Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!)

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 27 grudzień 2006 - 17:38

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Jaka może byc cena jednego stanowiska dla krów z wyposarzeniem???
i ile może koszotwac budowa obory dla około 16-20sztuk krów???

pozdrawiam Karol12

P.S. oto moje GG 9879063 piszcie

SZęśliwego nowego roku życze

Czekam na szybkie odpowiedzii

niech każdy kto ma krowy na uwięzii niech coś napisze
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Dzisiaj, 15:28
  •  

#2 Share marecki1

marecki1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 styczeń 2007 - 12:25

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Na stanowisko koszt nowej obory wychodzi około 7-8 tys. Tylko dlaczego uwięziowa ???

Przeczytaj jeszcze np. to:

http://www.agrofoto....?showtopic=1035

pozdro

#3 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:12

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Człowieku daj sobie spokój z tą stanowiskową oborą. Lepiej poszukaj dobrego projektu obory wolnostanowiskowej i mała hala udojowa np 2x2 a ty i krowy będą miały święty spokój!!!

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:32

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Karol12 daj sobie spokój z krowami, zaczynać teraz od początku nie ma sensu, zwłaszcza na małą skale, jak jesteś w strefie ONW bierz pakiety i z tego lepiej będziesz żył i się tak nie narobisz, ekologia to przyszłość polskiego rolnika, nie ze złośliwości ale z życzliwości dobrze Ci radze zastanów sie dobrze nad taką produkcją

ps. kupowałem 2 lata temu gotowe stanowiska to tak: najtańsze stanowisko w kształcie litery " h " kosztowało 65 zł z bocznymi podpurkami 85 zł do tego haczyk u góry 7 zł hak do wbetonowania w ziemi z 15 zł łańcuch ( moim zdaniem za gruby i można samemu kupić cieńszy i pociąć w kawałki) i obejma na szyje, także jedno stanowisko około 110 zł do tego rura u gury 1,5cala to juz policz sobie z metra i kierownica do spuszczania, do tego poidła 40 - 60 zł na dwie sztuki i rury rury i jeszcze raz rury, to było dwa lata temu ile teraz to wszytsko by kosztowało nie mam pojęcia, ale stanowsik nie polecam robić samemu napewno taniej nie wyjdzie

#5 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:37

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Ja właśnie tzn ojciec w 2007 roku w marcu skonczyłem budowę nowej obory na 40szt stanowiskowa. Kosztowała nas to przeszło 250tys zł. najdroższy był dach. za 40 stanowisk zapłaciliśmy ok 12tys zł o ile dobrze pamiętam. do tego maty legowiskowe także razem trochę kasy poszło na to żeby krowy miały godne życie.

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:37

ale stanowsik nie polecam robić samemu napewno taniej nie wyjdzie

dlaczego taniej nie wyjdzie??

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:59

dlaczego taniej nie wyjdzie??

chyba że odliczasz sobie wat, przecież rura z metra taka o średnicy 5 cm dużo kosztuje i jak policzyłem chyba nawet tyle co by poszło na gotowe stanowisko, jak firma klepie te stanowiska to ma przecież materiały taniej a nie wspomne już ile trzeb asię namęczyć żeby powyginać, dla młodzieżyw tamtym roku sami robiliśmy to jak bym połowy nie wbetonował to już ojciec chciał zamawiać gotowe noew

ps. znajomy na wolnostanowiskowej sam wyginał, mało sobie zębów nie powyginał a po 3 latach co drugie połamane i powyginane bo chciał taniej zrobić i cieńsze rury kupił

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:12

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) my robiliśmy sami i nam wyszło połowę taniej jakby kupić, a rury brane były razem z innymi materiałami więc i jakiś rabat na nie był tak czy inaczej stanowisko nas kosztowało ok 40 zł bez osprzętu oczywiście( a stanowiska to h z "uszami")

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Dzisiaj, 15:28
  •  

#9 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2008 - 20:52

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Człowieku daj sobie spokój z tą stanowiskową oborą. Lepiej poszukaj dobrego projektu obory wolnostanowiskowej i mała hala udojowa np 2x2 a ty i krowy będą miały święty spokój!!

Tu sie z tobą nie zgodze. Jak juz robić wolnostanowiskową obore to musi być minimum te 50 sztuk. Bo np jak podzielisz stado 20 sztuk na krowy zasuszone, 30 dni po ocieleniu i 100 dni po ocieleniu itd to w kazdej przegrodzie bedzie po 2-4 sztuki wiec nie widze sensu.

#10 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 11:33

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) jestem ogulnie za wolnostanowiskową.

ale jeśli nie będziesz miał w przyszłości możliwości zwiększenia stada , i tylko na tych 20 szt chcesz jechać - to obora uwieziowa.

a jeżeli myślisz już w przyszłości mieć 40szt to wolnostanowiskową tylko i wyłącznie-czytaj posty o wolnostanowiskowych ja tam pisałem coś nie coś.
jakieś pytania??

#11 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 01 luty 2008 - 18:01

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Ja mam oborę uwięzioniowo i nie narzeka na warunki pracy w niej dojenia i karmienia bydła :D
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

#12 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 16 luty 2008 - 11:03

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Ja tak samo mam oborę stanowiskwą na 40 krów Przejazdówke i Też na nią nie narzekam
Zamierzam ją jeszcze powiększyć

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 luty 2008 - 11:17

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Coś się Karol12 przestał odzywac, ale moim zdaniem w dzisiejszych warunkach zaczynac od nowa produkcję mleka, to bym się nie odważył

#14 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 21 luty 2008 - 09:44

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) wój ostatnio postawił se obore na 18 sztuk dojnych.szope ma razem ze stodoło.koszt tego kosztu to około 90 000zł. w szopie ma wyciągi do gnoju. to by było na tyłe.POZDRAWIAM
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 21 luty 2008 - 15:03

Stanowiska dla krów(niech każdy kto ma krowy na uwięzii coś napisze!!!) Nieźle napisałeś ,,..koszt tego kosztu.." ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."