzie bedzie po 2-4 sztuki wiec nie widze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

jestem ogulnie za wolnostanowiskową.

 

ale jeśli nie będziesz miał w przyszłości możliwości zwiększenia stada , i tylko na tych 20 szt chcesz jechać - to obora uwieziowa.

 

a jeżeli myślisz już w przyszłości mieć 40szt to wolnostanowiskową tylko i wyłącznie-czytaj posty o wolnostanowiskowych ja tam pisałem coś nie coś.

jakieś pytania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Ja mam oborę uwięzioniowo i nie narzeka na warunki pracy w niej dojenia i karmienia bydła :D


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Ja tak samo mam oborę stanowiskwą na 40 krów Przejazdówke i Też na nią nie narzekam

Zamierzam ją jeszcze powiększyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Coś się Karol12 przestał odzywac, ale moim zdaniem w dzisiejszych warunkach zaczynac od nowa produkcję mleka, to bym się nie odważył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

wój ostatnio postawił se obore na 18 sztuk dojnych.szope ma razem ze stodoło.koszt tego kosztu to około 90 000zł. w szopie ma wyciągi do gnoju. to by było na tyłe.POZDRAWIAM


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nieźle napisałeś ,,..koszt tego kosztu.." ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj