Gość

renault 120.54

Polecane posty

gumiarz1    0

Witam ,wit24 dzięki za podpowiedz byłem dziś za reno 106.54 miał być utrzymany a na miejscu okazał się totalny syf ,byłem z kolegą co ma reno 155.54 1996r . on od razu mówi ze to szajs i proponował mi parę handlarzy , objechaliśmy 500 km 6 handlarzy i u trzech nie spotkaliśmy reno 120.54 lub 110.54 bo już taka wchodziła w grę nawet 133.54 ale nie znaleźliśmy żadnej tylko stare 14 a jak on rok temu jeździł za reno to w tych punktach stało po kilka a teraz 0 i sam jest w szoku co jest grane no nic będziemy szukać z kolegą dalej  na podkarpaciu lubelszczyżnie ciężko coś znaleźć trzeba szukać w innej części kraju a może wy wiecie o jakiejś utrzymanej   reno na sprzedaż  to dajcie znać , tobie Maryush dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Oglądałeś tę? :

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-106-54-mwm-100-km-sprowadzony-stan-bardzo-dobry-ID6yAzHX.html

 

Stoi kilka km ode mnie. Nawet byłem w tym tygodniu w tej firmie, ale rzuciłem okiem na Ceresa i Cergosa (bo coś takiego do tura będę chciał kupić w przyszłym roku).

 

Jakie punkty objechaliście? Renówki można trafić w Miastkowie Kościelnym, Zbuczynie i okolicy, Niedrzwicy, Łabuniach pod Zamościem, Stoczku Kockim.

Jeśli o inne rejony kraju chodzi, to swego czasu ładne (na zdjęciach) Renówki bywały w Błaszkach i Jeziorsku.

 

Do 45tys zł to te ciągniki nie będą w super stanie, zawsze będzie coś do poprawy. Inaczej jest z większymi modelami, tj 145-155.54 - one są relatywnie tańsze.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Karczmiska, Gutanów i Ryki, chyba tyle w lubelskim gdzie można coś dobrego trafić, byłeś wszędzie ?

 

dlaczego nie chcesz .14, te z 89r. niewiele się różnią, a można trafić w TZ

 

tą oglądałeś, wygląda ciekawie https://www.olx.pl/oferta/renault-110-54-tz-sprowadzony-oryginal-nowe-opony-meczanicznymassey-CID757-IDhzrVX.html#677eb31aa8

 

tu zerknąłem na wszystkie 14 i 54, według mnie cena mocno przesadzona jak na tak nieciekawy stan większości z nich https://www.olx.pl/oferta/renault-120-54-CID757-IDhMTWx.html#677eb31aa8


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumiarz1    0

Witam maryush miałem u nich być wczoraj ale jak obejrzałem 106.54 to zmieniłem zdanie i zaczęliśmy szukać 110 oni coś obiecali ze pod koniec miesiąca mają mieć na placu reno 110.54 jak by co to mam w tobie przyjaciela :) który ma niedaleko do tej firmy to da cynk jak coś będą  mieli konkretnego. Izydor te 54 maja nowsze mosty o większym skręcie a i kiedy będzie go lepiej sprzedać niż taka 14 , dzięki koledzy za posty i pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Jak już zjedzie ta 110.54 to daj znać, mogę podjechać i rzucić okiem czy warta oglądania. Musisz trzymać rękę na pulsie, bo z tego co zauważyłem nie wrzucają wszystkich ciągników w ogłoszenia. 

 

Rozmawiałem kiedyś z gościem który miał coś z serii .14 i właśnie na ograniczony skręt narzekał, więc dobrze kombinujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tak jak pisałem wyżej, rocznik 89 jest już na nowym moście, więc nie ma co się obawiać, bo poza wyglądem jest niemal to samo co w rok młodszej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumiarz1    0

cześć Maryush  tak kupiłem 120.54 20 10 a przywiozłem do siebie go 27 10 2016  rok prod. 1996 r  na połówkach  koszt zakupu 37 tyś . Jest parę rzeczy które musze wymienić  i już to robię , brakowało 2 szyb przednia tuleja do zamontowania w przednim moście bo wyleciała , silnik super sprzęgło ładnie chodzi tylko połówki  z II na III raz się załączają a raz nie , trzeba będzie przeglądnąć elektrozawory  zaczepów brak  ale  włożę w niego 4-5 tyś 9łącznie z wymiana oleju i filtrów i będę wiedział co mam . Mam kolegę który ma 155.54 i to on zdecydował ze ten ciągnik jest wart tych pieniędzy a i on wszystko mi naprawi jeśli chodzi o elektronikę .Już kończę usuwać  wszystkie usterki  podaj adres email to ci prześlę zdjęcia mego ciągnika przed zakupem i po mym przeglądzie  oto mój adres email; gumiarz1@wp.pl prześlij mi zdjęcia tej Renówki  oraz cenę pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

4 do przodu i wsteczny default_grin.gif

 

ale trzeba przyznać że na foto wygląda ładnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilars125    3

Panowie wiecie gdzie są kalamitki do prześladowania przedniego mostu ? Kalamitki od wału napedu jest łatwo dostępna i widoczna a czy są jakieś jeszcze? Bo przy kołach skręconych na przegubach nic zbytnio nie widać,moze po prostu przeoczylem coś . Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tylko tuleje osi

możesz zdjąć dolne dekielki i napchać trochę smaru w łożysko zwrotnicy, na pewno nie zaszkodzi a przy okazji ocenisz ich stan


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

tylko tuleje osi

możesz zdjąć dolne dekielki i napchać trochę smaru w łożysko zwrotnicy, na pewno nie zaszkodzi a przy okazji ocenisz ich stan

 

izydor jak zdejmę te górne dekielki łożysk zwrotnicy by przesmarować łożysko to nic tam się nie przestawi ,da się to zmontować    bez problemu w dolnych są kalamitki        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nic się nie przedstawi, śmiało ściągaj i daj dużo smaru. Na dole nie było oryginalnie kalamitek więc ktoś musiał je zamontować żeby tak łożyska nie leciały.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kalamitki były oryginalnie w starszych wersjach Renault do 1983 roku a przynajmniej w serii "S".


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

chyba nie całkiem bo moja jest z 92 r i wygląda to na oryginalne  bo smarowniczki są w zagłębieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilars125    3

Panowie jeszcze jedno pytanie .Mam zamiar zmienić filtry (te dwa co są na dolnych rurkach) hydrauliczne .Czy przy odkręceniu filtrów zacznie mi lecieć olej i muszę przygotować większe pojemniki na całą ilość oleju czy zleci tylko trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jesli ten na rurce będziesz zmieniał to zleci cały olej prawie ale można to zrobić szybko i wyleci dosłownie litr ale trzeba to robić szybko i z głową. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj