Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zęby agregatu uprawowo-siewnego. Dziekan Lux , Agro-system ,Henart . Co wybrać ?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share manieks120

manieks120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 11:11

Zęby agregatu uprawowo-siewnego. Dziekan Lux , Agro-system ,Henart . Co wybrać ?

Witam , temat wyboru zębów w agregacie uprawowo-siewnym był już poruszany wielokrotnie ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretniej odpowiedzi. Ogólnie stoję przed wyborem krótkiego agregatu uprawowo-siewnego i mam dylemat jakie zęby w nim wybrać gdyż każdy producent stosuje inne rozwiązanie np; Dziekan Lux stosuje dwa rzędy zębów zgiętych http://allegro.pl/ag...6499263037.html, firma Agro-system stosuje dwa rzędy zębów prostych: http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-lekki-agro-system-CID757-IDddtf5.html, zaś firma Henart oferuje konfigurację mieszaną: http://allegro.pl/agregat-uprawowy-uprawowo-siewny-2-5m-3-0m-raty-i6485582536.html, Pracowałem agregatem firmy Henart i poprzez jego krótką budowę np podczas pierwszego przejazdu od granicy następowało zapychanie agregatu między pierwszym a drugim rzędem zębów. Dlatego zwracam się do was z pytaniem , jakie zęby wybrać i jeśli ktoś jest posiadaczem dowolnego z tych agregatów , proszę o opinię . Nadmienię tylko że gleby posiadam raczej lekkie choć czasami trzeba pracować w czerwonej glince 

Edytowany przez manieks120, 18 wrzesień 2016 - 11:25.

Vag Only. TDI Power :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zęby agregatu uprawowo-siewnego. Dziekan Lux , Agro-system ,Henart . Co wybrać ? Dzisiaj, 09:22
  •  

#2 Share MatiTM

MatiTM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 18:19

Ja mam dwa rzędy zębów zgiętych i duży wał płaskownikowy i nic się nie zapycha z tym że agregat jest własnej produkcji. Aby sie nie zapychał najważniejszy wg mnie jest rozstaw między pierwszym a drugim rzędem zębów. 

#3 Share machalp

machalp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 październik 2016 - 19:19

Witam. rozpoczyna się sezon zimowy dlatego będę się brał za budowę agregatu siewnego i dlatego dołączam się do pytania jakie zęby najlepiej wybrać tylko ja posiadam ciężkie ziemie. a co sądzicie o tym aby założyć dwa wałki pierwszy stunowy dwa rzędy łap i później rurowy? 

jezeli ktoś robił taki agregat to bardzo proszę o jakieś rady lub fotki by nie popełnić jakiegoś błędu. z góry dzięki 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zęby agregatu uprawowo-siewnego. Dziekan Lux , Agro-system ,Henart . Co wybrać ? Dzisiaj, 09:22
  •  

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 październik 2016 - 20:20

Jak masz ciężkie w uprawie gleby to co Ci da 2 rzędy łap? Myślisz że tym coś uprawisz? Chyba że dodatkowo po uprawie pod sianie.

Agregat bierny na ciężkie gleby to przedni wał strunowy, 4 rzędy łap, 2 wały tylne strunowe ( jeśli ma być lekki ) lub jeden wał typu crosskil, pierścieniowy, packer ( ciężki ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 19 październik 2016 - 20:39

Doradzę tak ,robie takie agregaty od lat i stosuję zęby średnio zagięte ,i to najlepsze rozwiązanie na gleby mieszne (od 3 do 6) rozstaw redlic jest co 13cm w dwóch rzedach ,jeden rząd co 26 cm (odstep miedzy rzędami 30cm osiowo) i to sie nie zapycha ,jednocześnie dokładnie uprawiając ,stosowalem również zeby mocno odgiete ,lecz to powoduje wydłużenie całego agregatu i hydropaku do tyłu ponieważ odginają się mocniej do tyłu ,prostych nie stosuje ,nie nadaja sie na cięższe gleby a uprawa nimi jest do 5cm w ciężkiej glebie