Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault 120.54

112 odpowiedzi na ten temat

#101 Share qazz

qazz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 11:24

renault 120.54

Jak wyglada kontrolka cisnienia w skrzyni?Czasem zapala sie wykrzyknik ale rzadko.Polbiegi wchoda ladnie nic nie szarpie i przy ruszani tez ładnie rusza bez szarpania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault 120.54 Dzisiaj, 10:14
  •  

#102 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1943 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 30 styczeń 2017 - 14:20

renault 120.54

Wrzuć zdjęcie górnych kontrolek - powinieneś je mieć nad kierownicą.

Jeśli nie szarpie i działa płynnie a tylko namyśla się zbyt długo to powiem szczerze, że nie mam wielkiego pola popisu. Posprawdzaj wszystkie złącza elektryczne i czujniki. W takim przypadku kalibracja skrzyni raczej jest zbędna lecz podpięcie laptopa (METADIAG-a) do złącza komputera ciągnika przydałoby się.

Obejrzyj dokładnie ciągnik a z całą pewnością znajdziesz elektrozawory na skrzyni i zawór proporcjonalny przy silniku – to nie jest takie trudne, tym bardziej iż były już takie tematy a nawet zamieszczane zdjęcia na forum. Jeśli masz z tym problemy z ich znalezieniem trudno będzie pójść dalej.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#103 Share qazz

qazz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 15:15

renault 120.54

U mnie dwie cewki te wsrodku sa przypalone.Od czego one sa?

Kostka z elektrozaworami

Nie moge dodac zdjecia.

#104 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1943 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 30 styczeń 2017 - 17:15

renault 120.54

To jest Nectra. Te dwa większe to zawory proporcjonalne: jeden obsługuje półbieg 2, zaś drugi 1, 3 oraz wsteczny.

Prawdopodobnie znalazłeś przyczynę. Cewki trzeba wymienić.

Co do kontrolek sprawdź, czy żarówki nie są przepalone. Od skrzyni powinna być trzecia lub czwarta od prawej.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#105 Share qazz

qazz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 18:55

renault 120.54

Musze caly kupic elektrozawór czy tylko cewke (ten plastik)? Gdzie moge to kupic i jaki koszt moze byc? Mowisz ze te dwie cewki sa od polbiegow i od wstecznego,a od jazdy do przodu?

#106 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1943 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 30 styczeń 2017 - 19:56

renault 120.54

Cały elektrozawór będzie drogi, nowy w granicach 1500 zł, używany połowa ceny. Samą cewkę myślę, że kupisz za 100-160 zł.

Ta skrzynia jest skomplikowana w naprawie. Nie jestem jej znawcą i nawet nie będę próbował tłumaczyć Ci, jak ona działa. Jak masz całą wyspę na wierzchu to sprawdź wszystkie elektrozawory. Rób zdjęcia, aby potem odpowiednio złożyć.

#107 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 marzec 2017 - 20:23

renault 120.54

AlaCapone  potrzebuje się z Tobą  z kontaktować proszę zadzwon na ten numer tel. 509276225 lub napisz na gumiarz1@wp.pl chodzi mi o ciągnik renault 120.54  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 21:02

renault 120.54

Koledzy mam pytanie , co jest jak przekroczę obroty silnika 1800 to zapala mi się czerwona lampka ostatnia po prawej  ten wykrzyknik i włącza sygnał jak zejdę  z  obrotów to się wyłącza  , to samo się dzieje na asfalcie jak i w polu , sprawdzałem czujnik obrotów wału ten pod rozrusznikiem ,przeczyściłem jego wtyczkę i nic nie pomogło ,czy może to być przyczyną ze jeżdżę na włączonym przednim napędzie którego nie mogę wyłączyć i też nie wiem czy to jest wina braku prądu na wyłączniku a potem elektrozaworze , czy może tłoczek w dzielniku jest tego przyczyną , nadmienię ze wspomaganie chodzi super półbiegi też chodzą  i sprzęgło równo bierze nie zrywa

druga sprawa to szalejąca wskazówka obrotomierza kupionego jako zamiennik na OLX bo  orginalny  raz chodził raz nie wiec kupiłem zamiennik ale sytuacja się powtarzała jak w orginalnym więc alternator dałem do przeglądu ,elektryk wymienił regulator  i miało być wszystko dobrze ale tak nie jest  nadal ta wskazówka na wolnych obrotach szaleje raz pokazuje 700 obrotów potem rośnie na 3000 i spada na 1500 i znowu rośnie i spada , ale jak  w polu silnik dostaje po garach to trzyma stałe obroty np. 1400 lub 1600 bo przy 1800  załącza się piszczyk i ta kontrolka  , myślę o nowym alternatorze  ale to wydatek około 400 zł , ale wcześniej  elektryk go pomierzy  na załączonym silniku  a wy co o tym myślicie czekam na podpowiedz

#109 Share wit24

wit24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 07:11

renault 120.54

kupując ciągnik ja i sprzedający zadowolony po paru miesiącach tylko sprzedający zadowolony ja już nie

#110 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1943 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 21 marzec 2017 - 22:21

renault 120.54

Akurat kolega @gumiarz1 jest zadowolony z tego ciągnika Renault 120.54

Pragnie jedynie usunąć wszystkie usterki - to raczej zaleta.

#111 Share wit24

wit24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 kwiecień 2017 - 07:34

renault 120.54

witam,zaczyna mi szarpać przy ruszaniu przód tył,półbiegi wolno przerzuca a wszystko zaczeło się po wymianie oleju

#112 Share wit24

wit24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 19:16

renault 120.54

witam,dzisiaj to już lekka przesada padły hamulce i pali się ten trójkąt z wykrzyknikiem na wolnych obrotach od czego on jest ciśnienie skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#113 Share kacper9540

kacper9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 kwiecień 2017 - 15:35

renault 120.54

witam mam renault ceres 345x i mi cos blokuje nie chce zapalic i sa male ruchy paskiem