Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ogławiaczem Neptun Z 413

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszStach

TomaszStach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 21:16

Witam wszystkich. Od dwóch sezonów mam problem z neptunem. Buraki są głęboko osadzone w ziemi i żeby je ogłowić to nóż cały czas idzie w ziemi. Wielkość główek mam ustawioną taką, że koło czujnikowe delikatnie ociera się o nóż, ale faktycznie w zbiorniku niektóre główki są wielkości połowy buraków. Dwa lata temu było tego niewiele, ale ostatnio była masakra. Teraz zacząłem szykować kombajn do tegorocznej kampanii bo susza u mnie niemiłosierna i każdy listek i burak się liczy. Rozebrałem wszystkie blachy z ogławiacza- żadnych pęknięć, luzów ani nic niepokojącego. Zdjąłem koło czujnikowe- łożyska nie mają luzów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że jak nóż złapie kamień to odgina się. Kamień przechodzi między nożem a kołem czujnikowym do zbiornika (w liściach trafiają się kamienie wielkości pięści, o małych nie wspomnę) i w tym momencie rąbie buraki na pół. Kamień przejdzie i nóż wraca do swojego normalnego położenia. Mieliście taki przypadek? Myślałem żeby dorobić jakiś uchwyt żeby podtrzymać nóż od strony taśmy liści, ale będzie się zapychało liśćmi. Dodam że nóż ma 2 cm zużycia, sprzęgło koła czujnikowego ma nawet ujęte te zatrzaski żeby stawiało mniejszy opór i szybciej przeskakiwało. Kombajn jest od nowości (1997) u mnie. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy łańcuch gardzieli od bizona nada się do założenia do neptuna jako ten ładujący korzenie? Chodzi o to że ma on dużo mniejsze "skrzydełka" do których są przykręcone listwy. Martwi mnie czy to nie urwie się od korzeni bo jednak słoma to nie burak? Z góry dziękuję za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ogławiaczem Neptun Z 413 Dzisiaj, 23:10
  •  

#2 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 17 wrzesień 2016 - 22:55

Problem z ogławiaczem Neptun Z 413 a spróbuj na polu wyregulować ścięcie liści śruba moze to pomoże

#3 Share Bambi14

Bambi14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 06:35

pisze ze ma na maksa noz podniesiony ze ociera o kolo, mi tez jak dla mnie za duzo obcina i w tym roku sprobuje nowy noz zalozyc, aha i ja nie mam kamieni na polu..

#4 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 20:27

dziwne ja mam szczeline między nożem a kołem tak na palec wskazujący ale każdy rok jest inny ziemia nasiona itp i zawsze na polu podkręcam a jak u ciebie ociera prawie nóż o koło to jakim cudem masz główki na pół buraka toż to nie zmieści sie pod kołem po obcięciu przez nóż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 21:20

A nie ma tam możliwości przesunięcia noża do przodu lub do tyłu? Kiedyś w kleine 5000 przesunąłem nóż na maxa do przodu i też miałem takie główki, a jak ustawiłem na środkowym położeniu to było ok.

#6 Share TomaszStach

TomaszStach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 09:39

No właśnie tez się dziwie. Jedyny wytłumaczenie to to że nóż się odgina w czasie pracy. Ta pierwsza główka jest taka jak jest ustawiony nóż. A skąd te następne? Trafiają się też większe... :(

Problem rozwiązany. Pomogła wymiana noża na nowy. Stary był sporo krótszy i musiał się odginać w czasie pracy 

Załączone miniaturki

• IMG_0556.JPG

Edytowany przez TomaszStach, 18 październik 2016 - 21:22.

#7 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 19 październik 2016 - 18:55

Witam.

Czy ktoś z was przyśpieszał napęd koła czujnikowego przez zmianę zębatki?

Edytowany przez Piotr6991z, 20 październik 2016 - 17:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 październik 2016 - 19:03

tak mój znajomy zmienił zębatke i ja na pszyszły rok też zamienie w swoim kleine widziałem jak kopie i liście szybciej wrzuca na łopate to przy dużych liściach nie zapycha się