Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault 120.54

112 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 18:42

renault 120.54 Plomieniowej .Pytam bo kupiłem nową świece i nie chce jej spalić czy cos a nie jt do końca pewien czy jest wszystko podłączone .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault 120.54 Dzisiaj, 05:33
  •  

#62 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1718 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 14 listopad 2016 - 21:01

renault 120.54

Jeśli chodzi o świecę płomieniową to ogólnie w Renault montowano dwa rodzaje:

1. CAV (154GS) z gwintem 7/8-14 UNF (7701028842)

2. Bosch z gwintem 7/8-14 UNF (7700036322 i 7700002865)

Podłącza się dwa przewody:

1. elektryczny, czyli zasilanie +12V (przewód bierze się ze stacyjki ze styku nr: 19). Napięcie pojawia się w dwóch pozycjach kluczyka: 2) grzanie i 3 start (zapłon).

2. paliwowy, przewód bierze się z plastikowego pojemnika na paliwo, w którym gromadzi się ono z nadmiarów wtryskiwaczy.

Zasada działania:

Podanie napięcia +12V na świecę płomieniową lub jeszcze inaczej mówiąc po przekręceniu kluczyka w pozycję grzanie, prąd rzędu 18A przepływając przez drut zwinięty na kształt spirali rozgrzewa go do czerwoności, jednocześnie pod wpływem ciepła bimetal otwiera wewnątrz świecy zawór, przez który przepływa ON. Paliwo w środowisku powietrza (tlenu) w kolektorze dolotowym trafiając na rozgrzaną spiralę ulega samozapłonowi i w postaci płomienia zostaje zassane do komory spalania (cylindra) przez co także i weń podczas wtrysku paliwa następuje łatwiejszy rozruch silnika.

Grzanie świecy trwa 15 sekund. Po tym czasie przekręca się kluczyk w pozycję start (zapłon) i następuje rozruch silnika.

Zamkniecie zaworu paliwowego w świecy następuje samoczynnie po ostygnięciu bimetalu.

Edytowany przez AlaCapone, 14 listopad 2016 - 22:06.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#63 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 21:48

renault 120.54 Wielkie dzięki ,masz u mnie browara :)
A czy po rozruchu gdy silnik pracuje świecą się nadal nagrzewa ? Czy odcina w jakiś sposób prąd ? Jeżeli tak to w jaki sposób ? :)

#64 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1718 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 14 listopad 2016 - 22:04

renault 120.54

Napięcie na świecy pojawia się w dwóch pozycjach kluczyka: 2. grzanie (przekręcenie w skrajne prawo), gdy gasną kontrolki i 3. start, zapłon (przekręcenie w prawo z jednoczesnym wciśnięciem kluczyka), następuje kręcenie rozrusznikiem.

Pozycja 1 kontakt, jazda, praca (pozycja po puszczeniu kluczyka), czyli świecenie wszystkich kontrolek oraz 0 wyłączony rozłącza prąd na świecy.

Posumowując, gdy silnik pracuje pozycja 1 napięcie na świecę nie jest podawne.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#65 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 22:09

renault 120.54 To u mnie jest coś nie tak .Bo przy zapalonym silniku nadal idzie prąd na świece

#66 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1718 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 14 listopad 2016 - 22:14

renault 120.54

Sprawdź stacyjkę. Przewód powinien być podłączony pod zacisk nr 19 (Pr 1).

#67 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 17:47

renault 120.54

Dzięki kolego za podpowiedzi .Dzisiaj przejrzałem stacyjkę i okazało się ,że jest nie dobra .Ale rozwiązałem ten problem innym sposobem .Wstawiłem oddzielny włącznik od świecy (taki jak od wycieraczek ).Nawet wygląda jak by był fabrycznie zamontowany :) Pozdrawiam 

#68 Share Mikando

Mikando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 19:07

renault 120.54

No dobra,

kupiłem Renault 110.54 i jest w nim ACET, który nie działa ( jeszcze nie sprawdzałem czy ma w ogóle zasilanie, bo ciągnik będę miał w środę na podwórku). Zakładając, że padł całkowicie mam pytanie. Czy da się zamontować zwykły obrotościomierz, jakiś używany ? 

Bym był bardzo wdzięczny za prosty opis sterowania EHR, bo nie wiem co jest od czego.

Edytowany przez Mikando, 21 listopad 2016 - 21:41.

#69 Share Aprilars125

Aprilars125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 15:49

renault 120.54 Przycisk -gora dół
Pierwsze pokrętło od lewej-podnoszenie opuszczanie
Drugi -glebokosc zapuszczanie
Trzeci -wysokosc podnoszenia
Czwarty-szybkosc podnoszenia i opuszczania

#70 Share Mikando

Mikando

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 16:02

renault 120.54

dzięki wielkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 20:33

renault 120.54

witam , ciągnik już prawie gotowy tylko został mi  jeden problem , brak świateł stop proszę o podpowiedz gdzie szukać jakiegoś czujnika który załącza  stop lub ewentualnie który bezpiecznik odpowiada za stop i w którym rzędzie

#72 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 22:24

renault 120.54 jak można sprawdzić czy świeca płomieniowa jest juz nagrzana?

#73 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1718 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 25 listopad 2016 - 22:55

renault 120.54

Podaj konkretny powód tego pytania, bo świeca płomieniowa to nie żarowa. Nagrzanie świecy płomieniowej nie jest tożsame z jej działaniem, choć zależne.

#74 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 12:49

renault 120.54

No bo u mnie jest tak: grzeje sobie tą świecę jakiś czas, rozrusznik ledwo kręci, grzeję drugi raz, to samo, grzeje trzeci raz, pali po pół obrotu. 

Podsumowując: nie mogę wyczuć ile czasu mam grzać tą świece 

#75 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1718 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 26 listopad 2016 - 13:21

renault 120.54

W instrukcji obsługi jest napisane, że świecę płomieniową należy grzać przez 15 sekund (dla zimnego silnika).

Poniższy rysunek przedstawia pozycje kluczyka w stacyjce:

Renault_stacyjka_pozycje.jpg

Opis poszczególnych pozycji:

0 STOP  (brak prądu, wszystkie kontrolki wyłączone)

1 JAZDA (świecenie kontrolek)

2 GRZANIE (podgrzewanie świecy, kontrolki gasną)

3 START (zapłon, rozruch, także podgrzewanie świecy)

Edytowany przez AlaCapone, 26 listopad 2016 - 13:50.

#76 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 19:54

renault 120.54

ok piszecie głupoty  jeśli chodzi o świece żarowe mi  też nie chodzi ta świeca i będę musiał zrobić dodatkowe jej zasilanie  ale nikt nie porusza mego tematu dotyczączego  mego probrelmu   jęśli chodzi o światła stop

#77 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1508 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 20:01

renault 120.54

Co do Twojego problemu to tak trudno sprawdzić czy wszystkie bezpieczniki są całe, po drugie czujnik stopu szukaj nad pedałem lub pod nie wiem dobrze jak jest w Twoim modelu ale najprawdopodobniej czujnik znajduje się nad pedałem. 
Co do świecy płomieniowej jeśli jest oryginalna to do zapalenia dochodzi po około 35 sekundach grzania, sprawdzałem u siebie i dopiero po takim czasie zapala się. A poza tym to tak trudno odkręcić świecę i sprawdzić po jakim czasie dochodzi do rozgrzania owej świecy, 5 minut roboty i wszystko widać. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#78 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 20:26

renault 120.54

ok  wszystkie bezpieczniki wymieniłem na nowe   a teraz przeglądnę  czujnik pod pedałem  tylko gdzie go szukać

bo go nigdzie nie widziałem.

#79 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1508 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 20:35

renault 120.54

Otwierasz tą skrzyneczkę co są bezpieczniki i wgl wszystkie przekaźniki i nad pedałem jest czujnik taki mały podobny jak występował w samochodach z lat 90tych. Na pewno go znajdziesz tylko trzeba chęci żeby go poszukać. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 15:04

renault 120.54

renault dzięki za podpowiedz jutro będę go szukał a chęci to ja mam i nawet wszystkie bezpieczniki powymieniałem bo niektóre raz łączyły a raz nie i to mnie irytowało bo raz są  światła drogowe lub górne halogeny a raz nie ale już wszystko  ogarnołem  a teraz jak znajde  ten czujnik to sprawdzę czy dochodzi prąd i czy po zwarciu dwóch kabli które do niego dochodzi będzie stop na krótko, najważniejsze ze już wiem gdzie szukać.  

Alacapone do ciebie mam pytanko czy byłbyś chętny zrobić ksero swej instrukcji obsługi dotyczącej reno 120.54 i pochodne i przesłać mi . Warunki płatności proszę wysłać na adres poczty gumiarz1@wp.pl , czekam na odpowiedz.